iFi Audio Hip-DAC - Raty 10x0% - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: iFi Audio
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.
  • szt.
  • 749,00 zł / szt.

Wzmacniacz słuchawkowy z DAC iFi Audio Hip-DAC

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy lub specjalna oferta!

Wzmacniacz słuchawkowy z DAC iFi Audio Hip-DAC

iFi ogłosiło nowy model o zupełnie nowym wyglądzie w swojej bardzo szerokiej gamie przenośnych wzmacniaczy słuchawkowych / DAC - Hip-DAC. Nowe urządzenie przenośne ma wytłaczaną aluminiową obudowę z wyraźnym wykończeniem w kolorze niebieskim i odrobiną miedzi, obsługujący źródła dźwięku wysokiej rozdzielczości (HRA), zachowując przy tym przystępną cenę.

Podczas gdy większość osobistych produktów audio iFi została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o zasilaniu bardziej wymagających słuchawek, Hip-DAC został zaprojektowany dla tych osób, które nadal martwią się gorszą konwersją cyfrowo-analogową i wzmacniaczem wbudowanym w smartfony, tablety, komputery PC i Mac, oferując znacznie lepszy dźwięk w słuchawkach. Konstrukcja została po prostu zoptymalizowana, aby podłączyć ulubione urządzenie odtwarzające przez USB, podłączyć dowolny rodzaj przewodowych słuchawek.

Sekcja DAC oparta jest na układzie DAC Burr-Brown (Texas Instruments), który iFi szeroko wykorzystuje w swoich produktach, w połączeniu z niestandardowymi obwodami, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku w urządzeniu przenośnym z cyfrowych formatów audio HRA, w tym PCM, natywnego DSD i w pełni zdekodować MQA, jak to jest używane w warstwie Master Tidala. Dane audio PCM i DXD o wysokiej rozdzielczości są obsługiwane przy częstotliwościach próbkowania do 384 kHz, a także DSD od 2,8 MHz do 12,4 MHz (DSD64, 128 i 256).

Jak wyjaśnia iFi, dzięki technologii True Native chipa Burr-Browna PCM i DSD podążają osobnymi ścieżkami, a rozległa blokada zegara eliminuje jitter, aby lepiej zapewnić integralność sygnału cyfrowego do momentu konwersji na sygnał analogowy. Po obu stronach pokrętła regulacji głośności znajduje się para diod LED, które zmieniają kolor, wskazując format i częstotliwość próbkowania odtwarzanego dźwięku cyfrowego.

Inną funkcją obwodu, która oddziela przetworniki DAC od Hip-DAC i innych urządzeń iFi od konkurencyjnych konstrukcji, jest układ XMOS, który przetwarza dane audio odebrane na wejściu USB i jest programowany wewnętrznie. Zamiast polegać na gotowym oprogramowaniu układowym, które zazwyczaj nie jest zoptymalizowane pod kątem dźwięku klasy audiofilskiej, iFi tworzy własne oprogramowanie układowe na zamówienie, aby usprawnić przetwarzanie dźwięku. Ciągły rozwój oprogramowania iFi pozwala na dodawanie lub optymalizację funkcji za pomocą aktualizacji oprogramowania układowego, umożliwiając dostosowanie Hip-DAC do priorytetów odtwarzania użytkownika i zapewnienie, że z czasem pozostanie on najnowocześniejszy. Użytkownicy mogą nawet pobierać i instalować różne wersje oprogramowania układowego iFi, aby eksperymentować z różnymi filtrami cyfrowymi, jeśli chcą.

Obwody wzmacniacza Hip-DAC-a to konstrukcja zbalansowana (różnicowa) - bardzo niezwykła w przypadku wzmacniaczy / DAC w tej cenie. Zbalansowane obwody audio od dawna są wspierane przez uznanego inżyniera elektroniki audio wysokiej klasy, Johna Curla, obecnie konsultanta technicznego ds. IFi, z uwagi na ich zdolność do redukcji szumów na ścieżce sygnału. Curl ściśle współpracował z wewnętrznym zespołem technicznym iFi, kierowanym przez Thorstena Loescha, aby stworzyć analogowy etap o wyjątkowej jakości dla tego rodzaju urządzenia.

Wzmacniacz słuchawkowy ma nominalną moc znamionową 400 mW i jest w stanie dostarczyć ponad 700 mW ze zbalansowanego wyjścia w zależności od impedancji dołączonych słuchawek, z łatwością sterując wszystkimi rodzajami nauszników. Stopień wzmacniacza ma przełączane wzmocnienie, które iFi określa jako PowerMatch. To dopasowuje poziom napędu do obciążenia prezentowanego przez słuchawki poprzez dostosowanie czułości wejściowej, a tym samym siły sygnału.

XBass to kolejna funkcja - wyrafinowana forma „wzmocnienia basów”, która poprawia niskie częstotliwości bez zamazania średnicy, szczególnie przydatna w przypadku słuchawek otwartych, które mogą nie mieć głębokiego basu. Działa całkowicie w domenie analogowej, zamiast mieszać się z sygnałem cyfrowym przez DSP i może być włączany lub wyłączany ze ścieżki sygnału.

Asynchroniczne wejście USB urządzenia Hip-DAC obsługuje dane audio do 32-bitów / 384 kHz i obsługuje standard „3.0 SuperSpeed” USB 3.0 (5 Gb / s), a także USB 2.0 dla kompatybilności wstecznej. Istnieją dwa porty USB - typ A do przesyłania danych audio i USB-C do ładowania.

Dostępne są dwa wyjścia - gniazdo 3,5 mm dla słuchawek z pojedynczym zakończeniem oraz wyjście Pentaconn 4,4 mm, dzięki czemu słuchawki wyposażone w zbalansowaną łączność w pełni wykorzystują różnicową konstrukcję wzmacniacza Hip-DAC. Ponadto wyjście 3,5 mm korzysta z zastrzeżonego obwodu S-Balanced iFi, redukując przesłuch i związane z nim zniekształcenia o połowę, gdy jest używane ze zwykłymi, pojedynczymi zakończeniami słuchawek - jest to szczególnie korzystne w przypadku wysokiej czułości monitorów dousznych.

Pomagając wesprzeć użytkownika w ruchu, akumulator 2200 mAh Hip-DAC wystarcza na około 8 do 12 godzin odtwarzania, w zależności od poziomu głośności i zużycia energii przez podłączone słuchawki.

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki iFi Audio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.