Cary Audio SLP 05 - dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Cary Audio
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 38 840,00 zł / szt.

Przedwzmacniacz Cary Audio SLP 05

Cary to marka z USA, zajmująca się produkcją elektroniki audio. Firma oferuje zarówno odtwarzacze CD, jak też wzmacniacze, tak zintegrowane jak i w pełni rozseparowane, bazujące zarówno na technice lampowej jak i tranzystorowej. Głównym trzonem oferty są jednak doskonałe produkty lampowe i z tego firma jest znana. Do serc audiofilów trafia podstawowym modelem SLI-80, który dzięki swojej uniwersalności, czyli połączeniu detalicznego dźwięku z lampowym czarem oraz dynamiką. Dla zaawansowanych, Cary produkuje monobloki lampowe 845 oraz topowe 211, które swym bezkompromisowym dźwiękiem przekraczają wszystkie znane bariery.

Priorytety
Cary Audio należy do wąskiego grona producentów sprzętu hi-end. Jakość komponentów używanych do budowy każdego urządzenia jest zawsze najwyższa, a sposób wykonania  perfekcyjny. Na tle konkurencji ceny produktów Cary są bardzo atrakcyjne.

Historia
Firma Cary Audio powstała w 1989 roku, a jej założycielami byli Dennis Haad i jego żona. Pierwszy wzmacniacz single-ended zbudował Dennis już w wieku siedmiu lat. Kolejne lata jego życia to dalszy rozwój pasji i żmudna praca nad elektroniką audio. Myśl o założeniu własnej firmy była owocem porównania własnych konstrukcji z innymi urządzeniami hi-end. Pierwszymi projektami Cary Audio były 100 watowe monobloki i pasywny przedwzmacniacz PD-1. Urządzenia zostały zaprezentowane na łamach "Stereophile'a" i w niedługim czasie wzbudziły ogromne zainteresowanie w audiofilskim świecie. Po zimowej wystawie sprzętu hi-end (WCES) w 1990r. popyt na produkty firmy wzrósł kilkakrotnie. Firma nie mogła narzekać na wyniki sprzedaży, więc w krótkim czasie zaczęła się rozwijać i rozrastać.
Na znakomity rozwój wpływ miała doskonała jakość produktów i ich zalety dźwiękowe, które były potwierdzane entuzjastycznymi recenzjami. Czołowy magazyn USA - Stereophile regularnie w rankingu umieszczał kilka produktów w najwyższej klasie A.

Filozofia firmy
Cary Audio pragnie by każdy miłośnik muzyki na całym świecie mógł się cieszyć pięknym brzmieniem ich produktów. Jakkolwiek cel ten jest trochę nierealistyczny to jednak nie powstrzymuje wytrwałości w dążeniu do tego.

Obecność na rynku
Cary Audio prosperuje znakomicie. Aktualnie współpracuje z 63 dealerami w Stanach Zjednoczonych oraz 34 dystrybutorami na całym świecie.

Przedwzmacniacz CARY AUDIO SLP-05

Lampowy przedwzmacniacz SLP 05 jest najbardziej ekscytującym urządzeniem sterującym spośród dostępnych na rynku preampów najwyższej klasy. Biorąc pod uwagę samą jakość dźwięku SLP 05 przewyższa wszystkie dotychczasowe przedwzmacniacze Cary Audio, wydobywając najlepsze cechy brzmieniowe z urządzeń cyfrowych i analogowych. Jest w pełni zbalansowany, w pełni wyposażony, łacznie z lampowym stopniem słuchawkowym i lampowym zasilaniem.
Wyjątkowy dźwięk SLP 05 może rywalizować z żywym przekazem muzyki. Preamp posiada ponadto zewnętrzny, dopasowany wzorniczo zasilacz, z lampami 5AR4. NA przednim panelu znajdują się dwa wskaźniki - poziomu napięcia i prądu podkładu. Preamp włącza się łagodnie, stopniowo, więc można go używać z włączającymi się gwałtownie tranzystorowymi końcówkami mocy. Wzmacniacz słuchawkowy zbudowany jest na lampach 6SN7, ma transformatory wyjściowe audio i wytwarza dźwięk o mocy 1/2 wata na kanał. Celem inżynierów i projektantów było stworzenie takiego przedwzmacniacza, który pozwoliłby na czerpanie radości ze słuchania muzyki przez wiele lat. Chodziło też o to, by preamp wyposażony był we wszystkie możliwe udogodnienia, które zapewniłyby kompatybilność na wiele lat do przodu. Urządzenie powinno współpracować z najlepszym dostępnym sprzętem na rynku, takim jak odtwarzacz CD 306 SACD, czy wzmacniacze mocy CAD 211 Anniversary Edition.
- Typ przedwzmacniacza:  lampowy, klasa A, trioda  
- Napięcie wyjściowe:  2 V; 12 V max  
- Zniekształcenia THD:  0.03 %  
- Stosunek sygnał / szum:  90 dB  
- Impedancja wejściowa:  50.000 Ohm - RCA, 100.000 Ohm - XLR  
- Impedancja wyjściowa:  400 Ohm  
- Pasmo przenoszenia:  5 Hz - 250,000 Hz  
- Lampy:  8 x 6SN7 octal tubes for the balanced, headphone and gain stages 1 x 5AR4 Rectifier Tube in Power Supply  
- Rezystory:  1% Metal Film  
- Kondensatory:  Polystyrene, Film and Foil  
- Zasilanie kondensatorów:  2 x 560µF @ 400 VDC  
- Pobór mocy:  75 W - w czasie pracy 25 W - w trybie standby  
- Czas do całkowitego uruchomienia:  3 minuty  
- Czas wygrzewania urządzenia:  100 godzin  
- Wymiary (szer. x wys. x głęb.):  432 x 159 x 305 mm (przedwzmacniacz), 432 x 114 x 305 mm (zasilacz)  
- Waga:  7 kg - przedwzmacniacz, 8,5 kg - zasilacz 

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki CARY AUDIO objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.