Heed Modular Questar - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Heed Audio
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.
  • szt.
  • 1 190,00 zł / szt.

Przedwzmacniacz gramofonowy Heed Modular Questar

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Przedwzmacniacz gramofonowy Heed Modular Questar

Przedwzmacniacz gramofonowy Questar jest idealną propozycją dla początkującego melomana. Pod maską solidnej obudowy bije serce referencyjnego przedwzmacniacza Quasar, podzielonego na osobne sekcje: MM lub MC.

Questar MM zbudowany jest w oparciu o znakomitą sekcję MM modelu Quasar, podczas gdy Questar MC korzysta z bratnich rozwiązań Quasara MC, z wyłączeniem zworek optymalizującym wzmocnienie pomiędzy 300-600 µV / 100 Ω na wyjściu, dopasowując się do nowoczesnych wkładek MC. Wspomnieć wypada również o headroomie 18 dB, czyli odporności na przesterowanie.

Budowa Questara spełnia nawet najtrudniejsze wymagania rynku high-end. To konstrukcja dual-mono, korzystająca z dwóch sekcji – pasywnej i aktywnej – korekcji RIAA. Ustawienia wzmocnienia (gain) zostały zoptymalizowane tak, aby zmaksymalizować headroom i powiększyć stosunek sygnału do szumu. Komponenty zostały wyselekcjonowane pod względem jak najmniejszej tolerancji.

Questar nadaje się do współpracy z każdym liniowym wejściem we wzmacniaczu. Udało się wyeliminować wewnętrzne okablowanie i punkty połączeniowe, a wszystkie wysokoprądowe elementy są ekranowane. Obydwa modele zawierają pozłacane terminale RCA, przykręcone bezpośrednio do obudowy, dzięki czemu ograniczono ścieżki sygnałowe do niezbędnego minimum. Urządzenie korzysta z zewnętrznego zasilacza ściennego, który pozwala uniknąć niepożądanych interferencji elektromagnetycznych w obudowie.
Jakość dźwięku można poprawić przy użyciu opcjonalnego zasilacza Q-PSU.

Specyfikacja techniczna:
Czułość wejściowa: 2.5 mV (MM), 220 μV (MC)
Impedancja wejściowa: 47 kΩ (MM), 470 Ω (MC)
Napięcie wyjściowe/impedancja: 500 mV / 100 Ω
Pasmo przenoszenie (+0, -1 dB): 10 Hz - 100 kHz
Dokładność krzywej RIAA: 0.3 dB w całym zakresie
Stosunek S/N: 82 dB (MM), 74 dB (MC)
Separacja między kanałami: >55 dB
Headroom: 20 dB (MM), 18 dB (MC)
Wymiary (Szer. x Wys. x Gł.): 95 x 72 x 250 mm

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Heed objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.