Heed Modular Dactilus III + Q-PSU - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Heed Audio
 • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.
 • kpl.
 • 3 490,00 zł / kpl.

Przetwornik cyfrowo/analogowy Heed Modular Dactilus III z zasilaczem Q-PSU

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Przetwornik cyfrowo/analogowy Heed Modular Dactilus III z zasilaczem Q-PSU

Podczas projektowania Dactilusa postawiliśmy sobie za cel przygotować przetwornik cyfrowo-analogowy, który sprawi, że każde źródło cyfrowe – odtwarzacz CD, tuner DAB, odtwarzacz Blu-ray, odtwarzacz plików audio, itp. – stanie się jeszcze lepszym urządzeniem.

Dactilus to coś zupełnie innego niż większość przetworników wbudowanych w odtwarzacze. Wyższa klasa komponentów Dactilusa daje znacznie mniej jaskrawy, gładszy dźwięk. Już na pierwszy rzut ucha brzmienie jest naturalne, rytmiczne i płynne. Nawet pierwsza wersja Dactilusa była w stanie spełnić te warunki: „…pominięto wszystko, co nie jest związane z przyjemnością płynącą ze słuchania muzyki…” – jak napisano w brytyjskim magazynie „Hi-Fi Choice” w recenzji z 2009 roku.

Najnowsza wersja tego przetwornika, czyli Dactilus III, wyposażona została w nowy moduł DAC1.2, który jest w stanie przetworzyć sygnał 24 bit / 192 kHz, wydatnie poszerzając możliwości użytkowe starszego modelu i dodając do wachlarzu zalet brzmieniowych przejrzystość, większą ilość informacji oraz lepszą dynamikę. Do dyspozycji mamy wejścia optyczne (Toslink) i elektryczne (koaksjalne RCA), między którymi wybieramy przy pomocy przełącznika na tylnym panelu, a także stereofoniczne wyjście analogowe RCA.

Moduł 1.2 DAC oparty jest na układach D/A firmy Wolfson Microelectronics, w których przeprowadzana jest nie tylko konwersja D/A, ale również filtrowanie wyjść analogowych. Układ znakomicie radzi sobie ze wszystkimi źródłami, aż do źródeł wysokiej rozdzielczości 24 bit / 192 kHz, osiągając przy tym oszałamiająco dobre rezultaty.

Aby uniknąć niepożądanych zakłóceń elektromagnetycznych wewnątrz obudowy, Dactilus nie ma wbudowanego zasilacza, jedynie gniazdo dla zewnętrznego PSU. Urządzenie można zasilić także za pomocą dodatkowego zasilacza Q-PSU.


Specyfikacja Techniczna:

 • Sygnał wejściowy (RCA): max. 24 bit / 192 kHz (S/PDIF)
 • Sygnał wejściowy (TOSLINK): max. 24 bit / 96 kHz
 • Pasmo przenoszenia (+/- 0.2 dB / 44.1 kHz): 3 Hz - 21 kHz
 • THD (0 dB / 1 kHz): < 0.005%
 • Stosunek sygnał/szum (ważony): 97 dB
 • Napięcie wyjściowe (0 dB): 1.21 V
 • Separacja między kanałami: 90 dB
 • Wymiary (Szer. x Wys. x Gł.): 95 x 72 x 250 mm

Zasilacz Heed Q-PSU

Zaawansowany zasilacz zewnętrzny Q-PSU można połączyć z wieloma urządzeniami marki HEED (Questar, Dactilus, itp.). Zbudowany jest on z wykorzystaniem transformatorów toroidalnych o mocy 60 W. Ta moc, połączona z 40 000 µF w sekcji filtrującej może zasilić urządzenie ekstremalnie czystym prądem, jaki zazwyczaj gwarantują tylko akumulatory, nawet przy ekstremalnie dynamicznych fragmentach muzycznych.

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Heed objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.