Martin Logan Motif X - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Martin Logan
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 11 699,00 zł / szt.
Kolumna elektrostatyczna centralna Martin Logan Motif X

Możliwość zakupu kolumn w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 20 miesięcy.
Kolumna elektrostatyczna centralna Martin Logan Motif X

Motif jest mieszanką technologii dokładnie zbalansowaną w celu maksymalizacji wydajności i elastyczności instalacji.
Wykorzystując wiele z naszych najlepszych technologii, łącznie z najnowocześniejszymi  panelami elektrostatycznymi XStat, dwoma 6.5-calowymi wooferami aluminiowymi i wysoce zaawansowaną zwrotnicą Vojtko, Stage wytycza nowe standardy wydajności. Precyzja i zrozumiałość reprodukcji kanału centralnego są niezrównane. Stage przenosi również różnorodność na następny poziom, pracując bardzo dobrze zarówno jako głośnik główny, jak i surround, zamontowany na ścianie, na podstawie, poziomo lub pionowo. Tylko nieliczne głośniki - nasze najlepsze elektrostaty podłogowe - dorównują lub przerastają Stage w tych aplikacjach i żadnej nie wyprzedza go w nich wszystkich.

Technologia HD-XStat (Hybrid Dynamic)
Co naprawdę wyróżnia Stage to neodymowy miękki tweeter wbudowany bezpośrednio w panel elektrostatyczny. Eliminując potrzebę dużej obudowy tweetera zamontowanej na panelu ESL, w głośniku Stage prawie całkowicie wyeliminowane zniekształcenia wysokich tonów. Ten unikalny system montażu zwiększa również koherencję fazową średnich i wysokich częstotliwości oraz zgranie czasowe oferując równocześnie doskonałą charakterystykę rozpraszania (w porównaniu do poprzednich głośników centralnych MartinLogan).

Przetwornik elektrostatyczny XStat
Zaawansowana technologia stojanów MicroPerf oferuje najnowszym przetwornikom elektrostatycznym MartinLogan prawie dwukrotnie większą odkrytą powierzchnię membran w porównaniu do tradycyjnych paneli elektrostatycznych tych samych rozmiarów. To znaczące zwiększenie powierzchni promieniującej przekłada się na większą efektywność i jeszcze łatwiejszą, nieskończenie dynamiczną prezentację.
Ale w tym wszystkim kryje się znacznie więcej, niż tylko dodanie większej ilości otworów w stojanach. Rozpórki ClearSpar usztywniają cała konstrukcję na całej szerokości. Pozwalają na precyzyjna i stałe rozprowadzanie napięć próżniowo związanej membrany bez zasłaniania jej przezroczystego, unoszącego się wyglądu, który jest cechą elektrostatów MartinLogan.
Koniec końców głośnik nie może grać lepiej od sygnału, który go napędza. Najnowocześniejszy transformator toroidalny MartinLogan i inżynieria interfejsu elektrycznego zapewniają całkowicie przezroczyste połączenie od wzmacniacza do panelu elektrostatycznego. Wynikiem jest dźwięk o niezrównanej czystości, precyzji i otwartości - najlepsze, co tylko można osiągnąć w głośniku.

Próżniowe łączenie
Komponenty każdego panelu XStat - dwa stojany wykonane z izolowanego karbonu wysokiej czystości, membrana polietylenowa składana plazmowo i rozpórki ClearSpar - połączone są w konstrukcję wycinka cylindra za pomocą lotniczego spoiwa, które siła łącząca jest większa, niż w przypadku spawu. Nasz firmowy proces łączenia próżniowego zapewnia równomierne rozłożenie naprężeń i produkowany jest z tolerancją niezbędną dla tak precyzyjnych przetworników.

Curvilinear Line Source Electrostatic Panel
Jeden z oryginalnych przełomów MartinLogan - Technologia CLS była niezbędnym składnikiem każdego głośnika elektrostatycznego, jaki wyprodukowaliśmy. Firmowe metody produkcji pozwalają tworzyć panele elektrostatyczne w formie wycinków cylindra. Ich delikatne zakrzywienia poziome rozwiązują problem osiągnięcia dobrego rozpraszania wysokich tonów z dużej powierzchni promieniującej bez narażanie ogólnej jakości dźwięku.

Stojany MicroPerf
Chociaż stojany, będące elementem panelu elektrostatycznego, powinny być absolutnie nieruchome, przenoszą one sygnały audio poruszające membraną i poruszające powietrze, w wyniku czego powstaje dźwięk. Ponieważ membrana znajduje się pomiędzy stojanami, muszą one być perforowane w celu umożliwienia przejścia dźwięku. Jednocześnie jednak muszą być wystarczający sztywne, żeby pozostać absolutnie nieruchomymi pomimo silnych sił elektrostatycznych popychającymi i pociągającymi je podczas pracy.
Konstrukcja MartinLogan MicroPerf optymalizuje te wymagania poprzez zminiejszenie rozmiaru poszczególnych otworów, zwiększając jednocześnie ich ilość. MicroPerfa zapewnia prawie dwukrotnie większą efektywną powierzchnię promieniującą membrany bez narażenia integralności strukturalnej. Wynikający z tego wzrost mocy i efektywności sprawia, że panele mogą być mniejsze bez poświęcania wydajności - albo na doświadczenie znaczącego skoku w paśmie i dynamice bez potrzeby zwiększania rozmiarów.

Membrana aluminiowa o niskich zniekształceniach
Poprzez wyeliminowanie zakrzywień membrany, aluminiowe przetworniki pomogły naszym zaawansowanym technologicznie wooferom osiągnąć niskie poziomy zniekształceń wymagane dla idealnej integracji brzmieniowej z naszymi przetwornikami elektrostatycznymi.

Zwrotnice Vojtko
Firmowa technologia filtrowania Vojtko wykorzystana jest w przetwornikach Stage. Ta audiofilskiej jakości sieć, pochodząca z głośnika CLX, jest ostrożnie, ręcznie składana z wykorzystanie połączeń punkt do punktu, polipropylenowych kondensatorów, cewek powietrznych i firmowo zwijanego transformatora toroidalnego. Ta precyzyjnie dopasowana sieć zachowuje nawet najbardziej mikroskopiczne niuanse dźwiękowe, obsługując jednocześnie pełną dynamikę dowolnego źródła.

Różnorodność zastosowań
Motif można wykorzystać w dowolnym systemie stereo lub wielokanałowym, zamocowany na ścienie lub na podstawie. dodatkowo idealnie zlewa się z innymi głośnikami MartinLogan zarówno pod względem brzmienia jak i wyglądu, pomaga to w mieszaniu i dopasowywaniu głośników dla konkretnej instalacji.

Różnorodność instalacji
Każdy głośnik Motif LCR dostarczany jest z uchwytem i podstawką pozwalającą na łatwy głośnikowe MartinLogan ułatwiają połączenie i zarządzanie kablami.

Terminale głośnikowe
Firmowe terminale głośnikowe MartinLogan ułatwiają połączenie i zarządzanie kablami.

Specyfikacja techniczna:
- Pasmo przenoszenia 73–20,000 Hz ±3dB
- Rozpraszanie w poziomie 30°
- Przetwornik wysoko-tonowy 2.5cm miękka kopułka z neodymowym magnesem
- Przetwornik średnio-tonowy Opatentowany XStat CLS przetwornik elektrostatyczny
- Wymiary panelu 13.7 × 38.1cm
- Powierzchnia panelu 522 cm2
- Przetwornik nisko-tonowy 2 x 13,4cm odlewane kosze, wysoka amplituda wychyłu, Aluminiowe membrany z rozbudowanym zespołem napędu, niesymetryczny format obudowy eliminujący rezonanse, ekranowanie magnetyczne
- Czułość 89 dB/2.83 volt/metr
- Impedancja nominalna 6 Ohm Minimum: 4 Ohm . Kompatybilny z wzmacniaczami obsługującymi kolumny 4, 6 lub 8 Ohm
- Zalecana moc wzmacniacza: 20-300 / kanał
- Częstotliwość zwrotnicy 450, 4000 Hz
- Komponenty cewki z rdzeniem powietrznym
- Wejścia Firmowe terminale głośnikowe
- Waga 10.2 kg sztuka
- Wymiary (W x S x G) (z nóżkami) 19.3cm × 75.6cm × 22.9cm
- Wymiary (W x S x G) (z podstawą) 25.4cm × 75.6cm × 22.9cm

Warunki gwarancji:
Kolumny marki Martin Logan objęte są 5-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.