Ayon Vulcan Evo Mono - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ayon
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 71 950,00 zł / szt.

Monofoniczna końcówka mocy Ayon Vulcan Evo Mono
Cena dotyczy 1 szt. urządzenia.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20, 30 i 50 miesięcy lub specjalna oferta!

Monofoniczna końcówka mocy Ayon Vulcan Evo Mono

W jego nowej wersji Evo przeprojektowano i zoptymalizowano wszystkie stopnie wzmocnienia tak, aby ścieżka sygnału była możliwie jak najkrótsza. Otrzymano w ten sposób znaczący skok jakości dźwięku – szerszą i głębszą scenę dźwiękową z większą ilością detali, gładkie transjenty na środku pasma i szerokie pasmo przenoszenia.
Rezultatem tych zabiegów jest prawdopodobnie najlepszy wzmacniacz tego typu na świecie, w którym dźwiękowy realizm łączy się z pięknem triody i zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi. W krótkim czasie wzmacniacz zdobył dzięki temu uznanie i reputację jako jeden z milowych kroków w historii audio.

Lampy elektronowe
Wybór lamp sygnałowych i lamp mocy ma bezpośredni wpływ na dźwięk i jest odpowiedzialny za jakość odtwarzanego dźwięku, a co za tym idzie samej muzyki. To nie tylko wybór pomiędzy dobrymi i złymi lampami, a tak naprawdę interakcja różnych typów lamp, stosowanych w poszczególnych wzmacniaczach Ayona.
Obecnie zaledwie kilka firm wciąż produkuje lampy elektronowe z przeznaczeniem do zastosowań audio. Jedną z nich jest Ayon Audio, oferująca wybitne triody (modele AA32B-S, AA52B-S oraz AA62B), bacujące na legendarnych WE 300B.

Ścieżka sygnału
Wierzymy, że nawet najprostszy układ audio najlepiej pracuje jeśli zastosuje się w nim najkrótszą ścieżkę sygnału. Im jest krótsza, tym mniejsze prawdopodobieństwo degradacji sygnału i wprowadzenia zakłóceń o różnym pochodzeniu, w tym pochodzących od samych przewodów. Nawet na płytkach drukowanych ścieżki są maksymalnie krótkie. Całkowicie przeprojektowane płytki gwarantują znacznie prostszy i szybszy przepływ sygnału.

Zasilanie
Wzmacniacze typu single-ended są szczególnie narażone na problemy związane z zasilaniem, bardziej niż wzmacniacze push-pull. Mając na względzie specyficzne wymogi zasilacz tego wzmacniacza został na nowo opracowany oraz wyposażony w nowe komponenty i lepsze filtrowanie napięcia sieciowego AC. Osobne transformatory zasilające, dławiki i filtry dla poszczególnych stopni umożliwiają całkowitą izolację sekcji wejściowej i wyjściowej. Zasilacz pracuje jak idealne źródło prądowe, będąc idealnym uzupełnieniem wzmacniacza single-ended. W tym konkretnym układzie zastosowano znacznie większe kondensatory w układach filtrujących tętnienie sieci i zrezygnowano z oporników zmniejszających napięcie, stawiając na znacznie szybszą propagację sygnału.

Podwójna ścieżka masy
Modyfikacje w topologii ścieżki masy doprowadziły do zwiększonej odporności na szum pochodzący od zasilacza i innych układów. Topologia z podwójną masą, stosowana we wszystkich wzmacniaczach Ayon Audio jest unikalnym rozwiązaniem, spotykanym we wzmacniaczach lampowych niezwykle rzadko. Tak wyrafinowana topologia odpowiada za znacznie niższy poziom szumów tła. Daje to też poprawę kontroli basu i pełny dźwięk o dużej skali. Duży nacisk położono również na prowadzenie masowej części ścieżki sygnału.

Komponenty
Typ i rodzaj elementów biernych musi zgrać się synergicznie w zależności od konkretnego układu. I właśnie rodzaj tych zależności, jak elementy ze sobą współpracują itp. odróżniają produkty masowe od ekskluzywnych produktów hi-end.

Konstrukcja mechaniczna Wysokiej klasy obudowa ze sztywnych, aluminiowych odlewów odpowiedzialna jest za bogatszy, głębszy dźwięk z bardziej czarnym tłem i mniejszym zapiaszczeniem wysokich tonów. Szczotkowane i anodowane, antywibracyjne, niemagnetyczne chassis jest ręcznie składane, przez co zapewniona jest najwyższa jakość wykonania.

Specyfikacja techniczna:
- Sekwencja startowa soft-start, przedłużająca żywotność lamp
- Układ zabezpieczający lampy i cały układ elektroniczny
- Zerowe sprzężenie zwrotne (0 dB)
- DHT
- Ultra-krótka ścieżka sygnału
- Uproszczony układ wzmacniający, dający czystszy dźwięk i poprawiający niezawodność wzmacniacza
- Brak w ścieżce sygnału elementów półprzewodnikowych
- Układ o wysokiej wydajności prądowej, niskiej impedancji wyjściowej, w którym lampy pracują w najlepszym przedziale krzywych wzmocnienia
- Minimalne okablowanie, poprawiające propagację sygnału
- Dostęp do regulacji prądu podkładu lamp (biasu)
- Wysokiej klasy elementy bierne
- Przełącznik uaktywniający przekaźniki przy wejściach RCA
- Typ układu Single-ended, czysta klasa A
- Lampy wyjściowe 2 x AA62B
- Impedancja obciążenia 4 & 8 Ω
- Moc wyjściowa 2 x 55 W
- Pasmo przenoszenia (0 dB) 10 Hz - 60 kHz
- Impedancja wejściowa (1 kHz) 100 kΩ
- Stosunek sygnał/szum (pełna moc) 92 dB
- NFB 0 dB
- Wejścia RCA + XLR
- Czułość wejściowa 500 mV
- Wymiary (WxDxH) 36x60x25 cm
- Waga 46 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Ayon objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.