Sonus faber rozszerza linię Lumina o modele Amator!

Najniższa seria od wyrafinowanego i świetnie znanego włoskiego producenta pojawiła się na rynku trzy lata temu. Przez ten czas została wybrana w naszym salonie przez wielu klientów, którzy zachwycili się wykonaniem oraz brzmieniem tych kolumn. Do tej pory dostępne były dwie pary kolumn podstawkowych, jedna centralna, a także dwa modele podłogowe. 

Najnowszymi dodatkami do kolekcji są Lumina II Amator oraz Lumina V Amator. Stanowią one poważny krok do przodu w zakresie stylu oraz jakości dźwięku. Amator to sugestywna nazwa, która charakteryzuje wszystkie specjalne modele Sonus fabera i stała się synonimem wyjątkowości. To dzięki niej wiemy, że możemy spodziewać się niezwykle ekscytujących i wciągających wrażeń odsłuchowych.

Proste, prostopadłościenne wzornictwo najnowszych kolumn podstawkowych i podłogowych było zamierzonym wyborem. Dzięki niemu podkreślona jest jakość użytych kultowych, naturalnych materiałów, w tym nowych paneli drewnianych, które zostały wykończone na wysoki połysk i wzbogaconych drewnianym fornirem pod kątem 45 stopni. Lumina II i V Amator są dostępne w trzech wykończeniach, w tym glossy red, glossy wenge i glossy walnut. 

Zmiany w brzmieniu

Nowy projekt elektroakustyczny Lumina Amator powstał z myślą o nowoczesnych stylu życia i bardzo zróżnicowanej akustyce w miejscach odsłuchowych, bez uszczerbku dla dźwięku. Kino domowe oraz systemy multimedialne są świetnym środowiskiem dla Luminy. Oferuje ona doskonałe wypełnienie pomieszczenia dźwiękiem, dzięki czemu słuchacz może cieszyć się wciągającymi i autentycznymi wrażeniami z każdego miejsca w pokoju. Zachwyć się brzmieniem, siedząc w dowolnym miejscu pomieszczenia. 

Kluczowe istniejące funkcje kolekcji Lumina obejmują:

  • Kultowy przetwornik wysokotonowy D.A.D. (Damped Apex Dome), taki sam jak w serii Sonetto, wyposażony w ręcznie powlekaną miękkim jedwabiem membranę Kurtmueller o średnicy 29 mm.
  • Opracowany specjalnie dla tej kolekcji, 4-calowy przetwornik nisko-średniotonowy wyposażony w wykonany na zamówienie kosz i membranę z pulpy celulozowej zmieszanej z innymi naturalnymi włóknami.
  • 5-calowe przetworniki średniotonowe oparte na konstrukcji Sonetto, wyposażone w opatentowaną przez Sonus faber membranę z mieszanki włókien naturalnych i papieru suszonego powietrzem.
  • 5-calowe przetworniki niskotonowe, zaprojektowane od podstaw dla tej kolekcji i wyposażone w membranę z pulpy papierowej, tworzącą idealną spójność dźwiękową z resztą przetworników.

Dzięki unowocześnionej technologii, kolumny Lumina są niezwykle elastyczne i brzmią doskonale niezależnie od tego, gdzie się znajdują — nawet blisko tylnej ściany lub na szafce. Piękno nowej kolekcji Lumina polega na tym, że modele można umieścić praktycznie wszędzie i nadal będą zapewniać zapierające dech w piersiach brzmienie, wyglądając przy tym niezwykle dobrze. Modele Lumina Amator znacznie poprawiają wydajność i czułość, dzięki kluczowym ulepszeniom w komponentach układu zwrotnicy.

Nowe ulepszenia techniczne obejmują:

  • Częstotliwość układu zwrotnicy Lumina II Amator wynosi teraz do 2600 Hz, z różnicą +800 Hz w porównaniu do Luminy II
  • Częstotliwość układu zwrotnicy Lumina V Amator wynosi teraz do 2850 Hz, z różnicą +250 Hz w porównaniu do Lumina V.

Nowe zwrotnice Lumina V Amator i Lumina II Amator zostały zaprojektowane dzięki rozwojowi nowej kolekcji Homage. Wiele rozwiązań zastosowanych w nowych modelach wywodzi się z tych z Amati G5 i Guarneri G5, takich jak obwody IFF i filozofia koherencji fazowej, która zapewnia doskonałe odwzorowanie wirtualnej sceny dźwiękowej w 3 wymiarach. Nowe filtry oferują również większą rozdzielczość oraz bardziej rygorystyczną i spójną reprodukcję. Wszystko po to, by zapewnić jak najwyższą jakość dźwięku w każdych warunkach. 

Kolumny z linii Amator będą dostępne w naszym salonie już wkrótce, zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz umówienia się na odsłuchy. 

 

Polecane produkty

Sonus faber Lumina II Amator (Czerwony połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Sonus faber Lumina II Amator (Czerwony połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Kolumna podstawkowa Sonus faber Lumina II Amator (Czerwony połysk / Glossy Red) [X.2023]Cena dotyczy 1 szt. produktu. Możliwość zakupu prod...
Sonus faber Lumina II Amator (Orzech połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Sonus faber Lumina II Amator (Orzech połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Kolumna podstawkowa Sonus faber Lumina II Amator (Orzech połysk / Glossy Walnut) [X.2023]Cena dotyczy 1 szt. produktu. Możliwość zakupu pro...
Sonus faber Lumina II Amator (Wenge połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Sonus faber Lumina II Amator (Wenge połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Kolumna podstawkowa Sonus faber Lumina II Amator (Wenge połysk / Glossy Wenge) [X.2023]Cena dotyczy 1 szt. produktu. Możliwość zakupu produ...
Sonus faber Lumina V Amator (Czerwony połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Sonus faber Lumina V Amator (Czerwony połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Kolumna podłogowa Sonus faber Lumina V Amator (Czerwony połysk / Glossy Red) [X.2023]Cena dotyczy 1 szt. produktu. Możliwość zakupu produkt...
Sonus faber Lumina V Amator (Orzech połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Sonus faber Lumina V Amator (Orzech połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Kolumna podłogowa Sonus faber Lumina V Amator (Orzech połysk / Glossy Walnut) [X.2023]Cena dotyczy 1 szt. produktu. Możliwość zakupu produk...
Sonus faber Lumina V Amator (Wenge połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Sonus faber Lumina V Amator (Wenge połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Kolumna podłogowa Sonus faber Lumina V Amator (Wenge połysk / Glossy Wenge) [X.2023]Cena dotyczy 1 szt. produktu. Możliwość zakupu produktu...