Buchardt Audio P300 (Oliwkowy / Olive) - Raty 10x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

 • szt.
 • 3 499,00 zł / szt.

Kolumna podstawkowa Buchardt Audio P300 (Oliwkowy / Olive) 2022
Cena dotyczy 1 szt. produktu.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy lub specjalna oferta!

Przedstawiamy Buchardt Audio S400 MKII i P300Przedstawiamy Buchardt Audio S400 MKII i P300

Kolumna podstawkowa Buchardt Audio P300

Celem dla P300 była kolumna, która oddaje filozofię projektowania uwielbianego S400, ale w której Buchardt Audio zrobi wszystko, co możliwe, aby sporo obniżyć cenę. Zrobienie tego bez poświęcania wydajności, w porównaniu z S400 MKII jest niemożliwe - mimo wszystko P300 przekroczyły nawet oczekiwania producenta, dlatego może to być perełka między kolumnami w swoim przedziale cenowym!

Co to jest P300? Kompaktowa, elegancka i mocna kolumna o niskich tonach, która niekoniecznie wymaga subwoofera. Kolumna z kontrolowaną kierunkowością, która sprawia, że ​​lepiej sprawdzi się w pomieszczeniach, które nie są w 100% idealne pod względem akustycznym.

Co się zmieniło?
W porównaniu do S400 MKII zostały zmienione 3 części: głośnik niskotonowy, zwrotnica i terminale głośnikowe. Dzięki ponownemu wykorzystaniu rzeczy, takich jak falowód obudowy i opakowanie, można zaoszczędzić na kosztach produkcji, narzędzi i czasu opracowywania. Proces wspomnianej optymalizacji przyczynił się w znacznym stopniu do  niskiej ceny P300.

Głośnik niskotonowy:
Nowy, wykonany na zamówienie głośnik niskotonowy, ze stożkiem papierowym, jest czymś, z czego Buchardt jest niezwykle dumny. Głośnik jest zbudowany z bardziej proporcjonalnego zawieszenia i konstrukcji o krótszym skoku, w porównaniu do głośnika stosowanego w jego starszym bracie, S400 MKII. Wciąż ma mocną aluminiową obudowę, zapewniającą niską kompresję, niezwykle rzadko spotykaną w tym przedziale cenowym. W bezpośrednim porównaniu do starszego brata traci odrobinę SPL, czułości i zejścia. Ale w zamian otrzymujesz bardziej zwarty bas i lepszą reakcję transjentów, co czyni je mniej wrażliwymi na rozmieszczenie w pomieszczeniu.

Zwrotnica:
Spójrzmy prawdzie w oczy, nie jest to zwrotnica zbliżona do tej z S400 MKII. Ale jakość części użytych w zwrotnicy P300 też nie jest żartem i nadal przewyższa to, co zwykle można znaleźć w innych kolumnach, w tym przedziale cenowym. Podobnie jak w przypadku S400 MKII, zostały połączone siły z wysokiej klasy producentem Jantzen Audio Denmark, aby pozyskać części zwrotnicy zaprojektowane specjalnie dla P300. Użyte zostały rezystory Jantzen MOX, czyli rezystory audio oparte na folii. W przypadku cewek indukcyjnych użyto wypalanych cewek indukcyjnych, z rdzeniem powietrznym Jantzens, zmieszanych również z cewkami indukcyjnymi z rdzeniem żelaznym. Kondensatory są mieszanką metalizowanego kondensatora z folii poliestrowej dla głośnika wysokotonowego i własnego "eleCap" firmy Jantzens dla głośnika niskotonowego,

Jak brzmią?
Są super wszechstronnymi kolumnami. P300 to kolumna neutralna i przejrzysta. Niczego nie dodaje i nie odbiera z nagrania. Nie próbuje zaimponować kolorowym dźwiękiem. Bas jest szokująco głęboki i mocny, a jednocześnie zwinny i zwarty, co sprawia, że ​​rozróżnienie w tym zakresie jest bardzo wyraźne. Środek pasma jest czysty i pełny, z nutą ciepła dzięki wooferowi z papierową membraną. Scena dźwiękowa jest tutaj królem spektaklu. Została zaprojektowana tak, aby była nieco wyluzowana, z mnóstwem głębi i przestrzeni (3D), które dają prawdziwe poczucie „powietrza” między instrumentami. To sprawia, że ​​izolowanie każdego muzyka w nagraniu jest bardzo proste i jest to zupełnie inne doświadczenie niż typowa przednia płaska ściana dźwięku przed kolumnami. To styl projektowania, który doceniło wielu użytkowników S400 MKII, który jest również obecny w P300! Trudno to wyrazić słowami, ale jest nadzieja, że daje to wskazówkę, czego się spodziewać.

Dla wysokich poziomów SPL lepszym rozwiązaniem może być S400 MKII, ale P300 może grać wystarczająco głośno, aby uszkodzić słuch.

Wielu pozostanie z pytaniem, czy są tak dobre jak S400 MKII? Oczywiście nie! Ale jeśli S400 MKII przekracza twój budżet, P300 zapewnia ten sam aspekt, który sprawił, że S400 był tak popularny. Spośród wielu kolumn w tym przedziale cenowym, P300 jest zaprojektowany, dostrojony i zbudowany jak kolumna wysokiej klasy, która przetrwa całe życie!

Specyfikacja Techniczna:

 • Konstrukcja: 2-drożna, z membraną pasywną
 • Głośnik wysokotonowy: 1 x 0.74", niestandardowa miękka tkanina o drobnym splocie z aluminiowym falowodem CDC
 • Głośnik średnio-niskotonowy: 1 x 6", stożek papierowy
 • Membrana bierna: 1x 5x8", pasywny radiator o długim skoku
 • Impedancja: 4 Ohm
 • Czułość: 86 dB
 • Pasmo przenoszenia (+/- 3dB): 37 - 40 000 Hz (w pomieszczeniu)
 • Częstotliwość podziału pasma zwrotnicy: 2900 Hz
 • Zalecana moc wzmacniacza: 50 - 200 W
 • Obudowa: Płyta pilśniowa 15 mm HMR.E2 Odporna na wilgoć, z wewnętrznym usztywnieniem.
 • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 365 x 180 x 280 mm
 • Waga: 6.3 kg /szt.
 • Maskownice: W zestawie

*standy/podstawki widoczne na zdjęciach nie należą do zestawu - można je dokupić oddzielnie

Warunki gwarancji:
Wskazane kolumny marki Buchardt Audio objęte są 5-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.