Odkryj ciszę w sieci: SilentPower LAN iPurifier PRO | Rewolucyjny filtr ethernet

SilentPower - nowa marka, która wywodzi się od świetnie znanego producenta z Wielkiej Brytanii, czyli iFi Audio - prezentuje pierwsze urządzenie pod swoim szyldem. LAN iPurifier Pro to aktywny filtr sieci LAN. Sprawdzi się on w każdym miejscu, w którym stosujemy podłączenie przez RJ45 - czyli streamery audio, komputery dedykowane pod audio, czy wzmacniacze all-in-one. Najnowszy produkt od marki SilentPower ma zapewnić nam pełną izolację od niezwykle często występujących szumów i zakłóceń w sieci LAN. Wszystko za sprawą jego aktywnej konstrukcji opartej na w pełni optycznej izolacji galwanicznej. Dodatkowo SilentPower LAN iPurifier PRO obsługuje standard siecowy IEEE 802.3x, co zapewnia obsługę prędkości aż do 1 Gbps. 

­­Optyczna izolacja galwaniczna

iFi Audio LAN iPurifier PRO wykorzystuje izolację optyczną, co zapewnia najlepszą możliwą izolację od szkodliwych szumów, których w praktycznie każdej sieci LAN znajduje się bardzo dużo. Niekorzystnie wpływają one na pracę streamerów i przetworników DAC poprzez zwiększanie jittera i mocno degradując możliwości cyfrowych elementów toru audio. Do tej pory takie rozwiązanie było skomplikowane i wymagało sięgnięcia po znacznie droższe urządzenia, ale nie zawsze spełniały one swoje zadanie w optymalny sposób. Z pomocą przychodzi SilentPower LAN iPurifier Pro, który jest filtrem zakłóceń w sieci Ethernet o niezwykle zaawansowanej, aktywnej konstrukcji. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę stosunkowo niewysoki koszt urządzenia. 

LAN iPurifier Pro korzysta z optycznej izolacji galwanicznej. Konwertuje ona sygnał z elektrycznego do optycznego, a następnie ponownie na sygnał elektryczny. W efekcie wejście i wyjście są od siebie galwanicznie odseparowane z pomocą wewnętrznego interfejsu optycznego. Dzięki temu wszystkie szumy i przepięcia są skutecznie usuwane, włącznie z tymi w najwyższym paśmie. 

Pełna prędkość bez kompromisów

Istotnym aspektem jest tutaj także to, że SilentPower LAN iPurifier PRO jest też transparentny do podłączonych do niego urządzeń w takim sensie, że nie wpływa na prędkość transmisji danych. I wspiera standard Gigabit Ethernet (IEEE802.3), a zatem prędkości transmisji danych 1000/100/10Mbps. Innymi słowy, LAN iPurifier PRO jest kompatybilny ze wszystkimi praktycznie urządzeniami sieciowymi opartymi o powyższe standardy. Co za tym idzie, możemy go wykorzystać nie tylko do izolacji streamera, czy DACa ze streamerem, ale także na przykład macierzy dyskowej NAS, czy dedykowanego komputera będącego serwerem muzyki.

Aktywna regeneracja sygnału

Co niemniej istotne, LAN iPurifier PRO to również urządzenie w pełni aktywne, posiadające zdolność do regeneracji przychodzącego sygnału. Zmniejsza ono dzięki temu jego jitter zapewniając znacznie lepszy, czystszy sygnał cyfrowy posiadający lepiej zdefiniowane zbocza.

Praktyczna forma oraz diody sygnalizacyjne

LAN iPurifier PRO to przy tym urządzenie, które bez problemu zmieścimy obok naszego sprzętu audio. Ma wymiary 10 x 9 x 2.5 cm. A na jego przodzie umieszczono wszystkie przydatne diody sygnalizacyjne. Poinformują nas one
o takich parametrach, jak stan połączenia, prędkość transmisji, czy status wewnętrznego interfejsu optycznego. Jasność tych diod można nie tylko zmniejszyć, ale także całkowicie je wyłączyć. 

Dostępność

SilentPower iPurifier PRO już w najbliższych dniach będzie dostępny w naszym salonie. Wszystkich gorąco zapraszamy do sprawdzenia tego urządzenia we własnym systemie. 

Polecane produkty

iFi Audio LAN iPurifier Pro - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

iFi Audio LAN iPurifier Pro - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Aktywny filtr sieci LAN iFi Audio LAN iPurifier Pro [oficjalna premiera 11.VI.2024] Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalny...