Ayon Spitfire - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ayon
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 40 450,00 zł / szt.

Wzmacniacz stereofoniczny Ayon Spitfire

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Wzmacniacz stereofoniczny Ayon Spitfire

We wzmacniaczu zintegrowanym Spitfire zastosowano topologię zbliżoną do wzmacniacza Crossfire. Znajdziemy w nim tę samą magię. Nowy wzmacniacz dodaje do tego coś jeszcze – wyjątkową przejrzystość, wysoką rozdzielczość oraz mocne uderzenie na dole skali, przy zachowaniu słodkości i wypełnienia. Szybki, kontrolowany, niepodbarwiony bas i niesamowita, trójwymiarowa przestrzeń są ewidentne od pierwszych sekund odsłuchu. Precyzyjna inżynieria, fantastyczna estetyka, jak również wyjątkowy stosunek jakości do ceny powodują, że Spitfire będzie gwiazdą każdego systemu audio.

Budowa i wyposażenie
Spitfire to w pełni wyposażony wzmacniacz stereofoniczny single-ended lub czysta końcówka mocy single-ended. Układ single-ended w całości pracuje w klasie A. Lampy wyjściowe to Ayon AA62B o wysokim prądzie wyjściowym. Jest to wzmacniacz idealny także dla kolumn o trudnym przebiegu impedancji

Lampy elektronowe
Wybór lamp sygnałowych i lamp mocy ma bezpośredni wpływ na dźwięk i jest odpowiedzialny za jakość odtwarzanego dźwięku, a co za tym idzie odbiór muzyki. To nie jest tylko wybór pomiędzy dobrymi i złymi lampami, a chodzi o interakcję różnych typów lamp i ich kombinacje, stosowane w różnych wzmacniaczach Ayona, w tym lamp własnej produkcji AA32B-S, AA52B-S oraz AA62B, bazujących na legendarnych WE 300B.

Ścieżka sygnału
Wierzymy, że nawet najprostszy układ audio pracuje najlepiej przy najkrótszej ścieżce sygnału. To dlatego wszystkie wzmacniacze Ayona typu SET (Single-Ended Triode) oparte są na pracujących w czystej klasie A układach typu single-ended. Im krótsza jest ścieżka sygnału, tym mniejsze prawdopodobieństwo degradacji sygnału i zakłóceń o różnym pochodzeniu, w tym pochodzących od samych przewodów. Nawet na płytkach drukowanych ścieżki są maksymalnie krótkie. W każdym nowym modelu staramy się poprawić rozmieszczenie, wlutowanych do nich, elementów.

Zasilanie
Wzmacniacze typu single-ended są znacznie bardziej wrażliwe na zasilanie niż wzmacniacze pracujące w push-pullu. Dlatego główny nacisk we wzmacniaczu Spitfire został położony na przeprojektowanie układu zasilającego, m.in. przez dodanie nowych elementów i powiększenie filtra napięcia zasilającego AC. Osobne transformatory zasilające, dławiki i filtry dla poszczególnych stopni umożliwiają ich całkowitą izolację – układ wyjściowy pracuje jak we wzmacniaczu mocy, a wejściowy jak w osobnym przedwzmacniaczu. Zastosowano także duże kondensatory w układach filtrujących tętnienie sieci.

Podwójna ścieżka masy
Modyfikacje w topologii ścieżki masy doprowadziły do zwiększonej odporności na szum pochodzący od zasilacza i innych układów. Podwójne prowadzenie masy, stosowane ekskluzywnie we wzmacniaczach Ayon Audio jest unikalne i we wzmacniaczach lampowych spotykane niezwykle rzadko. Tak rozbudowana topologia odpowiada za znacznie niższy poziom szumów tła. Daje to też poprawę kontroli basu i pełny dźwięk o dużej skali. Duży nacisk położono również na prowadzenie masowej części ścieżki sygnału.

Transformatory głośnikowe
Największą zaletą transformatorów o ultra-szerokim paśmie przenoszenia w Ayonie jest ich zdolność oddania bardzo wysokiej mocy w zakresie basu, przy jednoczesnym zachowaniu szybkiego oddawania wysokich częstotliwości, co przekłada się na dramatyczną poprawę przenoszenia sygnału kwadratowego. Efektem jest zrelaksowany, bardziej naturalny dźwięk o znacznie lepszej klarowności, rozdzielczości i płynności.

Komponenty
Typ i rodzaj elementów biernych musi zgrać się synergicznie w zależności od konkretnego układu. I właśnie rodzaj tych zależności, jak elementy ze sobą współpracują itp. odróżniają produkty masowe od ekskluzywnych produktów high-end.

Konstrukcja mechaniczna
Wysokiej klasy aluminiowe chassis przekłada się na bogatszą, żywszą paletę tonalną z cichszym, czystszym tłem. Szczotkowane, anodowane na czarno obudowy są składane ręcznie – tylko taka technika gwarantuje najwyższą jakość wykonania. Ręcznie mocowane są również aluminiowe, anodowane nóżki antywibracyjne.

Specyfikacja techniczna:
- Typ układu Single-Ended, czysta klasa A
- Lampy wyjściowe 2xAA62B
- Impedancja obciążenia 8 Ohms
- Moc wyjściowa 2 x 30 Watt
- Pasmo przenoszenia 8 Hz - 35 kHz/ 0 dB
- Impedancja wejściowa (1 kHz)at 1 kHz 100 KΩ
- Stosunek sygnał/szum (pełna moc) 98 dB
- NFB 0dB
- Regulacja siły głosu MCU based with analog resistor switching circuit
- Sekwencja startowa soft-start, przedłużająca żywotność lamp
- Układ zabezpieczający lampy i cały układ elektroniczny
- Ultra-krótka ścieżka sygnału
- Uproszczony układ wzmacniający, poprawiający niezawodność wzmacniacza
- Brak w ścieżce sygnału elementów półprzewodnikowych
- Układ o wysokiej wydajności prądowej, niskiej impedancji wyjściowej, w którym lampy pracują w najlepszym przedziale krzywych wzmocnienia
- Minimalne okablowanie, poprawiające propagację sygnału
- Zastosowane we wszystkich układach wyselekcjonowane komponenty wysokiej jakości
- Szybkie, kondensatory sprzęgające od najlepszych producentów
- Specjalne podstawki pod lampy z berylowo-miedzianymi pinami o sprężystym docisku produkcji Ayona
- Gniazda głośnikowe niemieckiego WBT
- Gniazda sygnałowe XLR szwajcarskiego Neutrika
- Pilot zdalnego sterowania 
- Wejścia i wyjścia 3xLine In, 1x XLR In, 1xDirect In, 1x Pre out
- Wymiary (WxDxH) cm 51x39x25 cm
- Waga 36 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Ayon objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.