Naim NAC 282 - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Naim
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 29 999,00 zł / szt.

Przedwzmacniacz stereofoniczny Naim NAC 282

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 20 miesięcy.
Gwarantujemy atrakcyjną ofertę cenową przy zakupie przedwzmacniacza wraz z pozostałymi elementami systemu - szczegóły (42) 213 01 66

Przedwzmacniacz stereofoniczny Naim NAC 282

Przedwzmacniacz NAC 282 wyznaczył nowy poziom technicznych i muzycznych możliwości, połączonych z elegancką stylistyką. Inżynierowie Naima spędzili setki godzin, uważnie słuchając poszczególnych projektów i upewniając się, że osiągnęli doskonałą harmonię pomiędzy muzyką i techniką.
Znajdujący się w zestawie zasilacz NAPSC dostarcza prąd do ukłądów cyfrowym oraz sterowania, a układy audio mogą być zasilane zarówno ze wzmacniacza mocy (NAP 155 XS lub NAP 200), jak i z osobnego zasilacza (HiCap lub SuperCap). NAC 282 łączy niewiarygodną jakość dźwięku z unikalnymi cechami użytkowymi i wybitną uniwersalnością, dzięki czemu może stać się sercem wysokiej klasy systemu high-end na wiele, wiele lat.
Dwa z sześciu wejść NAC-a 282 mogą być skonfigurowane jako wejścia DIN, zalecane przez Naima ze względu na znacznie lepszy układ masy elektrycznej oraz lepsze dopasowanie impedancyjne. Można skorzystać także z klasycznych wtyków RCA, pozwalających na współpracę z kablami i komponentami innych producentów. Do współpracy z procesorem dźwięku przestrzennego audio/wideo Naim AV2 lub podobnym, przeznaczono wejście stałopoziomowe typu „unity-gain”.
Każde z sześciu wejść wyposażone jest w osobną opcję słuchania i nagrywania. Oprócz funkcji Record Mute, NAC 282 wycisza nie tylko wyjście, ale także wyłącza powiązane układy, eliminując zakłócenia sygnału wyjściowego.
Płytki sygnałowe o niskich rezonansach własnych oraz antywibracyjne nóżki poprawiają izolację układów elektronicznych, minimalizując tym samym efekt mikrofonowania, zakłócający pracę podzespołów elektronicznych.
Precyzyjne potencjometry obrotowe z elementami czyszczącymi ścieżki oporowe pozwalają na zachowanie integralności muzycznego przekazu oraz zapewniają stabilność parametrów w długim okresie czasu.
NAC 282 wyposażony jest w mikroprocesor sterujący jednostką, podczas słuchania wyłączany. Zabezpieczające obwody optyczne na bieżąco monitorują poszczególne sekcje zasilania, zapewniając bezpieczne wyłączenie w przypadku braku dopływu prądu.
NAC 282 wyposażony jest w uniwersalny pilot systemowy „Smart IR”. Dwa z sześciu wejść mogą być skonfigurowane albo jako DIN, gniazda zalecane przez Naima ze względu na korzystniejszy rozkład masy elektrycznej oraz lepsze dopasowanie impedancyjne, albo jako klasyczne wejścia RCA, pozwalające na współpracę z szeroką gamą kabli i komponentów innych producentów. Do współpracy z procesorem audio/wideo Naim AV2, lub podobnym, przeznaczono wejście stałopoziomowe typu „unity-gain”.

WEJŚCIA AUDIO
- Analogowe 4 x DIN, 2 x DIN/RCA
- Czułość wejściowa 75 mV
- Impedancja wejściowa 47 kΩ
- Inne wejście AV typu „unity-gain”

WYJŚCIA AUDIO
- Analogowe 2 x regulowane (DIN), 1 x stałopoziomowe (RCA)
- Napięcie wyjściowe (stałe) 75 mV, 600 Ω
- Napięcie wyjściowe (regulowane) 775 mV
- Impedancja wyjściowa - Minimalna impedancja obciążenia 10 kΩ
- Zasilane przedwzmacniacz gramofonowy Naim

STEROWANIE
- Podczerwień RC5
- Wejście trigger RCA na panelu tylnym (RC5)
- RS232 opcjonalne (DE9 żeńskie)

ZASILANIE
- Napięcie zasilania 24 V, 18 V
- Opcje zasilania NAP 155 XS, NAP 200, FlatCap XS, HiCap, SuperCap

WIELKOŚĆ
- Wymiary 87 x 432 x 314 mm (W x S x G)
- Masa 7 kg

WYKOŃCZENIE
- Front szczotkowany i anodowany na czarno
- Obudowa czarny lakier proszkowy

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Naim objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.