Ayon Epsilon EVO Mono - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ayon
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 49 450,00 zł / szt.

Monofoniczna końcówka mocy Ayon Epsilon EVO Mono
Cena dotyczy 1 szt. urządzenia.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Monofoniczna końcówka mocy Ayon Epsilon EVO Mono

Monobloki Epsilon momentalnie dają znać o szerszym paśmie przenoszenia i większej prędkości narastania impulsu, otwartej górze, większej rozdzielczości i lepszej artykulacji, połączonej z mocnym basem. Wzmacniacz potrafi wzmocnić nawet bardzo skomplikowane przebiegi muzyczne z mniejszymi zniekształceniami, zaskakując dynamiką. Te zbalansowane monobloki są prawdopodobnie najlepszym przykładem na aplikację lamp KT88. Wzmacniacz Epsilon dostępny jest także z lampami KT150.

Budowa i wyposażenie
W pełni wyposażony, monofoniczny wzmacniacz mocy pracujący w klasie A
Przełączany tryb pracy trioda/pentoda
Idealny do współpracy z kolumnami o trudnej impedancji

Lampy elektronowe
Wybór lamp sygnałowych i lamp mocy ma bezpośredni wpływ na dźwięk i jest odpowiedzialny za jakość odtwarzanego dźwięku, a co za tym idzie samej muzyki. To nie tylko wybór pomiędzy dobrymi i złymi lampami, a tak naprawdę interakcja różnych typów lamp, stosowanych w poszczególnych wzmacniaczach Ayona.

Ścieżka sygnału
Wierzymy, że nawet najprostszy układ audio najlepiej pracuje jeśli zastosuje się w nim najkrótszą ścieżkę sygnału. Im jest krótsza, tym mniejsze prawdopodobieństwo degradacji sygnału i wprowadzenia zakłóceń o różnym pochodzeniu, w tym pochodzących od samych przewodów. Nawet na płytkach drukowanych ścieżki są maksymalnie krótkie. Całkowicie przeprojektowane płytki gwarantują znacznie prostszy i szybszy przepływ sygnału.

Zasilanie
Mając na względzie specyficzne wymogi zasilacz tego wzmacniacza został na nowo opracowany oraz wyposażony w nowe komponenty i lepsze filtrowanie napięcia sieciowego AC. Osobne transformatory zasilające, dławiki i filtry dla poszczególnych stopni umożliwiają całkowitą izolację sekcji wejściowej i wyjściowej. Zastosowano znacznie większe niż zazwyczaj kondensatory elektrolityczne, zmniejszając dzięki temu straty wynikające z zastosowania oporników w filtrach typu Pi.

Podwójna ścieżka masy
Modyfikacje w topologii ścieżki masy doprowadziły do zwiększonej odporności na szum pochodzący od zasilacza i innych układów. Topologia z podwójną masą, stosowana we wszystkich wzmacniaczach Ayon Audio jest unikalnym rozwiązaniem, spotykanym we wzmacniaczach lampowych niezwykle rzadko. Tak wyrafinowana topologia odpowiada za znacznie niższy poziom szumów tła. Daje to też poprawę kontroli basu i pełny dźwięk o dużej skali. Duży nacisk położono również na prowadzenie masowej części ścieżki sygnału.

Wysokiej klasy gniazda głośnikowe
Nowe gniazda głośnikowe Ayona gwarantują jakość dźwięku sytuującą ten wzmacniacz w high endzie. Solidna konstrukcja powoduje, że w przesyle sygnału nie ma żadnych przerw. Złocenie umożliwia lepszy kontakt elementów i eliminuje ryzyko utleniania się powierzchni. Gniazda te zostały wybrane ze względu na zalety, jakie wnoszą do dźwięku, bez trudu stając do pojedynku ze znacznie droższymi elementami konkurencji.

Konstrukcja mechaniczna
Wysokiej klasy obudowa ze sztywnych, aluminiowych odlewów odpowiedzialna jest za bogatszy, głębszy dźwięk z bardziej czarnym tłem i mniejszym zapiaszczeniem wysokich tonów. Szczotkowane i anodowane, antywibracyjne, niemagnetyczne chassis jest ręcznie składane, przez co zapewniona jest najwyższa jakość wykonania.

Specyfikacja techniczna:
- Sekwencja startowa soft-start, przedłużająca żywotność lamp
- Układ zabezpieczający lampy i cały układ elektroniczny
- Zerowe sprzężenie zwrotne (0 dB)
- Ultra-krótka ścieżka sygnału
- Uproszczony układ wzmacniający, dający czystszy dźwięk i poprawiający niezawodność wzmacniacza
- Brak w ścieżce sygnału elementów półprzewodnikowych
- Układ o wysokiej wydajności prądowej, niskiej impedancji wyjściowej, w którym lampy pracują w najlepszym przedziale krzywych wzmocnienia
- Minimalne okablowanie, poprawiające propagację sygnału
- Automatyczna i manualna regulacja prądu podkładu lamp (biasu)
- Brak buforów w ścieżce sygnału
- Wysokiej klasy elementy bierne
- Typ układu Triodowy lub pentodowy
- Lampy wyjściowe KT88 lub KT150
- Impedancja obciążenia 4 & 8 Ω
- Moc wyjściowa KT88/KT150 (tryb pentodowy) 1 x 150/180 W
- Moc wyjściowa KT88/KT150 (tryb triodowy) 1 x 80/100 W
- Pasmo przenoszenia (0 dB) 8 Hz - 70 kHz
- Impedancja wejściowa (1 kHz) 47 kΩ
- Stosunek sygnał/szum (pełna moc) 98 dB
- NFB 0 dB
- Wejścia RCA + XLR
- Wymiary (WxDxH) 35x55x25 cm
- Waga 40 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Ayon objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.