Marantz SA-12SE (srebrny) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Marantz
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 16 499,00 zł brutto
  • szt.
  • 16 499,00 zł 15 499,00 zł / szt.

Odtwarzacz CD/SACD Marantz SA-12SE (srebrny)

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20, 30 lub 50 miesięcy lub specjalna oferta!

Odtwarzacz CD/SACD Marantz SA-12SE

Marantz współtworzy historię CD od samego początku, wypuszczając swój pierwszy odtwarzacz - oryginalny CD-63 - w 1982 roku. W kolejnych latach Marantz stał się znany jako specjalista od odtwarzaczy CD. Opierając się na procesie rozwoju flagowego SA-10, zaprojektowany przez ten sam zespół inżynierów i akustyków, odtwarzacz SA-12 Special Edition został stworzony po to, aby celebrować miłość do muzyki oraz podkreślić mistrzostwo i emocje z nią związane.
Technologia Marantz Musical Mastering wyznacza nowe standardy cyfrowego i analogowego przetwarzania dźwięku. Mechanizm napędu dysków „SACDM-3” został zbudowany wyłącznie dla dźwięku, umożliwiając odtwarzanie płyt SACD, CD i kompilacji nagranych na CD-ROM lub DVD-ROM. Odtwarzacz posiada również asynchroniczne wejście USB, które może obsługiwać formaty do PCM/DXD 384kHz/32bit i DSD11.2MHz. Marantz Musical Mastering Stream przekształca wszystkie formaty plików PCM do formatu DSD, wykorzystując zaawansowane filtrowanie i opatentowane przetwarzanie, następnie Marantz Musical Mastering Conversion przekształca 1 bitowy strumień danych bezpośrednio na sygnał analogowy bez użycia konwencjonalnego konwertera cyfrowo analogowego.
Zespół inżynierów Marantz stworzył ten odtwarzacz, aby zapewnić dźwięk, który przybliży Cię bardziej niż kiedykolwiek do Twojej ulubionej muzyki. Powód jest prosty i najważniejszy dla wszystkiego, co robi Marantz - Because Music Matters.

Marantz - Special Edition
Staranne i żmudne strojenie przez mistrzów dźwięku jest tym, co napędza znakomitą sygnaturę dźwiękową każdego produktu Marantz. Żaden element nie opuszcza rąk mistrzów dźwięku Marantz, dopóki nie przejdzie rygorystycznych testów. Tylko najlepsze produkty, dokładnie przetestowane i odpowiednio traktowane, trafiają do Twojego domu.
Marantz Special Edition to sposób, w jaki Marantz wyraża miłość do muzyki, która tkwi głęboko w duszy mistrzów i inżynierów dźwięku Marantz, przejawiając się rzemiosłem i kunsztem wykonania tych specjalnych komponentów. Mistrzowie dźwięku czasami identyfikują produkt o wyższym potencjale niż oczekiwano, po czym opanowują go z niezachwianą dbałością o szczegóły poprzez staranny dobór komponentów i długie sesje odsłuchowe. Oryginalny SA-12 został stworzony wyłącznie na rynek japoński i szybko okazał się kolejnym audiofilskim hitem. Europejscy inżynierowie dźwięku wykorzystali swoje doświadczenie zdobyte przy opracowywaniu słynnego SA-KI Ruby i tak narodził się SA-12 Special Edition.

Mechanizm napędu
Serce odtwarzacza SA-12SE stanowi innowacyjny mechanizm transportowy SACDM-3, zaprojektowany wyłącznie w celu uzyskania najlepszej możliwej wydajności podczas odtwarzania płyt SA-CD, CD i muzyki zapisanej na dyskach z danymi. Ten nowy mechanizm zapewnia wyjątkową jakość dźwięku z konwencjonalnych dysków CD i SA-CD oraz umożliwia słuchaczom tworzenie własnych płyt z kompilacjami audio w wysokiej rozdzielczości przy użyciu komputerowej nagrywarki DVD. SA-12SE odtwarza pliki FLAC od 44.1 kHz do 192 kHz do 24 bitowej rozdzielczości, DSD2.8 MHz i DSD 5.6 MHz, pliki ALAC (Apple Lossless), AIFF i MP3. Tworzenie i odtwarzanie własnych kompilacji utworów w wysokiej rozdzielczości jest zarówno proste, jak i przyjemne.

CD, SA-CD i wiele więcej
Odtwarzacz SA-12SE może służyć jako w pełni funkcjonalny konwerter cyfrowo analogowy dla muzyki przechowywanej na komputerze domowym przy wykorzystaniu portu USB-B. Dostępne są również optyczne i koaksjalne wejścia cyfrowe do podłączenia multimedialnych komponentów źródłowych. Te wejścia obsługują pliki do 192 kHz/24 bit. Asynchroniczne wejście USB-B służące do bezpośredniego połączenia z komputerem jest kompatybilne z plikami muzycznymi w formatach PCM i DXD do 384kHz/32bit, a także DSD2.8MHz, DSD5.6MHz oraz DSD11.2MHz.

Technologia Marantz HDAM
Marantz opracował autorskie płytki obwodów zbudowane ze starannie dobranych komponentów zwane hiperdynamicznymi modułami wzmacniaczy lub HDAM, aby zastąpić wzmacniacze oparte na chipach powszechnie stosowane w konkurencyjnych produktach. Wykorzystując najlepsze komponenty do stworzenia krótkich, lustrzanych ścieżek sygnału dla kanału prawego i lewego, HDAM znacznie przewyższa możliwościami powszechne zintegrowane wzmacniacze operacyjne pod względem szybkości narastania i poziomu szumów. Rezultatem jest znacznie bardziej dynamiczny, dokładny i szczegółowy dźwięk. Na przestrzeni lat firma Marantz opracowała różne wersje modułów HDAM, aby spełnić szczególne wymagania zarówno odtwarzaczy, jak i wzmacniaczy. SA-12SE wykorzystuje najnowszą, wysokiej jakości wersję SA3. W połączeniu ze zoptymalizowanym układem obwodów i starannie dobranymi podzespołami, SA-12SE zapewnia wyjątkową wydajność oraz jakość dźwięku.

Marantz Musical Mastering: MMM-Stream and MMM-Conversion
Technologia Marantz Musical Mastering stanowi serce cyfrowego dźwięku odtwarzacza SA-12SE. Sygnały PCM są konwertowane w górę do DSD przy 11.2 MHz przy użyciu opatentowanego konwertera MMM-Stream. Uzyskany sygnał o wysokiej częstotliwości jest przetwarzany przez unikalną sekcję MMM-Conversion, wykorzystywaną zamiast konwencjonalnego konwertera cyfrowo analogowego, w celu uzyskania wysokiej jakości sygnału analogowego. Sekcja MMM-Stream zastępuje filtry nadpróbkowania zwykle wykorzystywane w konwersji cyfrowo analogowej oraz umożliwia implementację filtrowania Marantz Musical Mastering. Dwa zegary systemowe 44.1 kHz i 48 kHz zapewniają najdokładniejszą konwersję sygnału wejściowego, niezależnie od tego, czy pochodzi on z płyty CD/SACD, czy z wejść cyfrowych. Wszystkie dostępne formaty sygnałów cyfrowych są wielokrotnościami 44.1 lub 48, dlatego przetwarzanie odbywa się bez zaokrąglania, co zapobiega utracie ważnych informacji oraz tworzeniu błędów. Sigma Delta Modulation umożliwia przekazanie czystego sygnału w standardzie DSD, 1 bitowego strumienia, do sekcji konwersji w postaci strumienia impulsów o bardzo wysokiej częstotliwości. Konstrukcja filtrowania sygnału DSD na analogowy dostarcza sygnał audio do znanego modułu Marantz HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Modules) w sekcji wyjściowej, aby zapewnić możliwie najlepszą jakość dźwięku.

Wydajna sekcja zasilania
Zasilacz odtwarzacza SA-12SE wykorzystuje duży, wysokoprądowy, toroidalny transformator mocy z wtórnymi przewodami OFC (z miedzi beztlenowej), wraz z szybkimi, wysokoprądowymi diodami Schottky Barrier Diodes w sekcji prostownika, zapewniającymi najczystsze napięcie wyjściowe. Zaimplementowano niezależne zasilacze dla obwodów analogowych i cyfrowych, aby zredukować potencjalne zakłócenia do minimum.

Zdalne sterowanie systemem
Elegancki pilot zdalnego sterowania z aluminiową pokrywą ma intuicyjny, ergonomiczny układ oraz został wyposażony w funkcje sterowania wzmacniaczem do obsługi zarówno odtwarzacza SA-12SE, jak i uzupełniającego, zintegrowanego wzmacniacza stereo klasy referencyjnej PM-12SE. Użyj gniazd wejściowych i wyjściowych zdalnego sterowania, aby podłączyć SA-12SE do innych kompatybilnych komponentów Marantz. Przełącznik wewnętrzny/zewnętrzny na panelu tylnym zapewnia dodatkową elastyczność sterowania systemem.

Niskoszumowy wyświetlacz fluorescencyjny
Luksusowy, niskoszumowy wyświetlacz LC pokazuje wyraźne, łatwe do odczytania znaki alfanumeryczne i jest kompatybilny z płytami muzycznymi zakodowanymi w formacie CD Text. Wyświetlacz można wyłączyć za pomocą przycisku sterowania wyświetlaczem na pilocie. Dla zwiększenia komfortu użytkowania, wartość bitów sygnału wejściowego jest teraz również pokazywana na przednim wyświetlaczu odtwarzacza SA-12SE.

Dedykowane wyjście słuchawkowe
Podłącz swoje ulubione słuchawki bezpośrednio do SA-12SE za pośrednictwem gniazda słuchawkowego umieszczonego wygodnie na panelu przednim, które ma również dedykowaną kontrolę wzmocnienia. Sekcja słuchawkowa jest kompatybilna z najszerszą gamą typów słuchawek oraz ze słuchawkami o niższej impedancji.

Doskonała wydajność
Podobnie jak uzupełniający wzmacniacz zintegrowany PM-12SE, odtwarzacz SA-12SE Super Audio CD został skonstruowany zgodnie z najwyższymi standardami. Panel przedni jest wykonany z grubego, ciężkiego, niemagnetycznego aluminium zastosowanego w celu wyeliminowania potencjalnych zakłóceń. Jednowarstwowo niklowane, miedziane terminale RCA zaimplementowane w odtwarzaczu SA-12SE przewyższają konkurencyjne rozwiązania oraz zapewniają wzorowe wrażenia słuchowe.

Od ponad 60 lat tworzymy audiofilskie brzmienie
Założona w 1953 roku, marka Marantz szczyci się długą i bogatą historią projektowania komponentów audio dla miłośników muzyki i krytycznych słuchaczy na całym świecie. Wzmacniacz zintegrowany SA-12SE kontynuuje naszą długą tradycję dostarczania najlepszych w swojej klasie wrażeń słuchowych dla muzyki i kina domowego. Because Music Matters.

Specyfikacja techniczna:
- Kompatybilność z formatami CD: CD / CD-R/RW / SA-CD / WMA / MP3 / AAC
- SA-CD Text / ID3 Tag / WMA Meta Tag / AAC Meta data
- Data Disc Compatibility: DSD / WAV / ALAC <=5.6 / 192 / 96
- DAC operation mode: USB-B / Coax / Optical
- Tryb asynchrnoniczny tylnego USB
- Transmisja bit-perfect
- USB-B DSD Audio Streaming (DoP): DSD2.8 / DSD5.6 <=DSD11.2
- Signal isolator for DAC Mode operation
- Wersja modułu HDAM HDAM SA2 + HDAM SA3
- Transformator zasilania: Toroidalny 
- Wysokiej jakości komponenty audio
- Komponenty selekcjonowane
- Symetryczna architektura obwodów
- Dadatkowa matalowa płyta dla wzmocnienia ramy konstrukcyjnej
- Cyfrowe wyjście wył
- Wyjście analogowe (cinch) 2ch
- Cyfrowe Optyczne Wej ./ Wyj. 1 / 1
- Cyfrowe Coaxial Wej. / Wyj. 1 / 1
- Współczynnik próbkowania - wejście cyfrowe 192 kHz / 24-bit
- Pozłacane terminale cinch silver / nickel
- USB-A: FLAC / WAV / AIFF / ALAC / DSD 
- Wejście USB typ B dla PC (z tyłu)
- Asynchronous mode rear USB
- Wejście USB typ B dla PC (z tyłu) 384 kHz / 32-bit
- USB-B DSD Audio Streaming (DoP): DSD2.8 / DSD5.6 -> DSD11.2
- Magistrala D-Bus
- Wyjście słuchawkowe
- Regulacja głośności słuchawek
- Zakres dynamiki (SA) 109dB
- Stosunek sygnał / szum (SA) 112dB
- Całkowite zniekształcenia harmoniczne (SA) 0.0008%
- Pasmo przenoszenia 2 Hz - 20 kHz
- Zakres dynamiki 98 dB
- Stosunek sygnał / szum 104 dB
- Całkowite zniekształcenia harmoniczne 0.000015
- Pobór mocy w W 47
- Pobór mocy w Watach (czuwanie) 0.3
- Automatyczne wyłączenie zasilania
- Możliwość odłączenia przewodu zasilania
- Wymiary (W x D x H) mm 440 x 419 x 123
- Waga w kg 16.4

Warunki gwarancji:
Produkty Premium firmy Marantz objęte są 5-letnią gwarancją (wymagana bezpłatna rejestracja), realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.