Prezentacja Rega Elicit MK5, czyli świetnego wzmacniacza zintegrowanego

Firma Rega to brytyjski producent sprzętu audio, założony w 1973 roku. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji gramofonów, wzmacniaczy, głośników oraz akcesoriów audio. Rega zdobyła wiele prestiżowych nagród za swoje produkty, w tym m.in. nagrodę "Produkt Roku" w kategorii gramofonów, która przyznawana jest przez brytyjski magazyn "What Hi-Fi?" oraz tytuł "Innowacyjny produkt" przyznany przez brytyjską organizację branżową UK Hi-Fi History Society. Rega jest ceniona przez audiofilów na całym świecie za swoje wysokiej jakości produkty. Oprócz nagród, które zdobyła, wyróżnia się także przez innowacyjne podejście do projektowania sprzętu audio.

Jednym z najpopularniejszych produktów Regi jest gramofon RP3, który otrzymał wiele pozytywnych recenzji i nagród. Innym popularnym gramofonem jest model Planar 3, który zyskał uznanie użytkowników dzięki wysokiej jakości dźwięku i estetycznemu wyglądowi. Wśród wzmacniaczy Rega wyróżniają się modele Brio i Elex-R, które cieszą się uznaniem audiofilów na całym świecie. Jednakże modelem, który dziś krótko przedstawimy jest Rega Elicit MK5. 

Jest to wzmacniacz zintegrowany, który doceniło wielu użytkowników i recenzentów. Na jego wyposażeniu znajdziemy przetwornik cyfrowo-analogowy, dwa wejścia cyfrowe oraz multum analogowych. Jest to idealne rozwiązanie dla wielu osób, nie tylko dla fanów brytyjskiego podejścia do audio. Sami spójrzcie, co napisali o nich recenzenci:

 
Uniwersalność muzyczna i kwintesencja brytyjskiego sprzętu audio hi-fi."
Rega Elicit MK5 to wzmacniacz, który nie wymaga rozgrzewki przed odsłuchem. Od chwili włączenia dostajemy dźwięk wysokiej próby."
Jakość dźwięku w zakresie detaliczności i separacji instrumentów nie wynika z nadmiaru wysokich tonów, czy nadmiernego akcentowania jakiegoś wyodrębnienionego pasma częstotliwości tylko faktycznie z bardzo dobrego dostrojenia wzmacniacza."
 
 
Szczególnie podoba nam się bas tego wzmacniacza; niskie tony są mocne, zwinne i przyjemnie precyzyjne”.
Brzmienie Elicit Mk5 można podsumować w zaledwie trzech słowach: dokładny, mocny i czysty. To zaskakująco prosto brzmiący wzmacniacz, który się nie powstrzymuje”.
Piąta generacja Rega Elicit jest bardziej uniwersalna i wydajniejsza, niż kiedykolwiek, co czyni ją jedną z najlepszych w swojej cenie”.
 
 
"To jest doskonały wzmacniacz za tę cenę, wart swojej ceny, nawet gdyby nie miał swoich możliwości gramofonowych i cyfrowych. Na dodatek został wykonany w Wielkiej Brytanii."
 
Zapraszamy do nas na odsłuchy i wypożyczenia tego świetnego wzmacniacza!
 
Zdjęcie główne: darko.audio

Polecane produkty

Rega Elicit MK5 - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Rega Elicit MK5 - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Wzmacniacz stereofoniczny Rega Elicit MK5 (2022) Nasze wybory wzmacniaczy stereo do 10 000zł (krótko) Porównujemy wzmacniacze Rega Możliw...