Burson Audio Soloist 3X Performance - Dostawa 0zł!

 • szt.
 • 6 899,00 zł 5 999,00 zł / szt.

Wzmacniacz słuchawkowy z przedwzmacniaczem Burson Audio Soloist 3X Performance

Wzmacniacz słuchawkowy z przedwzmacniaczem Burson Audio Soloist 3X Performance

Dyskretny wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz w klasie A
Burson Audio od ponad 20 lat zajmuje się tworzeniem i produkcją rozwiązań audio, w tym przetworników cyfrowo-analogowych, przedwzmacniaczy i wzmacniaczy słuchawkowych, a także świetnych wzmacniaczy operacyjnych. Soloist 3X Performance to najnowszy model z kultowej już linii Soloist, której pierwszy przedstawiciel na rynku pojawił się w 2004 roku.

Kultowy Burson Soloist w nowej odsłonie
Soloist 3X Performance to najnowsze wcielenie wzmacniacza słuchawkowego i przedwzmacniacza firmy Burson Audio, który - podobnie jak poprzednicy - jest rozwiązaniem dyskretnym, które pracuje w klasie A. Wyróżnia się on nie tylko dużą mocą, ale także możliwością personalizacji brzmiania za pomocą wymiennych wzmacniaczy operacyjnych oraz zaawansowanym systemem kontroli głośności, który bazuje na drabince rezystorowej.

Nowy Soloist to fenomenalnie brzmiący sprzęt, który pozwoli odkryć ulubione utwory na nowo. Gwarantuje precyzyjny i pełen mikro detali dźwięk, który świetnie oddaje emocje, tworząc z muzyki magiczny spektakl.

Duża moc i autorski system zasilania
Soloist 3XP charakteryzuje się bardzo dużą mocą na wyjściu - 8 W dla złącza XLR (balanced) i 4 W dla złącza 6,35 mm (single ended). Bez problemu napędza nawet bardzo wymagające słuchawki, ale to nie wszystko. Świetnie radzi sobie również z modelami o wysokiej skuteczności (nawet ok. 110 dB!), na których nie jest słyszalny szum. To jeden z nielicznych wzmacniaczy na rynku, które radzą sobie w każdych warunkach pracy.

Duża w tym zasługa systemu zasilania złożonego z trzech zestawów zasilaczy MCPS (Max Current Power Supply), który gwarantuje “czysty prąd”. Jest to autorskie rozwiązanie firmy, w którym podniesiono częstotliwość napięcia z 50 Hz do 170 kHz, dzięki czemu szum przesunięty został w zakres, w którym nie usłyszą go ludzkie uszy.

Zaawansowany system regulacji głośności
Bazujący na układzie dyskretnym Soloist 3X Performance został wyposażony w kontroler głośności MUSES72320. To legendarne rozwiązanie wcześniej stosowane było jedynie w bardzo drogich produktach, jak Pass Lab XP-30 czy AVM Ovation. Teraz dostępne jest jednak w o wiele bardziej przystępnym modelu z linii Soloist.

Oparty na drabince rezystorowej MUSES72320 charakteryzuje się idealnym balansem kanałów i świetną separacją, co przekłada się na rewelacyjną scenę dźwiękową. Burson Audio zadbał do tego o trójstopniowe wzmocnienie oraz własny bufor wejściowy, dzięki czemu Soloist 3X Performance świetnie sprawdza się w parze z dowolnymi słuchawkami czy wzmacniaczami kolumnowymi.

Dedykowany tryb wzmacniacza słuchawkowego
MUSE72320 gwarantuje rewelacyjną kontrolę głośności, ale Burson postanowił pójść o krok dalej i umożliwić jego ominięcie, gdy podłączony DAC lub PREAMP ma własny system regulacji poziomu głośności. Dzięki temu to użytkownicy decydują w pełni o sposobie zarządzania głośnością zestawu.

Rozwiązanie to docenią także gracze. Soloist 3XP wyraźnie wzmocni dźwięk płynący z wykorzystywanej karty dźwiękowej, a jednocześnie umożliwi kontrolowanie głośności z poziomu ulubionego oprogramowania dla graczy lub samej gry. Dodatkowym atutem jest wbudowanej wejście mikrofonowe (bypass).

Personalizacja brzemienia przez zmianę OPAMP-ów
Burson Soloist 3X Performance wyposażony jest w 4 wzmacniacze operacyjne V6 Vivid (2 dla kontrolera MUSE72320 i 2 dla sekcji bufora wejściowego), które są cenionym rozwiązaniem dyskretnym. Użytkownicy - korzystając z pokrytych złotem gniazd DIP8 - mogą jednak samodzielnie zmieniać OPAMP-y, a co za tym idzie - dopasowywać dźwięk do własnych preferencji.

Stylowy wygląd i świetna jakość wykonania
Soloist 3X Performance to nowe wzornictwo firmy Burson, które zostało wprowadzone wraz z modelami Conductor 3 Reference. Ma więc obudowę wykonaną z wysokiej jakości aluminium o powierzchni powleczonej galwanicznie, co umożliwiło to osiągnięcie pięknego srebrnoszarego koloru. Ma ona charakterystyczne zdobienia, które nie tylko dodają jej uroku, ale i poprawiają odprowadzanie ciepła.

Wzmacniacz ma również stylowy przedni panel. Można znaleźć na nim pokrętło ze stopu aluminium oraz OLED-owy ekran, które ułatwiają obsługę. Firma zadbała, aby śruby nie szpeciły obudowy (widoczne są jedynie na jej spodniej stronie), a w zestawie można znaleźć pilot. Wymiary Soloist 3X Performance zostały ponadto dopasowane do modelu Composer 3X Performance, czyli DAC-a Bursona.

Specyfikacja Techniczna:

 • Wymiary: 250 x 200 x 60 mm
 • Waga: ok. 3 kg
 • Wejścia: XLR, RCA, mikrofonowe (bypass)
 • Wyjścia: XLR i 6,35 mm SE (słuchawkowe), XLR (PREAMP/DAC)
 • Impedancja wejściowa: 35 kΩ
 • Pasmo przenoszenia: 0-48 kHz
 • THD: poniżej 0,0015 %
 • Impedancja wyjściowa (wzmacniacz): 0,5 Ω
 • Impedancja wyjściowa (Pre out): 25 Ω

Charakterystyka złącza XLR/6,35 mm:

 • (impedancja - moc XLR/6,35 mm - stosunek sygnału do szumu - separacja)
 • 16 Ω - 8/4 W - 110 dB - 99%
 • 32 Ω - 4/2 W - 110 dB - 99%
 • 100 Ω - 1/0,5 W - 112 dB - 99%
 • 150 Ω - 600/300 mW - 105 dB - 99%
 • 300 Ω - 300/150 mW - 106 dB - 99,5%

Zawartość zestawu:

 • BursonSoloist 3X Performance
 • Zasilacz 24 V
 • Kabel zasilający
 • Pilot

Warunki gwarancji:
Urządzenia Burson Audio objęte są 2-letnią gwarancją.