Naim NAP 500 DR - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Naim
  • Dostępność: Produkt wyłączony ze sprzedaży on-line. Zapytaj o szczegóły mailowo lub telefonicznie.

Stereofoniczna końcówka mocy Naim NAP 500 DR

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 20 miesięcy.

Stereofoniczna końcówka mocy Naim NAP 500 DR

Serię 500 otwiera niezwykły wzmacniacz NAP500. Dwuczęściowe urządzenie, o mocy 140 W na kanał, gwarantuje referencyjny dźwięk Naima, napędzając głośniki o dowolnej impedancji, nawet przez dłuższy czas. Serię uzupełnia przedwzmacniacz NAC 552, który wydaje się najciekawszym przedwzmacniaczem na świecie. System zamyka finezyjny odtwarzacz CD CD555 oraz zasilacz 555 PS.
Seria 500 jest absolutnym szczytem inżynierii Naima. Produkty te nie są w żaden sposób ograniczone i powstały w jednym celu: aby zaoferować najlepszy możliwy dźwięk.
Każdy z komponentów serii 500 nosi w swoim DNA ekstremalną inżynierię. To, dla przykładu: konwertery cyfrowo-analogowe w CD555, umieszczone w swoich własnych, „cichych sekcjach” – wyizolowanym otoczeniu wewnątrz odtwarzacza, odpornym na wszelkiego rodzaju zakłócenia, zarówno elektryczne, jak i mechaniczne. Odtwarzacz jest zasilany poprzez duży, potrójnie regulowany zewnętrzny zasilacz 555 PS z dyskretnymi liniami zasilającymi dla sekcji cyfrowej i analogowej, umiejscowionymi w oddzielnej obudowie o niskich rezonansach. Duże, oddzielne zasilacze przeznaczone są także dla przedwzmacniacza NAC 552 i końcówki mocy NAP500. Podłączenie przewodów w każdym komponencie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby przesłać sygnał przy minimalnych interferencjach, zniekształceniach i szumach.
Nie było mowy o żadnych oszczędnościach, a liczyło się tylko dążenie do uzyskania najlepszego brzmienia; rozciągające się nawet na sześcioletnią współpracę z jednym z najciekawszych producentów półprzewodników po to, aby stworzyć perfekcyjny tranzystor mocy dla końcówki NAP500.
Obsesja inżynierów, co do rozwiązań technicznych i przywiązanie do detali oraz drobiazgów każdego aspektu urządzeń zaowocowało absolutnie topowym brzmieniem, często opisywanym jako magiczne, zarówno przez doświadczonych słuchaczy, jak i profesjonalnych recenzentów.
Po siedemnastu latach na scenie, pierwsze miejsce NAP135 zostało zamienione na nowy flagowiec, model NAP500. Wytyczne przy jego projektowaniu zakładały, ze chodzi o wzmacniacz, który będzie potrafił napędzić każde obciążenie, schodzące nawet do 2 Ω i to przez dłuższy czas, dostarczając ponad 100 W przy 8 Ω, dostarczając tak dobry dźwięk, jak w swoim czasie NAP135. Nie trzeba dodawać, że brzmienie NAP500 jest naprawdę wspaniałe.
Chcąc uniknąć kompromisów wnoszonych przez łączone równolegle tranzystory wyjściowe, szukano do tego zadania tranzystora, który mógłby pracować w pojedynczej parze push-pull. Bipolarny tranzystor o wysokim prądzie wyjściowym i szerokim pasmem przenoszenia to coś, co było potrzebne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Odpowiedni element wyjściowy został opracowany po 6 latach współpracy z wyspecjalizowanym producentem półprzewodników.
Na wczesnym etapie koncepcji zadecydowano o użyciu zmostkowanych wzmacniaczy dla każdego z kanałów w NAP500. Pozwala to na zmaksymalizowanie przepływu sygnału w pętli otwartej i zamkniętej, mniej inwazyjnego obwodu zabezpieczającego i zredukowanie interakcji pomiędzy sygnałami wejściowymi i wyjściowymi przy wysokim prądzie, który płynie do głośników, bez pomocy masy.
Naim od zawsze rozumiał jak ważne jest redukowanie intermodulacji napięcia zasilającego oraz szumów generowanych przez wzmacniacz. Dlatego też w swoich flagowych wzmacniaczach od zawsze stosował zasilacze regulowane. Brano pod uwagę to, że ulepszenia w tych sekcjach urządzenia owocują dużą poprawą brzmienia. Każdy kanał NAP500 to 10 stopni regulacji. Żeby jeszcze bardziej zredukować zakłócenia pochodzące od głównego zasilacza, transformator i wstępne sekcje zasilania umieszczone są w osobnej obudowie (o tej samej wielkości, co SuperCap). Dlatego też system NAP 500 składa się z dwóch elementów: wzmacniacza i oddzielnego zasilacza.
Nowa topologia obwodów została opracowana tak, aby poszerzyć pasmo przenoszenia i zredukować zniekształcania. Szczególną uwagę zwrócono na szumy termoindukcyjne – rozwiązanie szczególnie ważne we wzmacniaczu. Inteligentny system wiatraków o zmiennej szybkości zapewnia chłodzenie zawsze, gdy jest taka potrzeba.
Brzmienie wzmacniacza budzi emocje pod każdym względem. Moc każdego kanału sięga ponad 140 W przy 8 Ω. Porównanie z NAP135, który był wytyczną dla pomiarów, jest niesamowite: NAP500 o 25% lepiej redukuje zniekształcenia i 100 razy lepiej redukuje szumy.

Wejścia
- Analogowe 2 x XLR
- Impedancja wejściowa 18 kΩ

Wyjścia
- Wzmocnienie +29 dB
- Pasmo przenoszenia -3 dB przy 1,5 Hz i 100 kHz
- Wyjścia głośnikowe gniazda bananowe: 4 mm
- Moc 140 W/kanał przy 8 Ω
- Zasilanie 500 PS
- Wymiary 160 x 432 x 374 mm
- Waga 25 kg

Wykończenie
- Front i obudowa szczotkowany, czarny, anodowany

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Naim objęty jest 3-letnią gwarancją (wymagana bezpłatna rejestracja), realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.