NAD C298 - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: NAD
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 10 499,00 zł / szt.

Stereofoniczna końcówka mocy NAD C298

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Stereofoniczna końcówka mocy NAD C298

Nowy podstawowy wzmacniacz mocy NAD jest fantastycznym ulepszeniem dla praktycznie dowolnego systemu hi-fi, a jego duża moc z możliwością rozbudowy będzie napędzała najbardziej wyrafinowane i zaawansowane kolumny głośnikowe na rynku. C 298 jest dwukanałową, potężną konstrukcją, która jest idealnym partnerem dla wysokiej klasy przedwzmacniaczy lub dowolnych systemów, w których wymagane są dodatkowe kanały audiofilskiej amplifikacji.

Wyrafinowana moc
Firma NAD odeszła od staromodnych i bardzo energochłonnych liniowych zasilaczy i stopni wyjściowych w klasie AB, które tracą blisko połowę zużywanej energii, wytwarzając raczej ciepło niż dźwięk. Zamiast tego firma opracowała jeszcze lepiej działające obwody oparte na zasilaczach impulsowych i stopniach wyjściowych w klasie D. Kiedyś uważane za ustępujące tradycyjnym topologiom, w efekcie zaawansowanej pracy NAD w tej dziedzinie są jednymi z najlepiej działających wzmacniaczy, bez względu na rodzaj porównywanej amplifikacji. Te nowe konstrukcje są bardzo liniowe w szerokim zakresie pasma przenoszenia i zapewniają stałą wydajność przy obciążeniach dowolnych kolumn głośnikowych, zapewniając radykalny postęp w stosunku do poprzednich modeli.

Znacząco przewymiarowany zasilacz z łatwością dostarcza 340 W ciągłej mocy przy 4 omach i ponad 570 W mocy chwilowej w przypadku krótkotrwałych impulsów muzycznych. Innowacyjny układ Asymmetrical PowerDrive w pełni wykorzystuje każdy dostępny wat mocy ze swoimi ogromnymi dostępnymi rezerwami mocy dynamicznej do precyzyjnego odwzorowania muzycznych impulsów bez zniekształceń lub kompresji. To niezwykle wydajne zasilanie zapewnia także bliską perfekcji regulację napięcia w szerokim zakresie warunków i stanowi solidną, bezszumową podstawę dla stopni wzmacniacza.

Technologia amplifikacji Purifi Eigentakt
Purifi jest duńską firmą technologiczną, która skupiła kilku czołowych inżynierów branży audio, aby zastosować zaawansowane modelowanie matematyczne do rozwiązania ostatnich istniejących ograniczeń wzmacniaczy audio. Chociaż obecnie na rynku jest wiele dobrze brzmiących wzmacniaczy, Purifi przyjrzał się jeszcze raz każdemu aspektowi wydajności wzmacniacza i odkrył wiele pozornie małych nieliniowości, które mogą mieć ogromny wpływ na ogólną jakość dźwięku. Ten powrót do podstawowych zasad zaowocował niesamowicie prostym podejściem do niektórych niezwykle złożonych problemów.

Moduły Eigentakt produkowane są przez NAD na licencji Purifi, co pozwala NAD na ich odpowiednią optymalizację w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanym zasilaniem i stopniami wejściowymi C 298.
C 298 może wydawać się jedynie nieskomplikowanym wzmacniaczem mocy, ale inżynierowie NAD starannie przemyśleli wszystkie typowe możliwości jego wykorzystania, aby zapewnić mu niesamowitą funkcjonalność. Wybieralne wejścia zbalansowane czynią C 298 naturalnym wyborem do studiów nagraniowych lub połączenia z high-endowymi przedwzmacniaczami bądź procesorami. Wejścia te obejmują precyzyjną regulację parametrów przydatną do dopasowania do innych komponentów.

Wyjście liniowe umożliwia zwiększenie mocy w tym samym kanale dla dodatkowych głośników lub subwooferów. Automatyczne wykrywanie z możliwością wyboru progu jest idealnym rozwiązaniem do automatyzacji złożonych systemów lub ukrycia wzmacniacza poza zasięgiem wzroku, np. w szafce. NAD dodał nawet gniazdo uziemienia, które może być bardzo przydatne do eliminowania pętli uziemienia i szumu w złożonych, wieloelementowych systemach. Dopełnieniem całej tej łączności jest przełącznik mostkowy, który zamienia C 298 w niezwykle potężny monoblok. Zaczynając od jednego, można później dodać drugi C 298, aby zgodnie z oczekiwaniami ulepszyć możliwości głośników.

Specyfikacja techniczna:
- Ciągła moc 185 W × 2 przy 8 Ω
- Tryb mostkowy tworzy monoblok o mocy 620 W × 1 przy 8 Ω
- Złącza wejściowe zbalansowane i single-ended (przełączalne)
- Kontrola poziomu wejścia
- Wyjście liniowe do łączenia łańcuchowego
- Technologia amplifikacji Purifi Eigentakt

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Nad objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.