Wszystko, co wiemy o WiiM Ultra

WiiM z dumą zaprezentował swój najnowszy flagowy produkt — WiiM Ultra, sieciowy streamer muzyki i przedwzmacniacz do źródeł cyfrowych i analogowych. To innowacyjne urządzenie stanowi połączenie zaawansowanej technologii, eleganckiego designu i wszechstronnych możliwości, które zadowolą nawet najbardziej wymagających audiofilów. Jest to idealne rozwinięcie oferty producenta, w której znajdziemy już trzy streamery i jeden wzmacniacz sieciowy. 

Design i konstrukcja

WiiM Ultra zachwyca swoim minimalistycznym, nowoczesnym wyglądem. Elegancka aluminiowa obudowa kryje w sobie zaawansowaną technologię, a 3.5-calowy kolorowy ekran dotykowy pokryty szkłem, umieszczony na przednim panelu, nie tylko dodaje estetyki, ale także zapewnia intuicyjną obsługę. Ekran umożliwia łatwy dostęp do funkcji i ustawień, a jego dotykowa powierzchnia zapewnia wygodę użytkowania. Z zewnątrz może się on również kojarzyć ze wzmacniaczem WiiM Amp, choć w nim nie uświadczymy wyświetlacza. 

Na tylnej ściance WiiM Ultra znajdziemy bogaty zestaw złącz, które pozwalają na wszechstronne połączenie z różnorodnymi urządzeniami audio i wideo. Wśród nich znajdują się: HDMI ARC do telewizora, dedykowane wejście gramofonowe z przedwzmacniaczem, porty USB, RJ45, wejście i wyjście optyczne, wyjście koaksjalne, wyjście dla subwoofera oraz wejścia i wyjścia liniowe. Dzięki temu WiiM Ultra może stać się centralnym elementem każdego systemu audio. Potrzebujesz jedynie wzmacniacza i 

Niezrównana jakość dźwięku

WiiM Ultra to nie tylko piękny wygląd, ale przede wszystkim doskonała jakość dźwięku. Urządzenie wyposażono w przetwornik cyfrowo-analogowy SABRE 32-bit/384 kHz ES9038 Q2M oraz wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy TPA6120A2. Te komponenty gwarantują wyjątkową precyzję i czystość dźwięku, która zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników muzyki. 

WiiM Ultra wspiera bezprzerwowe odtwarzanie muzyki Hi-Res do 24 bitów/192 kHz poprzez wyjścia USB, SPDIF, koaksjalne, liniowe i słuchawkowe. Pozwala to użytkownikom cieszyć się dźwiękiem o najwyższej dostępnej jakości, bez kompromisów.

Wszechstronność strumieniowania

WiiM announces two new wireless audiophile streamers — one with a  touchscreen - The Verge

Jedną z największych zalet WiiM Ultra, jak  jest jego wszechstronność w zakresie strumieniowania muzyki. Urządzenie oferuje szeroką gamę opcji, w tym Spotify Connect, TIDAL Connect, AirPlay 2, Google Chromecast Audio, wbudowaną Alexę, DLNA oraz Roon (w certyfikacji). Możliwość kontrolowania urządzenia za pomocą Alexy, Siri czy Google Voice sprawia, że zarządzanie muzyką jest proste i intuicyjne.

WiiM Ultra umożliwia odtwarzanie muzyki z wielu źródeł jednocześnie, tworząc zaawansowany system multiroom. W połączeniu z innymi urządzeniami możemy sprawić, że nasz cały dom będzie grał muzykę w najwyższej jakości. 

Zaawansowane funkcje audio

WiiM Ultra wprowadza szereg innowacyjnych funkcji, które znacząco podnoszą jakość doświadczeń audio. Urządzenie wyposażono w zaawansowaną korekcję pomieszczenia, która precyzyjnie dostosowuje dźwięk do akustyki każdego wnętrza. Ciesz się idealnym brzmieniem niezależnie od pomieszczenia i jego możliwości. 

WiiM Ultra oferuje także port USB-A do odtwarzania multimediów oraz wyjście słuchawkowe na przedniej ściance, co dodatkowo podkreśla jego użytkową elastyczność. Możliwość odtwarzania muzyki w najwyższej rozdzielczości oraz integracja z systemami smart home sprawiają, że WiiM Ultra spełnia rosnące potrzeby miłośników muzyki i technologii.

Dostosowanie dźwięku

Jednym z kluczowych elementów WiiM Ultra jest możliwość precyzyjnego dostosowania dźwięku do indywidualnych preferencji użytkownika. Urządzenie posiada 10-pasmowy korektor graficzny oraz 24 wstępne ustawienia, które umożliwiają dostosowanie dźwięku do różnorodnych gatunków muzycznych i warunków odsłuchowych. Za pomocą aplikacji WiiM Home, użytkownicy mogą ustawić alarm budzika, skonfigurować wyłącznik czasowy oraz dostosować głośność i czas odtwarzania, co zapewnia pełną kontrolę nad muzycznymi doznaniami.

Specyfikacja techniczna

  • Wejścia audio: analogowe (RCA, Phono) i cyfrowe (optyczne, HDMI ARC) do 24-bitów/192 kHz.
  • Wyjścia audio: analogowe (RCA, słuchawki) i cyfrowe (koaksjalne, optyczne, USB) oraz bezprzewodowe (BT, AirPlay, DLNA).
  • Łączność: Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, Ethernet.
  • Ekran: 3.5-calowy dotykowy LCD, pokryty szkłem.
  • Wymiary i waga: 205 x 205 x 73 mm, 1.3 kg.

Dostępność i cena

WiiM Ultra będzie dostępny od lipca 2024 roku w cenie 1799 PLN. Jego oficjalna prezentacja odbyła się na targach High End Monachium, gdzie wzbudził ogromne zainteresowanie i uznanie wśród ekspertów i miłośników muzyki.

Polecane produkty

WiiM Ultra - Raty 10x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

WiiM Ultra - Raty 10x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Streamer / Przedwzmacniacz WiiM Ultra [oficjalna premiera 9.V.2024r.] Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 mie...