Q Acoustics zaprezentowało serię 3000c!

Firma Q Acoustics to brytyjski producent wysokiej jakości głośników i systemów audio, który od momentu swojego powstania w 2006 roku zdobył uznanie wśród audiofilów i entuzjastów dźwięku na całym świecie. Założycielami firmy są Iain A. Macfarlane, D. Richard Stanbury oraz Andrew D. Marshall, którzy postawili sobie za cel stworzenie głośników o doskonałym brzmieniu, przy zachowaniu przystępnej ceny.

Jedną z najbardziej popularnych serii produktów firmy Q Acoustics jest seria 3000i, która oferuje doskonałe brzmienie w przystępnej cenie. Brytyjczycy postanowili jednak ją ulepszyć po niedawnej prezentacji serii 5000, która została ciepło przyjęta na naszym i światowym rynku. 

Najnowsza seria głośników Q Acoustics, nazwana 3000c, prezentuje się jako linia produktów wykorzystująca innowacyjną technologię konstrukcji C3 Continuous Curved Cone, po raz pierwszy wprowadzoną w serii 5000 oraz w aktywnych głośnikach M40. Ta nowa seria opiera się na wyjątkowej popularności i licznych nagrodach zdobytych przez serię 3000i. Planowany debiut tej linii przewidziany jest na sierpień, kiedy to będziecie mogli obejrzeć te kolumny w naszym salonie.

Seria Q Acoustics 3000c w skrócie

  • Rodzina 3000c obejmuje różnorodne modele, począwszy od kolumn podstawowych 3010c i 3020c, poprzez większe kolumny podstawowe 3030c, podłogowe 3050c, aż po kolumnę centralną 3090c.
  • Nowa konstrukcja C3 (czytana jako "C-cubed") Continuous Curved Cone ma zapewnić doskonałą dynamikę basów i płynną integrację z przetwornikiem wysokich częstotliwości. 
  • Przetwornik wysokich częstotliwości jest hermetycznie zamknięty i mechanicznie odizolowany od przetwornika średnio-niskotonowego, co zapobiega modulacji. 
  • Obudowy wyposażone w system usztywnienia P2PTM (Point to PointTM) minimalizują pogłos niskich tonów, poprawiając odbiór stereo i przestrzenność dźwięku. 
  • Dzięki tubom HPETM (Helmholtz Pressure EqualiserTM) ogranicza się gromadzenie fal stojących, co przekłada się na wygładzenie pasma przenoszenia i redukcję zniekształceń, szczególnie w modelu 3050c.
  • Seria wyróżnia się także nowoczesnym wzornictwem z satynowym, metalicznym wykończeniem przetworników, dostępnym w czterech różnych wariantach: Pin Oak, Claro Walnut, Satin White oraz Satin Black.

Najnowsza seria głośników Q Acoustics, nazwana 3000c, prezentuje się jako linia produktów wykorzystująca innowacyjną technologię konstrukcji C3 Continuous Curved Cone, po raz pierwszy wprowadzoną w serii 5000 oraz w aktywnych głośnikach M40. Ta nowa seria opiera się na wyjątkowej popularności i licznych nagrodach zdobytych przez serię 3000i. Planowany debiut tej linii przewidziany jest na sierpień, kiedy to będziecie mogli obejrzeć te kolumny w naszym salonie.

Rodzina 3000c obejmuje różnorodne modele, począwszy od kolumn podstawowych 3010c i 3020c, poprzez większe kolumny podstawowe 3030c, podłogowe 3050c, aż po kolumnę centralną 3090c.

Nowa konstrukcja C3 (czytana jako "C-cubed") Continuous Curved Cone ma zapewnić doskonałą dynamikę basów i płynną integrację z przetwornikiem wysokich częstotliwości. Przetwornik wysokich częstotliwości jest hermetycznie zamknięty i mechanicznie odizolowany od przetwornika średnio-niskotonowego, co zapobiega modulacji. Obudowy wyposażone w system usztywnienia P2PTM (Point to PointTM) minimalizują pogłos niskich tonów, poprawiając odbiór stereo i przestrzenność dźwięku. Dzięki tubom HPETM (Helmholtz Pressure EqualiserTM) ogranicza się gromadzenie fal stojących, co przekłada się na wygładzenie pasma przenoszenia i redukcję zniekształceń, szczególnie w modelu 3050c.

Seria wyróżnia się także nowoczesnym wzornictwem z satynowym, metalicznym wykończeniem przetworników, dostępnym w czterech różnych wariantach: Pin Oak, Claro Walnut, Satin White oraz Satin Black.

Technologia C3 Continuous Curved Cone

5000c feature

Technologia konstrukcji C3 Continuous Curved Cone, początkowo wprowadzona w serii 5000, łączy w sobie zalety tradycyjnego stożka basowego z kontrolą średnich i wysokich tonów stożka o rozszerzonym profilu. Jednostka C3 zapewnia płynną integrację z głośnikiem wysokotonowym dzięki doskonałej dyspersji i kontrolowanej charakterystyce częstotliwościowej.

Korzyścią tej technologii jest również lepsza dynamika i kontrola niskich częstotliwości, co umożliwia większą elastyczność w pozycjonowaniu głośników w przestrzeni odsłuchowej. Zredukowane zniekształcenia harmoniczne oraz poprawiona skala i dokładność sceny dźwiękowej stanowią kolejne atuty przetwornika C3. Dodatkowo, jest on bardziej odporny na fale stojące w obudowie w porównaniu z innymi jednostkami napędowymi.

Wyjątkowy design

Wraz z serią 3000c firma Q Acoustics zaprezentowała nową estetykę, eliminując widoczne połączenia i śruby. Eleganckie, jednoczęściowe wykończenie przetwornika w kolorze satynowego niklu i satynowego chromu (dostępne tylko w wersji białej) dodaje nowego wymiaru wzornictwa, wzmacniając frontową część obudowy.

Seria 3000c dostępna jest w czterech nowych, nowoczesnych wykończeniach: Pin Oak, Claro Walnut, Satin White i Satin Black. W modelu podłogowym 3050c zastosowano stylowy stabilizator z litego aluminium, który debiutował w modelu M40. Kolumna ta wyposażona została w górne regulowane kolce ułatwiające poziomowanie oraz panel zacisków zaczerpnięty z serii 5000, z niskoprofilowymi zaciskami głośnikowymi ułatwiającymi umieszczenie blisko ściany.

Pełnia innowacji

5000c feature

Innowacje w obudowie i przetwornikach są kluczowe dla serii 3000c marki Q Acoustics, korzystającej z rozwiązań akustycznych inspirowanych głośnikami Concept. W każdym modelu zastosowano pionierskie technologie, takie jak konstrukcja obudowy głośnika wysokotonowego, usztywnienie P2P (Point to Point), oraz w przypadku głośnika podłogowego 3050c - technologię tubową Helmholtz Pressure Equalisers (HPE).

Przetwornik wysokich częstotliwości 3000c został zbudowany na bazie doświadczeń z serii 5000 oraz Concept, cechując się hermetycznym uszczelnieniem i mechaniczną izolacją ("pływającą") od przegrody. To eliminuje modulacje ciśnienia wewnątrz obudowy oraz sąsiedniego przetwornika, a także precyzyjnie wentyluje wewnętrzną komorę, minimalizując zniekształcenia.

Membrana C3 przetwornika średnio-niskotonowego 3000c jest sercem konstrukcji, wymagając dużych magnesów dla optymalnej wydajności. Kontrola zapewniana przez te magnesy gwarantuje dobrą odpowiedź dynamiczną, przestrzeń nad głową i solidny bas, jednocześnie zmniejszając zniekształcenia.

Technologie P2P i HPE są kluczowe dla kontroli niskich tonów i minimalizacji zniekształceń harmonicznych. Wewnętrzne usztywnienie P2P wzmaga skupienie obrazu stereo, a tuby HPE w modelu 3050c eliminują niepożądane fale stojące i podbarwienia, zapewniając płynność pasma przenoszenia.

Idealne rozwiązanie do kina domowego

Seria 3000c nie tylko doskonale sprawdza się jako zestaw stereo, ale także jako system kina domowego 5.1. Dostępne są dwie konfiguracje 5.1, które obejmują głośnik centralny 3090c, zapewniający wyraźne dialogi, oraz opcjonalnie subwoofer 3060S lub Q B12, dodający głębi dźwięku.

Dostępność

Kolumny z linii 3000c od Q Acoustics będą dostępne w naszym salonie w sierpniu — razem z premierą światową. Na miejscu posiadamy również pozostałe serie od brytyjskiego producenta.