Ayon Auris II Unbalnced - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ayon
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 33 750,00 zł / szt.

Przedwzmacniacz stereofoniczny niezbalansowany Ayon Auris II Unbalnced

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Przedwzmacniacz stereofoniczny niezbalansowany Ayon Auris II Unbalnced

Po sukcesie „mniejszych” przedwzmacniaczy Ayona wielu klientów pytało o model, który miałby budowę modułową i tym samym był otwarty na rozbudowę. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest model Auris, urządzenie modułowe, lampowe, oferujące kilka ciekawych opcji: tor niezbalansowany lub w pełni zbalansowany, wersję „Signature” oraz moduł przedwzmacniacza gramofonowego MM/MC

Ten referencyjny przedwzmacniacz reprezentuje najwyższy standard wśród urządzeń lampowych bazujących na lampach 6H30 i oferuje holograficzną, wcześniej w tym przedziale cenowy niespotykaną, scenę dźwiękową. Dźwięk Aurisa jest wyborny: transparentny i nasycony zarazem. Urządzenie przekazuje potężną scenę dźwiękową o niespotykanym realizmie.
Lampy 6H30 znalazły purystyczne zastosowanie, w układzie z zerowym sprzężeniem zwrotnym, bez buforów wejściowych i wyjściowych, bez żadnego układu scalonego w ścieżce sygnałowej. Wyjątkowy, bazujący na lampach, zasilacz i najlepsze dostępne podzespoły wniosły do reprodukowanej muzyki magię.

Budowa i wyposażenie
W pełni wyposażony, pracujący w klasie A, całkowicie zbalansowany przedwzmacniacz lampowy.
Lampowy układ wzmacniający z pojedynczym stopniem i jednym kondensatorem sprzęgającym na wyjściu.

Lampy elektronowe
Wierzymy, że najprostszy układ pracuje najlepiej z ultra-krótką ścieżkę sygnału. Im krótsza ścieżka, tym mniejsze prawdopodobieństwo degradacji sygnału w wyniku działania poszczególnych elementów, w tym przewodów. W Aurisie nawet ścieżki na płytce drukowanej zostały zminimalizowane. Całkowicie przeprojektowana topologia pozwoliła na jeszcze prostszy i krótszy obieg sygnału.

Ścieżka sygnału
Wierzymy, że nawet najprostszy układ audio pracuje najlepiej przy najkrótszej ścieżce sygnału. To dlatego wszystkie przedwzmacniacze Ayona oparte są na układach pracujących w czystej klasie A w minimalistycznym układzie triodowym.

Zasilacz
W przedwzmacniaczu Auris zasilacz został podany kolejnym usprawnieniom, także dzięki dobraniu nowych, lepszych komponentów i dzięki rozbudowanemu filtrowi AC. Transformatory, dławiki oraz filtry dają pełną izolację pomiędzy wejściem i wyjściem, co czyni z zasilacza czyste źródło mocy. Zastosowaliśmy także elektrolityczne kondensatory o znacznie większej pojemności, mające skompensować straty wprowadzane w filtracji w miejscach, w których w miejsce dławików mamy oporniki.

Podwójna masa
Modyfikacje w topologii ścieżki masy doprowadziły do zwiększonej odporności na szum pochodzący od zasilacza i innych układów. Podwójne prowadzenie masy, stosowane ekskluzywnie we urządzeniach Ayon Audio jest unikalne i we wzmacniaczach lampowych spotykane niezwykle rzadko. Tak rozbudowana topologia odpowiada za znacznie niższy poziom szumów tła. Daje to też poprawę kontroli basu i pełny dźwięk o dużej skali. Duży nacisk położono również na prowadzenie masowej części ścieżki sygnału.

Komponenty
Typ i rodzaj elementów biernych musi zgrać się synergicznie w zależności od konkretnego układu. I właśnie rodzaj tych zależności, jak elementy ze sobą współpracują itp. odróżniają produkty masowe od ekskluzywnych produktów high-end.

Konstrukcja mechaniczna
Wysokiej klasy obudowa ze sztywnych, aluminiowych odlewów odpowiedzialna jest za bogatszy, głębszy dźwięk z bardziej czarnym tłem i mniejszym zapiaszczeniem wysokich tonów. Szczotkowane i anodowane, antywibracyjne, niemagnetyczne chassis jest ręcznie składane, przez co zapewniona jest najwyższa jakość wykonania.

Specyfikacja techniczna:
- Tryb pracy: Czysta klasa A, trioda
- Lampy: 2 x 6H30
- Maksymalne napięcie wyjściowe: ~ 20 V rms
- Stosunek sygnał/szum: > 98 dB
- Impedancja wyjściowa: ~ 300 Ω
- Impedancja wejściowa: 100 kΩ
- Pasmo przenoszenia: 5 Hz – 125 kHz
- THD: < 0,01 %
- Wejścia: 4 x RCA liniowe, 1 x HT-RCA
- Wyjścia: 2x RCA, 1 x tape out
- Wymiary (WxDxH): 500 x 430 x 110 mm
- Waga 19 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Ayon objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.