iFi Audio Zen Stream | Gorąca nowość w salonie Q21

iFi Audio Zen Stream | Gorąca nowość już dostępna w salonie Q21 oraz sklepie on-line.

LINK do urządzenia.

ZEN Stream to niedrogi, elastyczny i open source'owy transporter audio Wi-Fi dla miłośników muzyki, którzy dbają o jakość dźwięku. Kompatybilny z Tidal, Spotify, Qobuz, YoutubeMusic, współpracuje zarówno z Android jak i Apple. ZEN Stream to idealne, łatwe w użyciu rozwiązanie dla początkujących, pozwalające uzyskać wysokiej jakości, przystępny cenowo system, który zdecydowanie sprosta oczekiwaniom użytkowników, dzięki cechom takim jak:

• Open source — można go używać z dowolną platformą lub aplikacją. 
• Profuture -  dodatkowe funkcje można dodać za pośrednictwem aktualizacji OTA (Over-the-Air).  • Pracuje jako NAA (Network Audio Adapter) w połączeniu z HQPlayer sygnalist’s software 
• ZEN Stream jest kompatybilny z oprogramowaniem Roon
• Zaprojektowany od podstaw z myślą o przesyłaniu strumieniowym, wysokiej jakości dźwięku, dzięki czemu pozwala skierować bezpośrednio do podłączonego przetwornika cyfrowo-analogowego, pakiety danych audio, odebrane przez Wi-Fi lub Ethernet z routera
• Dodatkowo dzięki trybom indywidualnym istnieje możliwość ustawień dedykowanych do określonych trybów pracy (AIQ, ROON, TIDAL, NAA i DLNA), aby zapewnić możliwie optymalną wydajność. 

▪Posiada również tryb „wszystko w jednym” –idealny dla rozpoczynających swoją przygodę ze streaming’iem, będzie on współpracował ze wszystkimi platformami, formatami audio i urządzeniami. 

Pod charakterystycznym dla produktów z serii ZEN, ciemnoszarym aluminiowym profilem, kryje się czterordzeniowy mikroprocesor ARM Cortex i dwuzakresowe Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz z obsługą 802.11a/b/g/n/ac). Oznacza to, że pliki PCM i DSD256 do 32-bitów/384 kHz mogą być odtwarzane przez Wi-Fi lub Ethernet. Z przodu urządzenia znajdują się tylko dwa przyciski: włącznik zasilania i przycisk „hotspot”służący do połączenia z siecią Wi-Fi. Z tyłu, obok anteny Wi-Fi, znajduje się wysokiej jakości port Gigabit Ethernet, wejście USB-A (dające opcję odtwarzania muzyki z dysku twardego i urządzeń pamięci masowej SSD) oraz port USB-C do aktualizacji oprogramowania (alternatywa dla aktualizacji OTA przez Wi-Fi). Dwa wyjścia cyfrowe – asynchroniczne USB i koncentryczne S/PDIF – umożliwiają podłączenie zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego lub wzmacniacza z wejściami cyfrowymi. Oba te wyjścia są regulowane przez precyzyjny obwód zegara GMT (Global Master Timing) iFi w celu wyeliminowania jittera z sygnału cyfrowego.

Podsumowując, to świetny przekaźnik, dzięki któremu możesz przesyłać dźwięk strumieniowo bezpośrednio z aplikacji Spotify i Tidal oraz za pomocą Spotify Connect i Tidal Connect. ZEN Stream jest kompatybilny z Roon, DLNA i NAA. Dzięki zintegrowanej funkcjonalności AirPlay, audio można łatwo przesyłać strumieniowo z urządzeń Apple. Bardzo dobra funkcjonalność w rozsądnej cenie. Idealnym partnerem strumieniowym dla ZEN Stream będzie ZEN DAC v2, dostępny TUTAJ.