FiiO FH15 - Raty 10x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: FiiO
 • Dostępność: Jest dostępny, dostawa 1-3 dni robocze.

 • Historia ceny
 • szt.
 • 1 299,00 zł / szt.

Słuchawki dokanałowe (IEM) FiiO FH15

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy lub specjalna oferta!

Słuchawki dokanałowe (IEM) FiiO FH15

4 lata strojenia, aby osiągnąć nowe, hybrydowe IEMy Hi-Fi klasy referencyjnej
W 2018 roku firma FiiO wdrożyła najnowocześniejsze technologie, takie jak obudowa TRISHELL, konstrukcja akustyczna S.Turbo i 10-milimetrowy przetwornik z kompozytu polimerowego w FH5, co zapewniło słuchaczom bogate, a jednocześnie szczegółowe wrażenia odsłuchowe.

Po wprowadzeniu na rynek FH5 był powszechnie chwalony przez użytkowników za doskonały głęboki bas i wysoką rozdzielczość w przystępnej cenie. Funkcjonuje na rynku od ponad 50 miesięcy i jest świadectwem naszego zaangażowania w doskonale brzmiące słuchawki. FH5 został również doceniony przez branżę – zdobywając nagrody podczas letniego i zimowego VGP 2019 oraz VGP 2020.

W 2021 roku FiiO wprowadziło FH5s / FH5s Pro z wymiennymi filtrami, które pozwoliły użytkownikowi na dokładniejszą personalizację dźwięku.
Tym razem chcieliśmy wrócić do podstaw i podjąć trudne wyzwanie, jakim jest podniesienie jakości dźwięku serii FH na nowy poziom.

Po czterech latach rozwoju i trzech generacjach innych produktów, niezliczonych eksperymentach i ponownych uruchomieniach, wyłonił się IEM, który jest wynikiem innowacji po długim procesie rozwoju. Na podstawie wielu obiektywnych danych i subiektywnych testów odsłuchowych firma FiiO nie tylko opracowała zupełnie nowy 10-milimetrowy przetwornik dynamiczny z membraną na bazie włókna węglowego, ale także połączyła go z innymi najnowocześniejszymi technologiami w modelu FH15, który został zaprojektowany tak, aby zapewnić muzyczne wrażenia, które dorównują obecności na koncercie na żywo.

Główne Cechy:

 • Hybrydowa konfiguracja przetworników: 1x dynamiczny + 3x BA
 • Dynamiczny przetwornik z 10-milimetrową membraną węglową
 • Konstrukcja ze stopu aluminium CNC
 • Filtr Notch
 • Opatentowana konstrukcja S.Turbo
 • 152-żyłowy kabel z posrebrzanej miedzi monokrystalicznej
 • Końcówki douszne FiiO HS18
 • Zbalansowane armaturowe przetworniki Knowles
 • W zestawie 3 filtry tuningowe

Słowo od inżynierów FiiO
„Wśród naszych produktów, FH5 to produkt ze średniej półki, z sygnaturą dźwiękową, która jest przyjemna dla wielu słuchaczy. Charakteryzuje się bogatym brzmieniem z soczystym wokalem, idealnym do obfitującej w szczegóły muzyki klasycznej i instrumentalnej.
W ciągu czterech lat i trzech generacji produktów wprowadzanych na rynek po premierze FH5 stwierdziliśmy, że użytkownicy oczekują bardziej intensywnego dźwięku i jeszcze wyższej rozdzielczości wysokich tonów, ale wciąż zachowując charakterystykę brzmieniową FH5, jednocześnie zapewniając przyjemność słuchania wszystkich rodzajów muzyki. Dlatego projektując FH15 wzięliśmy dźwięk FH5 jako punkt odniesienia podczas dostrajania i opracowywania przetworników w FH15. Niższe częstotliwości są obsługiwane przez nasz całkowicie nowy przetwornik dynamiczny 10 mm z membraną na bazie włókna węglowego. Średnie częstotliwości są wytwarzane przez niestandardowy przetwornik Knowles ED BA, podczas gdy wysokie tony to zasługa Knowles RAD, co znacznie poprawia przejrzystość dźwięku.
Basy, średnie i wysokie tony zostały dostrojone w sposób, który pozwala FH15 świetnie brzmieć we wszystkich gatunkach muzycznych. Dla tych, którzy chcą precyzyjnie wczuć się w brzmienie muzyki instrumentalnej, koncentrując się na poszczególnych instrumentach, takich jak fortepian, gitara, skrzypce itp., FH15 posiada wymienne filtry z wyraźnie różnymi brzmieniami.”

Joseph – Główny inżynier centrum badawczo-rozwojowego FiiO IEMs

Nowo opracowany dynamiczny przetwornik z 10-milimetrową membraną węglową
Zespół inżynierów FiiO zdecydował się na użycie materiałów węglowych do budowy membrany przetwornika dynamicznego, co zapewnia doskonałą wydajność transjentów. Niewielka waga, duża sztywność i wysoki opór wewnętrzny włókna węglowego oznaczają, że dynamiczny przetwornik może szybko rozpoczynać i zatrzymywać ruchy, reagując na zmiany sygnału wejściowego. Wysokie tłumienie wewnętrzne tysięcy ułożonych w stos i splecionych włókien poprzecznych membrany węglowej oznacza, że krawędź i środek membrany mogą szybko poruszać się razem w tym samym kierunku – minimalizując niekontrolowane drgania przetwornika, które występują, gdy różne jego części nie poruszają się synchronicznie. Skutkuje to mniejszymi zniekształceniami i ostatecznie czystszym dźwiękiem.

Niestandardowe przetworniki Knowles BA
Dla średnich częstotliwości FH15 wykorzystuje niestandardowe przetworniki Knowles ED BA. Przetworniki te działają w połączeniu ze specjalnie umieszczonymi otworami strojącymi w obudowie FH15, co pozwala uzyskać bujniejszy wokal i bardziej muzykalne brzmienie. Wysokie tony są obsługiwane przez 2 przetworniki Knowles RAD BA, które są w stanie uzyskać wysoką rozdzielczość wysokich tonów i uchwycić każdy najdrobniejszy szczegół słuchanej muzyki, aby uzyskać prawdziwie lekki, miły dźwięk. Przetworniki te zapewniają wrażenia odsłuchowe zbliżone do odczuć muzyki na żywo.

Niestandardowy filtr notch | Bogatszy dźwięk dla bardziej przyjemnego słuchania
„W przypadku słuchawek hybrydowych z wieloma przetwornikami prawidłowe ich połączenie wymaga nie tylko spojrzenia na przetworniki jako całość, ale także niezależnie. Najpierw dostroiliśmy każdy przetwornik osobno, tak jakby działał samodzielnie, a następnie naukowo połączyliśmy przetworniki razem. Ten metodyczny proces pozwolił nam osiągnąć nasze cele dźwiękowe dla FH15”.

Filtr notch został wykonany specjalnie dla FH15 i nadaje słuchawkom charakterystyczny dźwięk
Rezonator Helmholtza jest przeznaczony do współpracy ze średniotonowymi przetwornikami ED. Kiedy fala dźwiękowa ma określoną częstotliwość, z którą rezonator Helmholtza jest przeznaczony do pracy, głośność dźwięków o tej częstotliwości jest zwiększana, gdy rezonator koncentruje się i rezonuje z tą częstotliwością. Patrząc na krzywą odpowiedzi częstotliwościowej, można zauważyć, że odpowiedź w zakresie od 1 kHz do 4 kHz została poprawiona, czego efektem jest gęstsze brzmienie średnich tonów, nadające wokalom i instrumentom więcej realizmu pozbawionego cienkiego brzmienia.

Dodatkowo rezonator jest podłączony do specjalnego otworu, aby wyeliminować niepożądane szczyty rezonansu i nakładające się częstotliwości wytwarzane przez różne przetworniki, aby osiągnąć lepszą spójność między przetwornikami, jednocześnie eliminując sybilanty. Jest to technologia filtra notch zastosowana w FH15.

Opatentowana technologia S.Turbo
Równowaga między basami, średnimi i wysokimi tonami, a także klarowność to idealne cele dźwiękowe wielu audiofilów, ale łatwiej to powiedzieć niż zrobić w przypadku hybrydowych IEM z wieloma przetwornikami. Dzieje się tak, ponieważ wiele przetworników w naturalny sposób wytwarza częstotliwości, które nakładają się na siebie i zakłócają. Zatem zwrotnice, które dzielą wytwarzane częstotliwości między przetworniki, są potrzebne, aby uzyskać czysty, spójny dźwięk. Tak więc konstrukcja obwodu RC jest wykorzystywana do zarządzania zwrotnicą w wyższych częstotliwościach, przy czym przetwornik wysokotonowy z wyższą częstotliwością rezonansową jest używany jako filtr górnoprzepustowy. Tradycyjny filtr dolnoprzepustowy LC do zarządzania zwrotnicą niskich częstotliwości wymaga komponentów, które zajmują zbyt dużo miejsca w naturalnie małych monitorach dousznych.

Nie przeszkodziło to jednak FiiO w znalezieniu rozwiązania zapewniającego wysoką jakość basów wytwarzanych przez przetworniki. Zespół inżynierów pracował ze zrozumieniem podstawowej zasady działania fal dźwiękowych. Ponieważ fale te przemieszczają się po wyprodukowaniu przez przetworniki, będą tłumione przy uderzaniu w inne powierzchnie – im wyższa częstotliwość fali dźwiękowej, tym krótsza długość fali, a tym samym szybsze tłumienie. Specjaliści FiiO pracowali zgodnie z tą podstawową zasadą i opracowali opatentowaną konstrukcję akustyczną S.Turbo*.
* Patent nr: ZL2018211416279

Aby osiągnąć nasze cele w zakresie średnich i wysokich tonów dla FH15, filtrujemy wyższe częstotliwości wytwarzane przez przetwornik basowy w filtrze dolnoprzepustowym konstrukcji akustycznej S.Turbo. Ta konstrukcja zmniejsza nakładanie się odpowiedzi częstotliwościowej między przetwornikami basowymi i średniotonowymi, zapewniając większą spójność między różnymi przetwornikami i bardziej zrównoważoną charakterystykę częstotliwościową, zapewniając czystszy i bardziej naturalny dźwięk.

Połączenie klasyki i nowoczesności
FH15 to nowa odsłona monitorów dousznych z motywem smoczej łuski w średniej wielkości owalnym kształcie, który idealnie dopasowuje się do ucha i zapewnia większy komfort.

Nowoczesne minimalistyczne linie płynnie przechodzą w klasyczne elementy projektu, nadając FH15 żywy, solidny wygląd, który ponownie uruchamia koncepcję tego, jak może wyglądać IEM.

Aluminiowa obudowa CNC
FH15 ma konstrukcję ze stopu aluminium, która w połączeniu z elementami projektu ze smoczą łuską pozwala tym słuchawkom emanować wyjątkową, wykwintną prezencją. Ze względu na niewielką powierzchnię płyty czołowej FH15, precyzyjna pięcioosiowa obróbka CNC zapewnia, że każda tekstura na płycie czołowej jest odpowiednio trójwymiarowa i przyciąga wzrok. Precyzyjne głowice tnące o średnicy 0,8 mm są używane w procesie obróbki CNC, aby zapewnić, że tekstury na płycie czołowej są zarówno odpowiednio atrakcyjne dla oka, jak i luksusowe w dotyku.

Wymienne filtry akustyczne
W zestawie znajdują się 3 pary filtrów audio, z których każda pozwala uzyskać inne brzmienie w zależności od gęstości materiałów w filtrze:

 • Filtr czerwony: rozszerzone basy
 • Filtr czarny: zbalansowane brzmienie
 • Filtr zielony: rozszerzone tony wysokie

*Zielone filtry są fabrycznie zainstalowane, pozostałe filtry znajdują się w zestawie.

Nowe końcówki douszne HS18
W zestawie z FH15 znajdują się 3 pary końcówek dousznych FiiO HS18.
Grubość zaledwie 0.4 mm oznacza, że HS18 są niezwykle wygodne w noszeniu. HS18 ma również duży otwór, który ma taki sam rozmiar jak końcówka douszna, aby zminimalizować bariery między słuchawką a błoną bębenkową w celu uzyskania maksymalnej szczegółowości i zmniejszenia utraty dźwięku o wysokiej częstotliwości.

Wysokiej klasy kabel audio
FH15 jest wyposażony w 152-żyłowy posrebrzany monokrystaliczny miedziany kabel z 8 splotami Litz. Plecionka Litz w szczególności redukuje efekty naskórkowe i zbliżeniowe, co prowadzi do zmniejszenia strat prądowych, a tym samym do poprawy rozdzielczości wysokich częstotliwości. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy wymienne wtyczki audio 3.5 mm/4.4 mm.

*Wymienne wtyki audio są oficjalnie licencjonowane na podstawie patentu firmy FABRILOUS.

Specyfikacja Techniczna:

 • Konfiguracja przetworników: 1DD + 3BA
 • Czułość: 112dB/mW@1kHz
 • Pasmo przenoszenia: 10Hz-40kHz
 • Impedancja: 16 Ohm@1kHz
 • Długość kabla: ok. 1.2m
 • Waga jednostki: ok. 6.6g (bez kabla)
Bogaty zestaw akcesoriów w zestawie
 • Wymienna wtyczka 3.5 mm *1
 • Wymienna wtyczka 4.4 mm *1
 • Filtr wysokich tonów*2 (zielony pierścień)
 • Zrównoważony filtr*2 (czarny pierścień)
 • Filtr basowy*2 (czerwony pierścień)
 • Narzędzie MMCX*1
 • Futerał HB1*1
 • Szczoteczka do czyszczenia*1
 • Instrukcja obsługi*1
 • Wkładki douszne HS18*3 pary (SML)
 • Zbalansowane wkładki douszne*3 pary (SML)
 • Wkładki douszne wokalne*3 pary (SML)
 • Wkładki douszne basowe*3 pary (SML)
 • Wkładki douszne z dwoma kołnierzami*2 pary (M)
 • Piankowe wkładki douszne*2 pary (M)

Warunki gwarancji:
Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną przez autoryzowany centralny serwis.
Brak możliwości zwrotu otwartego produktu ze względów higienicznych. Podstawa prawna - art. 38 ust. 5 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.