Pomysły na nowy gramofon? Pomożemy.

 
Zacząłeś już przygodę z gramofonem, a teraz szukasz nowego, lepszego modelu? Postaramy się pomóc.
Jeśli priorytetem jest jakość dźwięku oraz niezawodność, to warto posłuchać propozycji jednego z największych producentów gramofonów na świecie, brytyjskiej firmy Rega, której dwa modele ze średniej półki zostały niedawno wyróżnione nagrodami magazynu 'What Hi-Fi' dla najlepszych gramofonów na świecie!
 
Nagrodzone gramofony to Planar 3 (w skrócie P3) z wkładką Elys2 i Planar 6 (w skrócie P6) z wkładką Ania, które wg oceny jury konkursowego nie mają konkurencji w przedziale cenowym od 500£ do 2000£!
 
W modelu P3 standardowo montowana jest wkładka MM Elys2, ale na życzenie gramofon można również zamówić z wyższą wkładką MM Exact. W modelu P6 mamy do wyboru aż trzy wkładki - wkładkę MM Exact, MC Ania lub MC Ania Pro. W obu modelach zamontowane jest ramię gramofonowe RB330, które jest tak wybitne, że stosują je również inni producenci gramofonów. Zazwyczaj jednak gramofony te kosztują kilkukrotnie więcej, niż Rega. Za co dopłacamy w modelu P6 w porównaniu z modelem P3? Najwiekszą zmianę jakościową dźwięku wnosi załączony do zestawu zasilacz zewnętrzny Neo PSU. Oprócz standardowego zasilacza transformatorowego, który znajdziemy w obu modelach, w P6 otrzymujemy dodatkowe urządzenie, które odfiltruje i zamieni prąd przemienny z sieci na prąd stały, a następnie wygeneruje idealną sinusoidę zasilającą silnik gramofonu. Zmiana jest zdumiewająca, a sam zasilacz Neo można również dokupić oddzielnie do modelu P3 (cena 1200zł). Kolejne zmiany, to dwuwarstwowy, przyciemniany talerz gramofonowy, dający większy efekt koła zamachowego, co przekłada się na stabilniejszą pracę oraz odmienna konstrukcyjnie plinta, która w modelu P6 jest wykonana z pianki Tuncast 8 wykorzystywanej w przemyśle lotniczym, umieszczonej pomiędzy warstwami tworzywa HPL w niesamowitym matowym kolorze Polaris. Dzięku takiemu rozwiązaniu otrzymujemy ultralekką i bardzo sztywną plintę, która wnosi jeszcze większą muzykalność. Pozostałe dodatki to przeciwwaga ze stali nierdzewnej, przyciemniana pokrywa i nowe stopy.
 
Już teraz serdecznie zapraszamy do naszego salonu na odsłuchy oraz kompleksowe doradztwo w zakresie wyboru i konfiguracji gramofonów Rega.