Przewody Oyaide o niezwykle zaawansowanym poziomie dopracowywania, już dostępne w Q21.

 

Oyaide zanim stał się Oyaide Electric. Co., Ltd. był na początku swego istnienia, czyli w 1952 roku, zwyczajnym sklepem audio w tokijskiej dzielnicy Akihabara (stolicy handlu elektroniką). Sklep będący własnością pana Kazuji Oyaide specjalizował się w sprzedaży kabli elektrycznych. Produkty stricte audiofilskie zaczęły pojawiać się na początku lat 80-tych, na wyraźną prośbę klientów. Pierwszymi tego typu produktami Oyaide była listwa połączeniowa OCB-1 i przewód głośnikowy OR-800 zbudowany z miedzi OFC typu Litz o strukturze „Star-Quad”, czyli z czterech wiązek rozmieszczonych na planie krzyża.

            „Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest rygorystyczne przestrzeganie reżimu produkcji oraz wyśrubowanej kontroli jakości. To dlatego wszystkie produkty Oyaide noszą napis „Made in Japan”, bo tylko kontrola każdego etapu produkcji, także na etapie samych materiałów - gwarantuje zachowanie najwyższej możliwej jakości dźwięku.”

            Przewody Oyaide są na tak zaawansowanym poziomie dopracowywania, że ich produkcja trwa lata. Weźmy pod lupę jeden model. W 2008 swój debiut miał bardzo ciekawy srebrny interkonekt AR-910, zakończony srebrnymi wtykami XLR. Wersja RCA, o oznaczeniu AZ-910 pojawiła się w roku 2011. Pierwsza ciekawostka jest taka, że polskie recenzje tego przewodu (jako jedne z niewielu Oyaide), możemy znaleźć w sieci. Przewód ten (w 3 wariantach długości) jest cały czas dostępny w sprzedaży. Ciekawą polską recenzję posiada też przewód sieciowy z rodziny Tunami - model GPX (obecnie w wersji drugiej). Najciekawsze jednak jest to, że cały czas dostępny jest zaprezentowany po raz pierwszy w 1975 roku - przewód głośnikowy OR-800. Jest to oczywiście kolejna jego ewolucja, ale sama zasada budowy, jak i jedwab jako materiał izolacyjny – pozostały niezmienione.

Jednym z najbardziej wyróżnianych i nagradzanych na arenie międzynarodowej, jest model Terzo RR (RCA), plasujący się po środku firmowego cennika. Obecnie dostępny w sprzedaży, w wersji drugiej. Posiada także zbalansowanego brata - Terzo XX (XLR).

            W ofercie mamy około 50 produktów; od przewodów głośnikowych, przez interkonekty analogowe i cyfrowe, aż po przewody i listwy zasilające.

            Przewody Oyaide są dostępne w Salonie Q21, Zakupy online pod linkiem