Audiovector QR - kolumny idealne?

 

40 lat temu Ole Klifoth założył firmę Audiovector, a powodem był według założyciela brak na rynku kolumn, które potrafiły zabrzmieć w domu tak, jak brzmiała muzyka w salach koncertowych. Oczywiście nie uda się przenieść brzmienia, atmosfery koncertu na żywo, jednak odpowiednio skonstruowana kolumna jest w stanie zapewnić zbliżone doznania akustyczne. W takim duchu od czterech dekad tworzone są kolumny Audiovector. Kiedy w 2016 roku została zaprezentowana nowa seria QR, była dla branży niespodzianką. Producentowi udało się w tak atrakcyjnych cenach zawrzeć tak dużo technologii, solidności i elegancji. Jak informuje Mads Klifoth, syn założyciela, obecnie zarządzający marką Audiovector, w kolumnach serii QR zastosowano bardzo zaawansowane technologicznie przetworniki. Wysokimi częstotliwościami zajmuje się wstęgowy przetwornik AMT. Membranę tweetera pokryto złotem, a panel przedni wykonano z anodyzowanego aluminium. Głośniki nisko-średniotonowe są konstrukcjami o długim skoku i zostały wyposażone w podwójne magnesy. Ich membrany mają konstrukcję kanapkową, składającą się aż z trzech warstw. Co jednak najważniejsze, pierwsze odsłuchy były zaskoczeniem. Kolumny grały świeżo, żywo, ze świetną dynamiką, swobodą. Udało się coś, co wydawało się niemożliwe.
Obecnie seria QR liczy sześć kolumn. Dwie podłogówki QR5 i QR3 są uzupełnione monitorami QR1. Dla fascynatów kina domowego w ofercie znajduje się głośnik centralny QR C, płaskie kolumny efektowe QR Wall oraz potężny aktywny subwoofer QR SUB. Oferta jest pełna.

Audiovector QR to jedna z ciekawszych i bardziej przemyślanych serii kolumn w średnich pułapach cenowych. Jest dedykowana osobom, szukającym dźwięku świeżego, dynamicznego, koncertowego, ale nie sztucznie upiększonego, podbitego. Audiovector czaruje, sprawiając że słuchanie muzyki staje się ogromną przyjemnością.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na właśnie taki czarujący odsłuch muzyki do salonu Q21, pełna oferta modeli kolumn Audiovector QR dostępna jest w salonie i gotowa do prezentacji w naszych salach odsłuchowych. Idealnym uzupełnieniem kolumn Audiovector serii QR jest wzmacniacz Moon 250i.