Qualio w ofercie Q21!

Qualio Audio to nowy polski producent głośników wysokiej klasy, który szybko wyróżnił się na rynku. Wszystko dzięki swoim wyjątkowym zestawom głośnikowym, które gwarantują doskonałą jakość dźwięku, a przy tym nietypowy i zwracający na siebie uwagę design. 

Obecnie w ofercie firmy znajdziemy dwa modele, Quantum oraz IQ. Obie to konstrukcje open-baffle w budżecie, który jest dostępny dla wielu audiofili i melomanów. Umiejscowienie ich w odgrodzie minimalizuje rezonanse i całkiem eliminuje kwestię akustyki obudowy, a także pozwala, by dźwięk rozchodził się we wszystkich kierunkach.

Model Qualio IQ to konstrukcja trójdrożna open-baffle, wyposażona w przetworniki SB Acoustic z flagowej serii Satori, oferujący rozszerzenie częstotliwości do 15 kHz. Wspiera go przetwornik AMT Mundorf, który działa jako super-tweeter wchodzący nawet do 31 kHz. Za najniższe częstotliwości odpowiada przetwornik Satori, który został umieszczony w obudowie bas-refleks. 9,5-calowy głośnik pozwala na zejście aż do 30 Hz. Mamy więc do czynienia z naprawdę ciekawym podejściem. Całościowo ich brzmienie można opisać jako bardzo muzykalne, bardzo przyjemny, ale jednocześnie mamy tu bardzo dobry detal i wręcz genialną scenę. Ogólnikowo jest to dźwięk duży i obfity, ale też nie ma tu zejścia w ciepłotę, czy chłód. Górę można sobie również dostroić dzięki rezystorom od Mundorfa. Jednocześnie ciężko nazwać je neutralnymi, chociaż do tego im ostatecznie najbliżej. 

Nowszy, ale i tańszy model to Qualio Quantum. Jest to konstrukcja mniejsza, gdzie w odgrodzie znajduje się jedynie przetwornik AMT. Producent również zastosował tutaj materiały i elementy klasy premium, ale w mniejszej obudowie. Nie można więc powiedzieć, że model tańszy jest gorszy, bo jest po prostu inny i prezentuje inne brzmienie. Jest to brzmienie nieco mniej detaliczne, ale również ciemniejsze. Te różnice są jednak bardzo delikatne, większa różnica jest w objętości dźwięku, a co za tym idzie, Quantum lepiej sprawdzą się po prostu w mniejszym pomieszczeniu. 

Obie pary kolumn prezentują również niezwykłą przestrzeń, bardzo trójwymiarową i namacalną. Wymagają one jednak mocniejszego źródła i nie sprawdzą się z budżetowymi wzmacniaczami, którymi warto dopasować brzmienie bardziej do siebie. 

Nie zapominajmy też o świetnym wykonaniu i naprawdę nietypowej konstrukcji, która od razu rzuca się w uszy. Wszyscy dobrze wiemy, że o ile brzmienie jest najważniejsze, tak nie możemy zapominać o pozostałych aspektach sprzętu audio. Zarówno model Quantum, jak i IQ są dostępne w naszym salonie do odsłuchu, razem z dziesiątkami wzmacniaczy. Zapraszamy gorąco na testy tych wyjątkowych produktów. Na naszym kanale znajdziecie również film, w którym omawiamy je dokładniej. Zachęcamy do obejrzenia :) 

Polecane produkty

Qualio IQ - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Qualio IQ - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Kolumna podłogowa Qualio IQ Z uwagi na prezentację wielu wariantów/opcji jednego modelu kolumny, gdy jest ona dostępna - przed zakupem pros...
Qualio Quantum - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Qualio Quantum - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Kolumna podłogowa Qualio Quantum Z uwagi na prezentację wielu wariantów/opcji jednego modelu kolumny, gdy jest ona dostępna - przed zakupem...

Polecane artykuły

QUALIO Prezentacja Marki  | Film

QUALIO Prezentacja Marki | Film

Dzisiaj mamy dla Was film o nowości w naszej ofercie, a mianowicie kolumnach marki Qualio!   Wielu z Was posłuchało tych kolumn na Audio Video Show 2023 i wyraziło bardzo pozytywne wrażenia. Dostaliśmy do tego momentu dużo pytań, czy zamierzamy tę firmę wprowadzić do...