Audiolab DC Block | Nowość!

 

Audiolab DC-Block | Nowość w ofercie brytyjskiego producenta już dostępna w salonie Q21

Temat urządzeń zasilających od zawsze budził i budzi kontrowersje. Wiele osób neguje ich wpływ na właściwości brzmieniowe systemów audio czy poprawę jakości w torze wizyjnym.

W naszej ocenie, w większości przypadków są to osoby, które nie sprawdzały tych urządzeń we własnych systemach. Z naszej praktyki wynika, że w zasadzie każde tego typu urządzenie; listwa, kondycjoner czy przewód zasilający, wprowadza zmiany. Nie zawsze są to zmiany których oczekujemy, ale na pewno słychać różnice.

Dzisiaj chcieliśmy Wam zaprezentować prawdopodobnie jeden z najtańszych DC-Block'erów na rynku audio. Za 550zł otrzymujemy namiastkę kondycjonera sieciowego. Oczywiście jest on ubogi jeżeli chodzi o wyposażenie, filtruje jedynie jedno gniazdo (jedno urządzenie), ale zmiany po wpięciu są słyszalne in plus. Z naszego doświadczenia większość zaawansowanych kondycjonerów pasywnych, po wpięciu do sprzętu, powodowało jego delikatne uspokojenie, pojawiało się więcej czarnego tła, miało się wrażenie jakby dźwięk nieco spowolnił i stracił tzw. "pazura".

Z takim też nastawieniem przystąpiliśmy do testu Audiolab'a. Ku naszemu zdziwieniu efekt był odwrotny. Dźwięk zyskał na dynamice i rozdzielczości. Pojawiło się więcej planktonu, dłuższe wybrzmienia i pogłosy. Zyskał na tym przede wszystkim wokal i instrumenty akustyczne. To słychać w zasadzie od razu! Nie słyszeliśmy wcześniej urządzenia w tym budżecie, który za tak niewiele wniósłby tyle "smaczków".

Zachęcamy do obiektywnej oceny, zanim wyrazisz swoją opinię, sprawdź proszę! Myślimy, że niejednego melomana i audiofila DC-Bloker Audiolaba mile zaskoczy!

Audiolab DC Block dostępny jest w salonie stacjonarnym Q21 oraz w sklepie on-line pod linkiem.