Nowa odsłona Audio Physic Spark

Najnowsza seria kolumn podstawowych Audio Physic Spark ma niewiele wspólnego z poprzednikami. Teraz to duży 3-drożny monitor, który wypełnia lukę pomiędzy głośnikami półkowymi i podłogowymi.

Większość technologii wykorzystanej przy budowie pochodzi z flagowego Cardeas, co gwarantuje fascynujące wrażenia odsłuchowe nawet w najbardziej wymagających pomieszczeniach. W nowym SPARKU zastosowano najnowszą technologię Audio Physic „PowerTrain”, znaną z flagowego modelu Cardeas. Fundamentem technologii „PowerTrain” jest głośnik średniotonowy HHCM SL. Nowy przetwornik pracuje bez centrującego membranę, dolnego zawieszenia. Dzięki temu, że opór występujący podczas pracy membrany niemal nie istnieje, brak jest kompresji, a przetwornik uzyskuje niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość. Dodatkowo głośnik wyposażony jest w podwójny kosz. Membrana przymocowana jest do tłumiącego rezonanse kosza z polimerów, który zaledwie w kilku punktach, łączy się z bardzo solidnym i sztywnym koszem aluminiowym, do którego przymocowany jest potężny magnes. Takie rozwiązanie jeszcze mocniej polepsza selektywność i rozdzielczość reprodukowanego dźwięku. Kolumny głośnikowe SPARK posiadają nowe zoptymalizowane zwrotnice, dopasowane do współpracy z nowym głośnikiem średniotonowym. 

W rezultacie najnowszy Audio Physic osiąga rozdzielczość reprodukowanego dźwięku, wcześniej nieznaną głośnikom w tej kategorii cenowej. SPARK posiada również innowacyjny system odtwarzania najniższych basów – technologię Dual Surround. Dolna granica pasma sięga niespotykanych dla konstrukcji podstawkowych 40Hz.

Najnowsze monitory Spark od Audio Physic już w najbliższym czasie będą dostępne w naszym sho-room i gotowe do prezentacji.