Ayon Stratos - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ayon
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 44 950,00 zł / szt.

Przetwornik Cyfrowo/Analogowy Ayon Stratos

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Przetwornik Cyfrowo/Analogowy Ayon Stratos

Stratos jest przetwornikiem analogowo-cyfrowym oraz przedwzmacniaczem analogowym w jednej obudowie, z całkowicie zbalansowanym układem analogowym. Sekcja cyfrowa oparta jest na najnowszych rozwiązaniach i przyjmuje sygnał cyfrowy DSD – zarówno przez potrójne wejście BNC, jak i przez specjalne wejście I2S na gnieździe Ethernet. Osobne gniazdo I2S przeznaczone jest dla sygnału PCM i do podłączenia zewnętrznego napędu CD-T. Urządzenie wyposażone jest w duży, czytelny wyświetlacz, na którym odczytamy wybrane wejście oraz poziom siły głosu. Obok umieszczono podświetlane ikonki, wskazujące na to, jaki format jest dekodowany (PCM czy DSD), jaka częstotliwość próbkowania, a także jaki filtr cyfrowy został wybrany – Stratos oferuje bowiem możliwość wybrania jednego z kilku filtrów cyfrowych. Na przedniej ściance mamy dwie, chromowane gałki, do regulacji siły głosu oraz zmiany wejść. Stratos jest nie tylko „dakiem”, ale i przedwzmacniaczem analogowym – nigdzie po drodze nie jest zamieniany na sygnał cyfrowy. Do dyspozycji mamy dwie pary wejść analogowych RCA oraz wyjścia zbalansowane i niezbalansowane. Do dyspozycji mamy też pojedynczą parę analogowych wejść zbalansowanych XLR. Aby ułatwić współpracę z końcówką mocy, na tylnym panelu mamy przełączniki, zmieniające wzmocnienie sygnału (High, Low), a także dbające o to, aby po włączeniu sygnał wyjściowy nigdy nie przekraczał założonej wartości. Do dyspozycji mamy też wyjście RCA do nagrywania oraz przełącznik zmieniający fazę absolutną sygnału.

Ścieżka sygnału
Wierzymy, że nawet najprostszy układ audio pracuje najlepiej przy najkrótszej ścieżce sygnału. To dlatego wszystkie przedwzmacniacze Ayona oparte są na pracujących w czystej klasie A układach typu single-ended. Im krótsza jest ścieżka sygnału, tym mniejsze prawdopodobieństwo degradacji sygnału i zakłóceń o różnym pochodzeniu, w tym pochodzących od samych przewodów. Nawet na płytkach drukowanych ścieżki są maksymalnie krótkie.

Układ zasilający
Przy opracowywaniu przetwornika Stratos dużą uwagę zwrócono na poprawę filtrowania napięcia sieciowego. Dzięki oddzielnym uzwojeniom wtórnym transformatora zasilającego oraz osobne linie filtrujące i stabilizujące napięcie odseparowano od siebie pomiędzy układy wejściowy i wyjściowy, co jest wyjątkowo ważne w kontekście lamp 6H30. Zastosowano także kondensatory o znacznie większej pojemności niż dotychczas.

Komponenty
Typ i rodzaj elementów biernych musi zgrać się synergicznie w zależności od konkretnego układu. I właśnie rodzaj tych zależności, jak elementy ze sobą współpracują itp. odróżniają produkty masowe od ekskluzywnych produktów hi-end.

Konstrukcja mechaniczna
Wysokiej klasy obudowa ze sztywnych, aluminiowych odlewów odpowiedzialna jest za bogatszy, głębszy dźwięk z bardziej czarnym tłem i mniejszym zapiaszczeniem wysokich tonów. Szczotkowane i anodowane, antywibracyjne, niemagnetyczne chassis jest ręcznie składane, przez co zapewniona jest najwyższa jakość wykonania.

Specyfikacja techniczna:
- Typ: przetwornik cyfrowo-analogowy
- Częstotliwość próbkowania: 192 kHz/32 bity (PMC) + 5,6 MHz/1 bit (DSD)
- Lampy wyjściowe: 6H30
- Dynamika: >120 dB
- Stosunek sygnału do szumu: > 120 dB
- Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz (+/- 0,2 dB)
- Całkowite zniekształcenia Harmoniczne (THD): < 0,002% (1 kHz )
- Sekwencja soft-start przedłużająca żywotność lamp
- Ultra-krótka ścieżka sygnału
- Zerowe sprzężenie zwrotne
- Prosty układ wzmacniający, poprawiający propagację sygnału
- Układ o niskiej impedancji wyjściowej, pozwalający wysterować dowolny wzmacniacz lampowy i tranzystorowy
- Pilot zdalnego sterowania
- Wymiary (WxDxH): 480 x 420 x 110 mm
- Waga: 17 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Ayon objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.