HiBy RS8 - Raty 10x0%! - Dostawa 0zł!

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: HiBy Music
 • Dostępność: Jest dostępny, dostawa 1-3 dni robocze.

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 14 499,00 zł brutto
 • szt.
 • 16 999,00 zł / szt.

Przenośny Odtwarzacz Audio Hi-Res HiBy RS8 (2022)

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy!

Przenośny Odtwarzacz Audio Hi-Res HiBy RS8

HiBy RS8 to flagowy przenośny odtwarzacz audio firmy, który oparty jest na ulepszonej architekturze R2R Darwin II, co umożliwia obsługę plików PCM do 1536 kHz oraz DSD do 1024x. DAP (Digital Audio Player) działa na otwartym systemie Android 12 z technologią DTA oraz szybkim układzie Qualcomm Snapdragon 665, a do tego ma nowy wzmacniacz w klasie A, 5.5-calowy ekran FullHD, wyjścia 3.5 mm i 4.4 mm oraz baterię o pojemności 12000 mAh. RS8 wyróżnia się dodatkowo elegancką obudową z odpornego stopu tytanu.

Elegancka obudowa z tytanu
HiBy RS8 zamknięty jest w stylowej obudowie o charakterystycznym wzornictwie, które znane jest już z popularnych modeli RS6, R8 czy R6 III. Producent tworząc flagowy model sięgnął po jeszcze wyższej jakości materiały. Obudowa RS8 wykonana jest ze stopu tytanu klasy lotniczej i powstaje w procesie 6-osiowego, precyzyjnego wykrawania maszynowego (CNC). Jej obróbka i polerowanie zajmuje aż 19 godz. i składa się na nią 17 różnych zaawansowanych procesów.

Efektem pracy zespołu HiBy jest konstrukcja o pięknej powierzchni, która jest stylowo wykończona. Model RS8 wyróżnia się eleganckim wzorem na tylnym panelu oraz pokrętłem do regulacji poziomu głośności, które jest idealnie wkomponowane w górny panel.

Autorska architektura R2R
HiBy RS8 to topowy model bazujący na technologii Darwin. To architektura przetwarzania dźwięku cyfrowego w wysokiej rozdzielczości opracowana przez inżynierów HiBy. Jest to rozwinięcie tradycyjnej architektury R2R, w której wykorzystano kompensację liniową drabinki rezystorowej, oraz zaawansowane funkcje, jak liniowy filtr FIR, nieliniowy regulator harmonicznych, opcję przełączania się między trybami OS/NOS (oversampling lub non-oversampling) czy bypass dla plików DSD. To niezwykle elastyczne oraz w pełni konfigurowalne rozwiązanie, co daje ogromne możliwości rozwoju i ulepszania.

Nowa wersja technologii Darwin
Firma HiBy w modelu RS8 wykorzystała ulepszoną wersję autorskiej architektury. Drabinka rezystorowa w Darwin II złożona jest z 12 bardzo szybkich przełączników oraz 184 rezystorów o wysokiej precyzji - dwa razy więcej niż w poprzedniej generacji rozwiązania. Umożliwiło to osiągnięcie wyraźnie wyższej dynamiki oraz wyższej rozdzielczości dla niskiego poziomu sygnału.

Zespół HiBy w RS8 wykorzystał obwód korygujący przesunięcie zasilania, aby zagwarantować w pełni sprzężone zasilanie sekcji wyjściowej, co poprawia odpowiedź impulsową. Darwin II to również wyraźnie wyższa wydajność, dzięki czemu możliwa jest obsługa plików PCM do 1536 kHz oraz DSD do 1024x. To lepsze osiągi niż w przypadku wielu systemów stacjonarnych.

Kompensacja liniowa drabinki R2R
Cyfrowy sygnał w HiBy RS8 przekazywany jest przez elektroniczne przełączniki o wysokiej szybkości, a następnie napięcie sterujące jest modulowane przez drabinkę rezystorową w celu uzyskania analogowego przebiegu napięcia odpowiadającego bezpośrednio sygnałowi cyfrowemu. Umożliwia to ominięcie problemu z modulacją wysokich tonów (jest to problemem wielu układów DAC typu Delta Sigma), co przekłada się na bardziej naturalny i transparentny dźwięk.

Firma HiBy zastosowała dodatkowo kompensację liniową drabinki rezystorowej, co umożliwia efektywną eliminację problemu nieliniowości, którą mogą powodować niedokładnie sparowane rezystory w sieci R2R. W parze z autorskim systemem kontroli harmonicznych dla architektury Darwin, gwarantuje to bardziej naturalną i zrelaksowaną prezentację.

Tryb oversamplingu lub NOS
Użytkownicy HiBy RS8 sami decydują o trybie pracy architektury Darwin. Umożliwia to korzystanie z:

 • trybu NOS (non-oversampling) - pominięcie oversamplingu oraz antyaliasingu, co umożliwia niemal natychmiastową odpowiedź na zmiany transjentów i dynamiki oraz konwersję do dźwięku analogowego w najbardziej surowej i bezpośredniej formie. Jest on najbardziej użyteczny dla częstotliwości próbkowania na poziomie 192 kHz lub wyższym;
 • tryb oversamplingu - umożliwia usuwanie artefaktów aliasingu z wykorzystaniem autorskiego oversamplingu oraz filtracji dolnoprzepustowej. Odblokowuje on wszystkie funkcje architektury Darwin, dzięki czemu można korzystać ze spersonalizowanych ustawień (dopasowanie pod słuchawki o różnej sygnaturze).
  HiBy RS8

Precyzyjne oscylatory kwarcowe
HiBy RS8 wyposażony jest w dwa wysokiej jakości oscylatory kwarcowe dla 44,1 kHz (z DSD) i 48 kHz (z MQA), które taktowane są częstotliwościami 45,158 MHz i 49,152 MHz. Gwarantują świetną precyzję i niski poziom szumu fazowego (-159 dBc/Hz @ 1 Khz!). Umożliwia to dekodowanie plików z bardzo niskim poziomem zniekształceń.

Topowej klasy komponenty audio
Firma HiBy dla flagowego modelu RS8 wybrała tylko topowe i drogie komponenty audio. Ręcznie wyselekcjonowane kondensatory ze złota i tantalu gwarantują czystą moc wyjściową, tłumienie tętnienia zasilania i niski poziom zniekształceń dla całego systemu. Cztery kondensatory z włókna jedwabnego ELNA SILMIC II umożliwiają osiągnięcie tonów wysokich tak gładkich, jak we wzmacniaczach lampowych. Zespół HiBy wykorzystał do tego 47 kondensatorów tantalowych o dużej pojemności i 10 kondensatorów cienkowarstwowych POSCAP firmy Panasonic.

Wzmacniacz w klasie A
HiBy RS8 wyposażony jest we wzmacniacz oparty na dwóch układach OPA1652 firmy Texas Instruments oraz ośmiu podwójnych tranzystorach bipolarnych NXP. Gwarantuje on wzmocnienie w klasie A o bardzo niskim poziomie zniekształceń oraz błyskawicznej odpowiedzi przejściowej.

Wzmacniacz w klasie A zachowuje wysoką wydajność przez cały czas, dzięki czemu RS8 świetnie napędza nawet duże słuchawki nauszne. Model jednocześnie poprawnie wysterowuje skuteczne słuchawki dokanałowe o niskiej impedancji, prezentują niezwykle ciemne tło na nagraniach. Flagowy model HiBy radzi sobie świetnie przy każdym typie obciążenia.

Wzmocnienie w trybie Turbo
HiBy RS8 ma dodatkowo tryb Turbo, który umożliwia zwiększenie o 25% pojemność wzmacniacza słuchawkowego, po wciśnięciu jednego przycisku. W trybie tym napięcie rośnie z +/- 6 V do +/- 7,5 V, co gwarantuje wzrost mocy o aż 56,25% (rośnie pobór energii oraz wydzielanie ciepła).

Po dwa wyjścia 3.5 mm i 4.4 mm
Firma HiBy w modelu RS8 wykorzystała nie tylko dwa wyjścia słuchawkowe 3,5 mm i 4,4 mm, ale również osobne wyjścia liniowe 3,5 mm i 4,4 mm. Umożliwia to dobór odpowiednich parametrów dla każdego wyjścia, co przekłada się na wyższą jakość dźwięku.

Bateria o pojemności aż 12000 mAh
HiBy RS8 ma przygotowaną na zamówienie baterię o pojemności aż 12000 mAh. Ogniwo to gwarantuje świetny czas pracy podczas korzystania ze wzmocnienia w klasie A - do 12 godz. dla wyjścia 3,5 mm oraz do 8 godz. dla wyjścia 4,4 mm. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się dłużej bardziej muzykalną i pełniejszą prezentacją dźwięku.

RS8 wspiera dodatkowo szybkie ładowanie w standardzie PD2.0 (Power Delivery 2.0). Umożliwia to szybsze ładowanie baterii za pomocą ładowarek do 20 W.

Rozdzielony system zasilania
Zespół HiBy we flagowym modelu wykorzystał osobne zasilanie dla sekcji cyfrowej, układu DAC, sekcji przedwzmacniacza oraz wzmacniacza słuchawkowego. Gwarantuje to brak interferencji, co przekłada się na czystszy dźwięk.

W RS8 ma:

 • obwód wzmacniacza słuchawkowego zasilany przez dwa wysokiej jakości transformatory DC/DC oraz sześć w pełni ekranowanych cewek indukcyjnych o wysokim polu magnetycznym i bardzo niskiej oporności wewnętrznej.
 • Wyjście 3.5 mm (single ended) i 4,4 mm (balanced) mają osobne zasilanie;
 • filtr dolnoprzepustowy wspiera kolejny transformator DC/DC oraz siedem regulatorów LDP, aby zagwarantować niezależne zasilanie dla prawego i lewego kanału;
 • drabinka R2R jest zasilana przez transformator DC/DC oraz dwa regulatory LDO z ultra niskim tętnieniu, co umożliwia rozdzielenie zasilania dla obu kanałów.

Specjalny system chłodzenia
W RS8 wykorzystano specjalną obudowę dla baterii, którą wykonano z czystej miedzi. Umożliwia ona efektywne odprowadzanie ciepła, aby zagwarantować niską temperaturę pracy nawet pod dużym obciążeniem.

Snapdragon 665 i 8 GB RAM-u
HiBy RS8 bazuje na wykonanym w procesie litograficznym 11 nm układzie Snapdragon 665 firmy Qualcomm. SoC (system-on-a-chip) ten gwarantuje powalającą szybkość działania oraz bezproblemową obsługę wszystkich aplikacji.

DAP HiBy ma do tego aż 8 GB pamięci RAM, co umożliwia jednoczesne korzystanie z wielu aplikacji. 256 GB pamięci wbudowanej można z kolei rozszerzyć za pomocą kart microSD (do 2 TB).

5.5-calowy ekran IPS FullHD
HiBy RS8 wyposażony jest nowy, 5,5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli) i formacie 16:9, który może pochwalić się zagęszczeniem pikseli na poziomie aż 400 PPI. Gwarantuje on świetnej jakości obraz w każdych warunkach, a do tego świetnie obsługuje dotyk. Panel wspiera funkcję wybudzania po dwukrotnym dotknięciu oraz gesty multi-touch.

Android 12, HiBy OS oraz DTA
HiBy RS9 oparty jest na platformie Android w wersji 12 która została zoptymalizowana przez inżynierów firmy pod kątem obsługi dźwięku. Model jest do tego wyposażony w odświeżoną nakładkę HiBy OS, którą można wprowadza szereg autorskich dodatków, jak odtwarzacz HiBy Music, HiBy Link do parowanie ze smartfonami czy kodek audio UAT (Ultra Audio Transmission).

Inżynierowie HiBy wykorzystali do tego architekturę DTA, co umożliwiło obejście konwersji częstotliwości próbkowania systemu Android. Jest to globalna bezstratna technologia wyjściowa, która gwarantuje brak zakłóceń dźwięku na wyjściu i wejściu, które powodować może część funkcji systemu. Rozwiązanie to działa także z aplikacjami firm trzecich.

HiByCast, czyli obsługa RS8 z poziomu smartfonu
Model RS8 wyposażony jest w funkcję HiByCast, która umożliwia kontrolowanie wszystkich funkcji DAP-a z poziomu smartfonu lub tabletu z Androidem. Dzięki niej użytkownicy mogą zdalnie przeglądać bibliotekę utworów, kontrolować odtwarzacz czy zarządzać głośnością. Możliwe jest również korzystanie z aplikacji firm trzecich!

Dwuzakresowy moduł Wi-Fi
Hiby RS8 wyposażony jest w dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2,4/5 GHz) oraz antenę, która wbudowana jest w górną część obudowy. Gwarantuje to stabilny transfer muzyki w każdych warunkach (szczególnie podczas korzystania z usług streamingu, jak Apple Music, TIDAL, Spotify czy Deezer). Model wspiera do tego rozwiązania AirPlay i DLNA do przesyłania danych.

Bluetooth 5.0 z UAT, LDAC i aptX HD
Model RS8 ma moduł Bluetooth 5.0, który działa dwukierunkowo - DAP może działać zarówno jako nadajnik, jak i odbiornik sygnału. Wspiera on dodatkowo nie tylko popularne kodeki audio, jak LDAC, aptX HD, aptX, AAC i SBC, ale również standard UAT.

Rozwiązanie UAT, czyli Ultra Audio Transmission, to stworzony przez HiBy kodek audio, który gwarantuje najwyższą jakość przesyłu dźwięku po Bluetooth. Wspiera dźwięk do 192 kHz i cechuje się przepływnością do 1,2 Mb/s, a do tego ma funkcję automatycznego optymalizowania transmisji w zależności od wybranych treści.

Specyfikacja Techniczna:

 • system: Android 12
 • ekran: 5.5 cala, IPS LCD
 • rozdzielczość ekranu: 1920 x 1080 pikseli
 • zagęszczenie pikseli: 400 PPI
 • SoC: Qualcomm Snapdragon 665
 • pamięć RAM: 8 GB
 • pamięć wbudowana: 256 GB
 • slot kart: microSD, do 2 TB
 • układ DAC: architektura Darwin II (R2R)
 • wyjścia słuchawkowe: 3,5 mm, 4.4 mm
 • wyjścia liniowe: 3.5 mm, 4.4 mm
 • wyjście cyfrowe: SPDIF (USB)
 • wyjście USB: 3.1, typu C
 • Bluetooth: 5.0
 • kodeki audio Bluetooth: UAT, LDAC, aptX, AAC, SBC
 • Wi-Fi: dwuzakresowe, 2.4 GHz/5 GHz
 • zasilanie: 12V/1.8 A lub 5V/0.5 A
 • bateria: 12000 mAh
 • maksymalny czas odtwarzania (4.4 mm): 8 godz.
 • maksymalny czas odtwarzania (3.5 mm): 12 godz.
 • czas ładowania: ok. 5 godz. (0-100%)
 • szybkie ładowanie: PD2.0
 • wymiary: 143 x 82 x 22 mm
 • waga: 584 g

Zawartość zestawu:

 • przenośny odtwarzacz audio HiBy RS8
 • skórzane etui ochronne
 • przewód USB-C - USB-C
 • cyfrowy kabel koaksjalny USB-C - RCA
 • krótka instrukcja obsługi

Warunki gwarancji:
Urządzenia HiBy Music objęte są 12-miesięczną gwarancją.