Cary Audio DAC 100 T - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Cary Audio
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 12 950,00 zł / szt.

Przetwornik cyfrowo/analogowy Cary Audio DAC 100 T

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 20 miesięcy.

Przetwornik cyfrowo/analogowy Cary Audio DAC 100 T

Cary Audio DAC-100t produkowany jest w USA, a nadrzędnym celem projektu jest odtwarzanie muzyki z cyfrowych źródeł w wysokiej jakości. Aby wzmacniacz i kolumny (słuchawki) mogły odtwarzać dźwięk zapisany cyfrowo, wszystkie cyfrowe dane muszą zostać najpierw zamienione na postać analogową. Bez względu na to, czy dane te pochodzą z komputera, odtwarzacza przenośnego, telewizji kablowej, odtwarzacza CD, czy z serwisu streamingowego, podlegają zniekształceniom spowodowanym przez jitter (błędy czasowe powstające w procesie obróbki danych cyfrowych) oraz kiepskie przetworniki cyfrowo-analogowe wbudowane w te urządzenia. Zewnętrzny samodzielny DAC rozwiązuje tego typu problemy.

Sercem DAC-100t są dwa wysokoprądowe transformatory toroidalne — osobny dla sekcji cyfrowej i analogowej urządzenia. Inżynierowie firmy Cary Audio rozumieją jak ważny jest dobry zasilacz, w związku z czym nie szczędzono kosztów na zaprojektowanie transformatorów spełniających swoją rolę z ponadprzeciętną dokładnością. Transformator sekcji analogowej został umieszczony w puszce Faradaya, by zredukować zakłócenia, a obwody audio zaprojektowano mając na uwadze zagadnienie dopasowania impedancyjnego do sprzętu towarzyszącego.

Strumień danych cyfrowych wysyłany jest do przetwornika cyfrowo-analogowego składającego się z dwóch kości ESS Sabre ES9023 24/192. Układy te w sposób precyzyjny reprodukują analogowe sygnały muzyczne, które są wysyłane do lampowej sekcji wyjściowej, a następnie pojawiają się na pozłacanych gniazdach RCA oraz XLR.

Sekcja wyjściowa odpowiedzialna za reprodukcję muzycznego sygnału analogowego została zbudowana w oparciu o sprawdzone projekty Cary Audio. DAC-100t ma sekcję audio składającą się z dwóch lamp 6922 pracujących w konfiguracji bez globalnego sprzężenia zwrotnego. Zasilanie obwodu audio pochodzi z niezależnego, niskozakłóceniowego zasilacza dyskretnego. Strumień danych jest obsługiwany przez nowoczesną jednostkę zaprojektowaną przez jednego z branżowych liderów obróbki danych cyfrowych. Kość Wolfson WM8805 wykorzystano w roli odbiornika czterech wejść cyfrowych SPDIF (dwóch koaksjalnych i dwóch Toslink) — podobnie jak w przypadku wielu spośród najlepszych DAC-ów na świecie. Wejście USB jest obsługiwane przez procesor XMOS w sposób asynchroniczny, dzięki czemu dźwięk nie podlega degradującemu wpływowi komputera, a zamiast tego strumień danych stabilizowany jest znacznie bardziej precyzyjnym zegarem. Wejście to może obsługiwać sygnały 24 bit / 192 kHz z ekstremalnie niską latencją mieszczącą się w 500 MIPS.

Wszystkie procesy przetwarzania danych zostały zaprojektowane bez żadnych kompromisów w dziedzinie jakości dźwięku. DAC-100t ma zapewniać najlepszą reprodukcję dźwięku w swojej klasie cenowej.

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Cary Audio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.