Cary Audio CAD 805 Anniversary Edition - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Cary Audio
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 28 060,00 zł / szt.

Monoblok Cary Audio CAD 805 Anniversary Edition

Cena dotyczy 1 szt. monobloku.
Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 20 miesięcy.

Cary to marka z USA, zajmująca się produkcją elektroniki audio. Firma oferuje zarówno odtwarzacze CD, jak też wzmacniacze, tak zintegrowane jak i w pełni rozseparowane, bazujące zarówno na technice lampowej jak i tranzystorowej. Głównym trzonem oferty są jednak doskonałe produkty lampowe i z tego firma jest znana. Do serc audiofilów trafia podstawowym modelem SLI-80, który dzięki swojej uniwersalności, czyli połączeniu detalicznego dźwięku z lampowym czarem oraz dynamiką. Dla zaawansowanych, Cary produkuje monobloki lampowe 845 oraz topowe 211, które swym bezkompromisowym dźwiękiem przekraczają wszystkie znane bariery.

Priorytety
Cary Audio należy do wąskiego grona producentów sprzętu hi-end. Jakość komponentów używanych do budowy każdego urządzenia jest zawsze najwyższa, a sposób wykonania  perfekcyjny. Na tle konkurencji ceny produktów Cary są bardzo atrakcyjne.

Historia
Firma Cary Audio powstała w 1989 roku, a jej założycielami byli Dennis Haad i jego żona. Pierwszy wzmacniacz single-ended zbudował Dennis już w wieku siedmiu lat. Kolejne lata jego życia to dalszy rozwój pasji i żmudna praca nad elektroniką audio. Myśl o założeniu własnej firmy była owocem porównania własnych konstrukcji z innymi urządzeniami hi-end. Pierwszymi projektami Cary Audio były 100 watowe monobloki i pasywny przedwzmacniacz PD-1. Urządzenia zostały zaprezentowane na łamach "Stereophile'a" i w niedługim czasie wzbudziły ogromne zainteresowanie w audiofilskim świecie. Po zimowej wystawie sprzętu hi-end (WCES) w 1990r. popyt na produkty firmy wzrósł kilkakrotnie. Firma nie mogła narzekać na wyniki sprzedaży, więc w krótkim czasie zaczęła się rozwijać i rozrastać.
Na znakomity rozwój wpływ miała doskonała jakość produktów i ich zalety dźwiękowe, które były potwierdzane entuzjastycznymi recenzjami. Czołowy magazyn USA - Stereophile regularnie w rankingu umieszczał kilka produktów w najwyższej klasie A.

Filozofia firmy
Cary Audio pragnie by każdy miłośnik muzyki na całym świecie mógł się cieszyć pięknym brzmieniem ich produktów. Jakkolwiek cel ten jest trochę nierealistyczny to jednak nie powstrzymuje wytrwałości w dążeniu do tego.

Obecność na rynku
Cary Audio prosperuje znakomicie. Aktualnie współpracuje z 63 dealerami w Stanach Zjednoczonych oraz 34 dystrybutorami na całym świecie.

Końcówka mocy CARY AUDIO CAD-805 Anniversary Edition

Monoblok Single Ended Triode o mocy 50 W. Możliwość pracy jako monoblok. Lampy 6SN7, 300B, 845, 211. CAD 805 AE to taki 300SE z dopalaczem. 805 jest owocem wprowadzania coraz to nowych udoskonaleń do coraz to lepszych wzmacniaczy. Nowa wersja Anniversary Edition powstała w oparciu o wiele lat doświadczeń i ma wszystkie zalety praktyczne, łącznie z możliwością przełączania pomiędzy lampami mocy (211 lub 845).
- Typ wzmacniacza:  Single-Ended Klasa A1/A2
- Moc wyjściowa:  50 W
- Czułość wejściowa:  1 V
- Stosunek sygnał / szum:  > 80 dB
- Pasmo przenoszenia:  20 Hz do 20 KHz +/- 0.75 dB
- Wejścia:  Single-Ended RCA (Optional Balanced XLR) 150 K Ohms input impedance
- Lampy:  2 x 6SN7 Input 1 x 300B Driver 1 x 845 Output + 1 x 211 Output 1 x 1629 'Cat Eye' output level tube
- Rezystory:  1% Metal Film
- Kondensatory:  Oil-filled Coupling
- Zasilanie kondensatorów:  4 ea - 1500µF @ 450 VDC
- Pobór mocy:  230 W - normalna praca, 76 W - standby
- Czas do całkowitego uruchomienia:  5 min
- Czas wygrzewania urządzenia:  100 godzin pracy
- Wymiary (szer. x wys. x głęb.):  312 x 316 x 610 mm
- Waga:  36 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki CARY AUDIO objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.