iFi Audio AC iPurifier - Raty 30x0% - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: iFi Audio
  • Dostępność: Jest dostępny, dostawa 1-3 dni robocze.

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 616,55 zł brutto
  • szt.
  • 649,00 zł / szt.

Reduktor szumów z zasilania sieciowego iFi Audio AC iPurifier

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Reduktor szumów z zasilania sieciowego iFi Audio AC iPurifier

AC iPurifier jest najnowszym produktem marki iFi Audio, mającym za zadanie oczyścić „zaśmiecone" zasilanie sieciowe. Zasilanie sieciowe jest dla audio tym, czym dla motoryzacji benzyna. W związku z poziomem swojej czystości (rafinacji), ma ono materialny wpływ na jakość odsłuchu. Nie jest to typowy filtr zasilania sieciowego. Jest on zaawansowany technicznie i przy tym aktywny w typie swojego działania, przez co spektrum jego działania jest zdecydowanie szersze od tego, co oferują klasyczne, pasywne filtry sieciowe.

AC iPurifier został zaprojektowany tak, aby usprawnić działanie każdego systemu audio-wizualnego zasilanego sieciowo. Jest on szczególnie efektywny we współpracy z nowoczesnymi systemami, w których nie brakuje różnorodnych zasilaczy wtyczkowych. Wszędzie tam, gdzie w użyciu są gniazda zasilające, AC iPurifier może znaleźć swoje miejsce, aby zapobiegać szumom generowanym przez właśnie tak powszechne urządzenia, jak zasilacze impulsowe.

Cechy:
- Technologia wojskowa, najbardziej zaawansowana redukcja zakłóceń.
- Kompleksowy obwód, który znacznie redukuje zakłócenia pochodzenia sieciowego bez jakichkolwiek słyszalnych i wizualnych efektów ubocznych.
- Urządzenie wykrywa brak uziemienia systemu.
- Wykrywanie odwróconej polaryzacji.
- Dołączone gniazdo uziemiające, dzięki któremu można uniknąć powstawania pętli mas.
- Zabezpieczenie przepięciowe - Automatyczna ochrona.

Technologia ANC
Odkąd zaadoptowaliśmy technologię Active Noise Cancellation (ANC) wykorzystaliśmy w szerokim wachlarzu urządzeń, począwszy od nieprodukowanego już od dawna zasilacza USB iPower, a na bardzo zaawansowanym iUSB3.0 micro kończąc. AC iPurifier to najnowszy produkt, w którym zaimplementowaliśmy to rozwiązanie. Jak sama nazwa wskazuje, jest układ aktywnie redukujący szumy tła, i jest to aktualnie jedyny taki filtr sieciowy na rynku.

System Bezprzewodowego Oczyszczania (WPS)
Kompleksowy obwód, który znacznie redukuje zakłócenia pochodzenia sieciowego bez jakichkolwiek słyszalnych i wizualnych efektów ubocznych. Jest to o tyle istotne, iż większość podobnych rozwiązań nie tylko wycina szum tła, ale jednocześnie ucina zakres dynamiczny. W wypadku AC iPurifier nic podobnego nie ma miejsca.

Modularny design w celu eliminacji szumów
W wielu nowoczesnych systemach audio i video mamy do czynienia z nadmiarem podłączonych do jednej sieci urządzeń i zasilaczy. W zasadzie każde z nich wprowadza niezależnie nowe zakłócenia, „zatruwając" tym samy całą lokalną sieć. Konstrukcja AC iPurifier jest tym typem urządzeń, które działają nawet lepiej, jeśli zostanie użyte więcej niż jedno w danym układzie zasilania, aby zapobiegać negatywnym zjawiskom elektrycznym. Można wpiąć pojedynczy AC iPurifier do sąsiedniego gniazda zasilającego, które napędza dany system audio albo wpiąć go równolegle do listwy sieciowej. Można też na własną rękę spróbować różnych pozycji, aby znaleźć tą najlepiej pasującą do naszego systemu.

Inteligentne złącze uziemiające
Na rynku jest więcej niż kilka urządzeń, które dodają uziemienie, jednakże to AC iPurifier jest jedynym, które posiada „inteligentne uziemienie". Można wyposażyć się w opcjonalny kabel uziemiający (4mm), który zapewni odpowiednie uziemienie podłączonego urządzenia, ale tylko wtedy, jeżeli wykryty zostanie brak pierwotnego uziemienia, co zapobiega powstawaniu szkodliwej pętli masy.

Wykrywanie polaryzacji i uziemienia
Jak chodzi o zasilanie sieciowe, istnieją dwa najczęściej popełniane błędy ich użytkowników. Pierwszym jest odwrócenie polaryzacji oraz niewłaściwa orientacja pinów w gniazdkach europejskich i amerykańskich. Zintegrowana dioda automatycznie zasygnalizuje użytkownikowi odwrócenie polaryzacji czerwonym kolorem.

Zabezpieczenie przepięciowe
Ostatecznie, w rzadkich przypadkach wystąpienia przepięć (na przykład przy wyładowaniach atmosferycznych), AC iPurifier automatycznie przepływ prądu powyżej szeregu elektrycznego, w którym się znajduje. Powinno to uchronić nasz cenny system audio przed pewnym uszkodzeniem.

Brak uziemienia
Jeżeli nie ma pewności co do prawidłowego uziemienia systemu, samo wpięcie AC iPurifier wskaże użytkownikowi dedykowaną diodą, czy prawidłowe uziemienie występuje w danym obwodzie elektrycznym. Dwie zielone diody oznaczają, że wszystko jest dobrze!

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki iFi Audio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.