ChordMusic Digital (Streaming) - Raty 30x0% - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Chord
  • Dostępność: Produkt wyłączony ze sprzedaży on-line. Zapytaj o szczegóły mailowo lub telefonicznie.

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 20 679,06 zł brutto
  • szt.
  • Cena katalogowa: 21 999,00 zł
  • Rabat: -1 319,94 zł
  • 20 679,06 zł / szt.

Kabel cyfrowy ChordMusic Digital (Streaming)

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 lub 30 miesięcy.

Kabel cyfrowy ChordMusic Digital (Streaming)

Na potrzeby naszej flagowej serii wydestylowaliśmy kwintesencję tego, czego nauczyliśmy się na przestrzeni tych 30 lat, wiedzy, doświadczenia i know how z zakresu procesu produkcji co pozwoliło nam stworzyć absolutnie przełomowe produkty. ChordMusic to nowatorski produkt, stworzony z wykorzystanie zupełnie nowego, fascynującego materiału izolacji, który nigdy wcześniej nie był stosowany w audio. Materiał ten to: Taylon

Taylon
Relacja między materiałem przewodnika a materiałem izolacji jest niezwykle ważna dla jakości brzmienia każdego kabla, szczególnie jeśli chce się uzyskać brzmienie neutralne tonalnie – to muzyka ma być barwna, natomiast kabel przesyłający sygnał muzyczny ma wszelkich podbarwień unikać.
Od długiego czasu używaliśmy kombinacji teflonu PTFE – w różnej formie – i posrebrzanych przewodników; to dość często spotykane połączenie, a takie kable po wygrzaniu brzmią zwykle neutralnie i mają mniejszy wpływ na balans tonalny przesyłanego sygnału niż kable wykorzystujące izolacje wykonane z innych materiałów. W kablach Chord Sarum Tuned ARAY i Super ARAY poszliśmy o krok dalej. Druciki przewodnika są polerowane przed procesem posrebrzania, a izolacja wykonywana jest ze spienianego teflonu PTFE. Zastosowaliśmy także osłonki teflonowe dla wtyków RCA posiadające lepsze właściwości niż stosowane wcześniej akrylowe.

Seria ChordMusic korzysta z zalet tych rozwiązań; wykorzystuje tą samą technologię Super ARAY i takie same teflonowe wtyki. Różni się natomiast zastosowanym materiałem dielektryka, wykorzystano bowiem Taylon – unikalny materiał izolacyjny nigdy wcześniej nie stosowany w kablach audio. Taylon to materiał wykorzystywany wyłącznie przez firmę Chord. Charakteryzuje się najlepszymi właściwościami pośród wszystkich, jakie kiedykolwiek stosowaliśmy. Co prawda jego przenikalność dielektryczna (stała dielektryczna) jest nieco niższa niż teflonu PTFE, ale kluczową cechą Taylonu jest jego stabilność fazowa w temperaturze pokojowej. Wybór dielektryka ogrywa kluczową rolę w uzyskaniu wysokiej klasy brzmienia każdego kabla audio, a wykorzystanie przewodników izolowanych Taylonem w połączeniu z przewodnikami Super ARAY daje efekt w postaci najbardziej naturalnego i spójnego brzmienia.

Technologia przewodników Super ARAY
Wszystkie kable z serii ChordMusic wykorzystują nową konfigurację przewodników Super ARAY. Technologia Super ARAY powstała w wyniku rozwoju stworzonego wcześniej rozwiązania Tuned ARAY. Kable, w których zastosowano technologię Super ARAY, zachowują spójność prezentacji muzycznej oferowaną już przez kable Tuned ARAY, dodając wyraźnie wyższą szczegółowość prezentacji.
Choć sposób aplikacji rozwiązania Super ARAY w każdym kablu jest nieco inny to rezultat brzmieniowy jest za każdym razem podobny. Zarówno kable analogowe jak i cyfrowe z technologią Super ARAY oferują wyjątkowo detaliczne, spójne i muzykalne brzmienie.
Nowa konfiguracja Super ARAY stosowana w kablach z serii ChordMusic wymaga wymaga takiej samej, najwyższej dokładności w procesie produkcji, jak w przypadku kabli Tuned ARAY. Dlatego przy ich produkcji wykorzystywane są pracujące z najwyższą precyzją maszyny, ale końcowy proces montażu jest wykonywany z najwyższa starannością ręcznie przez wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Niższy poziom zakłóceń
Podczas prac nad nowymi produktami z serii ChordMusic stało się dla nas jasne, że oto powstają kable o poziomie transparentności z jakim wcześniej nigdy nie mieliśmy do czynienia. Popchnęło to nas do dalszych eksperymentów. Pozornie drobne zmiany w konstrukcji kabla wnosiły zaskakujące zmiany brzmienia. Dlatego kable z serii ChordMusic mają trzy zewnętrzne warstwy materiału redukującego zakłócenia ułożone wzdłuż całej ich długości. Zadaniem pierwszej warstwy jest ograniczenie poziomu zakłóceń mechanicznych; druga warstwa ma za zadanie sprawić, że ta pierwsza pozostanie przez cały czas na swoim miejscu; i w końcu trzecia, zewnętrzna, umieszczona pod zewnętrzną koszulką to metalowa plecionka. Każda z tych warstw wnosi swój wkład do ostatecznego brzmienia kabla.