Naim Uniti Atom Headphone Edition - Raty 20x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Naim
  • Dostępność: Jest dostępny, dostawa 1-3 dni robocze.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 14 499,00 zł / szt.

Audiofilski system all-in-one Naim Uniti Atom Headphone Edition (ze wzmacniaczem słuchawkowym)

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 miesięcy lub specjalna oferta!

Przegląd serii UnitiPrzegląd serii Uniti (VIII.2023)

Audiofilski system all-in-one Naim Uniti Atom Headphone Edition (ze wzmacniaczem słuchawkowym)

Naim Uniti Atom Headphone Edition (HE) umieszcza aplikacje wzmacniacza, przesyłania strumieniowego i wzmacniacza słuchawkowego w jednej luksusowej obudowie.

Uniti Atom Headphone Edition został w pełni przeprojektowany, aby zaoferować optymalną jakość odsłuchu. Wykorzystując technologię trickle-down ze swojego flagowego wzmacniacza Statement, Naim opracował nowy dyskretny wzmacniacz słuchawkowy, zdolny do zasilania nawet najbardziej zaawansowanych słuchawek.

Zoptymalizowana pod kątem słuchawek wersja systemu Unity Atom brytyjskiego specjalisty od sprzętu muzycznego, łączy w sobie urządzenie do transmisji strumieniowej dla platform takich jak TIDAL i Spotify z wysokiej jakości wzmacniaczem słuchawkowym i nie tylko.

Po stronie przesyłania strumieniowego jest ta sama technologia, której Naim używał już w swoich odtwarzaczach Mu-so drugiej generacji, Uniti i ND 555. Jest natywna obsługa TIDAL, Spotify Connect i Qobuz, a także przesyłanie strumieniowe Chromecast i AirPlay 2 w celu uzyskania dostępu do innych usług i statusu Roon Ready. Tymczasem TIDAL Connect zostanie dodany za kilka miesięcy, mówi Naim.

Obsługuje do 24 bitów/384 kHz WAV, FLAC i AIFF, a także ALAC. W przypadku plików MP3 i AAC dostępna jest obsługa do 48 kHz/320 kbitów (16 bitów) oraz do 48 kHz (16 bitów) OGG i WMA. Jest DSD 64 i 128F, a wreszcie obsługa SBC i AAC przez Bluetooth.

Aby zapewnić łączność, dostępny jest port Ethernet i WiFi 802.11ac, a także port USB, który może odtwarzać muzykę z dysków zewnętrznych. Można podłączyć do pięciu produktów Naim Streaming i zsynchronizować ich odtwarzanie, a wszystko to sterowane za pomocą aplikacji Naim. Jeśli obsługujesz tylko Uniti Atom Headphone Edition, masz przedni panel z przyciskami i tradycyjnym obrotowym pokrętłem głośności lub możesz użyć dołączonego pilota Zigbee.

Zamiast odtwarzać muzykę przez zestaw kolumn, najnowszy box Naima skupia się na jednym słuchaczu. Jest wyposażony w nowy transformator, który, jak mówi Naim, został przerobiony, aby zapewnić najlepszą moc dla wzmacniacza słuchawkowego. Nowy projekt układu tranzystorów dyskretnych umożliwia Uniti Atom Headphone Edition uzyskanie zbalansowanych wyjść słuchawkowych, zarówno na 4-pinowym złączu XLR jak i Pentaconn, maksymalizując możliwości brzmieniowe high-endowych słuchawek wyposażonych w te złącza. Dostępne jest również standardowe wyjście 6,3 mm.

Sam wzmacniacz to klasa A, która może przełączyć się na klasę AB. Zwykle przy normalnej głośności trzyma się klasy A, ale gdy zwiększysz moc - i impedancja słuchawek spadnie - wtedy może dodać moc klasy AB do najwyższego dB. Jest 1,5 W na kanał przy 16 Ω, niezależnie od używanego wyjścia, a Uniti Atom Headphone Edition łączy się ze wszystkimi wyjściami jednocześnie.

Uniti Atom Headphone Edition może również pełnić rolę przedwzmacniacza strumieniowego, zasilającego aktywne głośniki w systemie instant, lub wzmacniacza mocy napędzającego głośniki pasywne.

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Naim objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.