Teac TN-5BB (czarny) - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Teac
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 7 999,00 zł / szt.

Gramofon Teac TN-5BB (czarny)

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Gramofon Teac TN-5BB

Hybrydowa podstawa z kilku różnych rodzajów materiału strukturą tłumi niepożądane wibracje. Obudowa ma wielowarstwową konstrukcję łączącą ciężką płytę MDF w podstawie o grubości 36 mm z 12 mm syntetycznym marmurem o wyjątkowej sztywności. (Waga obudowy wynosi 8,8 kg) Ramię i talerz gramofonu są zamontowane na syntetycznym marmurze, a silnik wywołujący wibracje zamontowano na płycie MDF. Takie rozwiązanie izoluje ramię gramofonu i silnik od siebie. Dzięki ograniczeniu zjawiska przenoszenia drgań z silnika na ramię gramofonu udało się uzyskać wyjątkowo stabilną strukturę konstrukcji tego gramofonu. W oparciu o wieloletnie doświadczenie TEAC w dziedzinie produkcji gramofonów z wykorzystaniem japońskiego papieru washi i po wielokrotnych testach odsłuchowych; uznaliśmy, że papier washi o odpowiedniej grubości jest najlepszym materiałem jaki można zastosować, jako podkładkę między syntetycznym marmurem i płytą MDF w celu uzyskania optymalnego zrównoważenia dźwięku. Używając papieru washi zamiast gumy lub metalu, udało zachować się oryginalną witalność dźwięku podczas odtwarzania płyt. Napęd paskowy PRS3 zapewnia dokładne i stabilne obroty talerza. TN-5BB wykorzystuje metodę napędu pasowego z płaskim paskiem, który przekazuje moc silnika prądu stałego na obwód zewnętrzny talerza. Czujnik optyczny w dolnej części talerza wykrywa prędkość obrotową talerza i automatyczny mechanizm regulacyjny obrót stosuje w odpowiedzi serwomechanizm do silnika. System serwo wyczuwający rotację talerza (PRS3) zapewnia precyzję obrotów, która byłaby trudna do osiągnięcia przy samej bezwładności i silniku. Urządzenie obsługuje prędkości, 33-, 45 i 78 obr./min, obrotowe, a także płyty 78 obr./min z wysoką jakością dźwięku.
Akrylowy talerz o grubości 20 mm

Talerz wykonano z akrylu o doskonałej równości i ubytku wewnętrznym. Akryl o grubości 20 mm waży 1,7 kg i zapewnia wysoki moment bezwładności. Materiał poliwinylowy używany w płytach z łatwością przyjmuje ujemne ładunki elektryczne. Utrudnia to elektryfikację, nawet jeśli bezpośrednio ocierają się jeden o drugi. Płyty można układać bezpośrednio na talerzu bez użycia gramofonu, co pozwala cieszyć się czystością dźwięku.

Ramię w kształcie S stworzono we współpracy z japońską firmą SAEC, która jest specjalistą z 40-letnim doświadczeniem w projektowaniu ramion do gramofonów. Wykorzystując specjalną konstrukcję łożyska ze stali nierdzewnej w pionowej części ruchomej, zrealizowaliśmy bardzo czułe i niezawodne ramię. Ponadto w przypadku bocznej części ruchomej konwencjonalna konstrukcja łożyska kulkowego w pewnym punkcie podparcia została zastąpiona japońską konstrukcją łożyska o dwóch punktach podparcia zapewniającą niezwykłą precyzyję. Wysokość podstawy ramienia można regulować. Kąt śledzenia w pionie (VTA) można regulować w zakresie 6 mm i optymalizować dla wkładek o różnych wysokościach. Geometria ramienia odnosi się do wyrównania Baerwalda zalecanego przez IEC.

Automatyczne podnoszenie ramienia po zakończeniu odtwarzania
Zastosowanie podnośnika ramienia z napędem umożliwia podnoszenie i opuszczanie ramienia za pomocą jednego przycisku, a także spełnia taką funkcję automatycznego podnoszenia ramienia za pomocą bezkontaktowego czujnika optycznego wykrywającego zakończenie odtwarzania. Funkcja automatycznego podnoszenia ramienia może być anulowana podczas odtwarzania płyt niezgodnych ze standardami.

W przewodzie ramienia zastosowano materiał PC-Triple C firmy SAEC
Przewód prowadzący w ramieniu to PC-Triple C firmy SAEC i zapewnia on doskonałe właściwości przewodzące.,Transmituje nawet najsłabsze sygnały z płyt analogowych. 

W standardzie wkładka MM Ortofon 2M RED
Urządzenie dostarczane jest z wkładką Ortofon 2M RED MM, która ma ugruntowaną reputację i uznanie w branży. Ponieważ jest już zainstalowany i zrównoważony z główką, płyty można słuchać natychmiast po wyjęciu gramofonu z pudełka i podłączeniu go do zasilania.

Zbalansowane złącza wyjściowe XLR są optymalne dla zbalansowanej transmisji MC
Oprócz zwykłych złączy RCA dostępne są również złącza XLR dla wyjścia analogowego. Urządzenie można podłączyć z przedwzmacniaczem PE-505 lub
innym zewnętrznym korektorem phono, który obsługuje zbalansowane wejście XLR.

Atrakcyjne wzornictwo to połączenie perłowej czerni, czerni fortepianowej ze srebrnymi elementami
Podstawowym motywem tego projektu jest kontrast między czernią i srebrem. Płyta MDF w obudowie ma czarne wykończenie fortepianowe z pięknym połyskiem.
Ponadto elementy z wytłaczanego aluminium (pokrętła i przełączniki) dopełniają elegancji tego projektu.

Specyfikacja techniczna:
- Adapter 45 RPM
- Nakładka na głowę (zainstalowany Ortofon 2M Red)
- Kabel audio RCA
- Obsługiwane prędkości obrotowe 33 1/3, 45 i 78 obr./min
- System serwo wyczuwający rotację talerza (PRS3)
- Wyważone statycznie ramię z łożyskiem o specjalnej konstrukcji
- Funkcja regulacji VTA (regulacja wysokości ramienia) (+6 mm)
- Waga talerza 1,7 kg (akryl o grubości 20 mm)
- Funkcja anty-skating
- Podnośnik ramienia z napędem
- Bezkontaktowa funkcja automatycznego podnoszenia ramienia (można ją włączyć /wyłączyć)
- Symetryczne złącza wyjściowe XLR
- Niezbalansowane złącza wyjściowe RCA
- Złącze GND
- Aluminiowe nóżki z regulacją wysokości w czterech punktach
- Akrylowa osłona przeciwpyłowa
- Wymiary z pokrywą 450 × 148 × 351
- Waga obudowy 10,6 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Teac objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.