Recenzja serwera i transportu plików I-O Data Soundgenic

 

Recenzja serwera i transportu plików I-O Data Soundgenic w magazynie HI-Fi Class.
Link do pełnej recenzji.

"Podsumowanie
Sięgnąłem po notatki (jako że pamięć jest zawodna) z testu serwera Fidaty i na tej podstawie napiszę, że Soundgenic jest źródłem znakomitym, choć oczywiście nie aż tak wyrafinowanym jak przedstawiciel highendowej marki tego producenta. Należy jednakże pamiętać, że testowane urządzenie jest ponad 10 razy tańsze... Dopóki nie jesteście skłonni wydać na serwer plików dobrych kilkunastu tysięcy, to Soundgenic HDL-RA4TB zwłaszcza wsparty dobrym zasilaczem liniowym będzie trudny do pobicia jako serwer plików. Dobry DAC karmiony sygnałem z tego urządzenia zagra pełnym, swobodnym, spójnym, gęstym, rozdzielczym, otwartym, przestrzennym dźwiękiem, któremu niczego nie brakuje i którego słucha się z ogromną przyjemnością. Nie chcę używać określenia „analogowe” brzmienie w stosunku do cyfrowego serwera, ale skojarzenie z brzmieniem źródeł analogowych gdzieś tam w trakcie odsłuchów cały czas krążyło w mojej głowie. W roli NASa dla plików muzycznych HDL-RA4TB także spisuje się bez zarzutu, a brak wentylatora docenią wszyscy, którzy postawią go w pokoju odsłuchowym."

"Plusy: Naturalne, angażujące, przestrzenne, gładkie i muzykalne brzmienie, dobra rozdzielczość i dynamika, spójność, czystość i transparentność, których nikt nie oczekuje po produkcie w tej cenie.
Minusy: Jedyne do czego (na siłę) można się przyczepić to brak obsługi serwisów stremingowych (ale ten zarzut może w przyszłości stać się nieaktualny).
Ogółem: Znakomite urządzenie w cenie, która w dzisiejszych realiach rynkowych mocno zaskakuje."