Roksan Xerxes 20 Plus - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Roksan
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 17 690,00 zł / szt.

Gramofon Roksan Xerxes 20 Plus

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20, 30 i 50 miesięcy lub specjalna oferta!

Gramofon Roksan Xerxes 20 Plus

Pierwszy Xerxes został wprowadzony w 1985 roku i był jednym z najważniejszych gramofonów lat 80tych. Wykorzystywał zaawansowaną technologię oraz radykalne rozwiązania pozwalające uporać się z nieodłącznymi problemami, na które cierpiały inne gramofony, Xerxes po prostu oferował bardziej przyjemną i dokładną prezentację muzyki. Xerxes.20plus jest rezultatem ponad 20-letnich badań nad rozwojem i udoskonalaniem pierwotnego modelu Xerxes.20, który z kolei bazował na najbardziej zaawansowanym gramofonie Roksan TMS 3.
Elegancja w inżynierii jest widoczna poprzez kompaktowe, czyste linie i solidną konstrukcję. Rama Xerxes.20plus wykorzystuje system izolacji oparty na trzech płytach i trzech warstwach izolacyjnych. Oś z hartowanej stali narzędziowej, łożysko kulkowe wykonane z węglika wolframu oraz solidna dwuczęściowa obudowa z fosforobrązu, wykonane z dokładnością 5 mikronów, zapewniają unikalną funkcję jednopunktowego samo-centrowania i pozycjonowania głównego łożyska.
Płyta ramienia/wyłącznika (która rozwiązuje problemy konstrukcji z resorowanym i „mass-loaded” sub-chassis) jest izolowana i wymienna, co poprawia jakość i ułatwia konfigurację.
Górna płyta zapobiega jakimkolwiek szczątkowym wibracją silnika, które mogą dotrzeć do płyty lub wkładki. Płyta pomocnicza, która wspiera główne łożysko / talerz i ramię, oddziela igłę / wkładkę izolując je od zewnętrznych zakłóceń. Zdejmowany układ ramienia obrabiany z jednolitej sztaby acetalu stanowi kolejny poziom izolacji wraz z sprzężeniem ramienia i płyty pomocniczej.
Xerxes.20plus może być wyposażony w jedno z 3 dostępnych ramion Roksan, lub w dowolne inne wysokiej jakości ramiona, gwarantując mocny i ekspansywny dźwięk, świetną prezentację średnicy, szybki i głęboki bas i jedwabiste oraz otwarte wysokie tony. Instrumenty są prawidłowo zlokalizowane na scenie dźwiękowej, w połączeniu z właściwym tempem i muzykalnością, dając przekonujące poczucie jakby muzyka była odtwarzana na żywo.
W Xerxes.20plus wykorzystano znane z modelu TMS 3 główne łożysko kulowe, wewnętrzną i zewnętrzną konstrukcję talerza, które zostały udoskonalone w celu zapewnienia, że nagranie pozostanie praktycznie niezakłócone przez wewnętrznie wywołane wibracje. To gwarantuje, że wkładka pobierze istotne informacje audio bez zakłóceń.
Połączenie płyt izolacyjnych z odpowiednich materiałów, gęstości, liniowego tłumienia, absorbujących wibracje ciężarków, obniżenie rozdziału częstotliwości i kontrolowana, zharmonizowana struktura zapewniają niezrównaną jakość dźwięku.

Specyfikacja techniczna:
- Oś Głównego Łożyska Hartowana stal narzędziowa
- Zaokrąglenie i Współosiowość < 5 Mikronów
- Stosunek długości do średnicy 11:1
- Kulki Głównego Łożyska Super precyzyjne z Węglika Wolframu
- Zaokrąglenia < 1 Mikrona
- Średnica 2mm
- Obudowa Głównego Łożyska Stała z Fosforobrązu
- Prześwit 2/1,0000"
- Wewnętrzny Talerz 2-częściowy, stały z odlewu aluminiowego, Odporny na interferencje i nie-rezonujący
- Zewnętrzny Talerz 2-częściowy, stały z odlewu aluminiowego, Odporny na interferencje i nie-rezonujący
- Struktura 3-płytowa
- Izolacja 3-poziomowy rozdział
- Silnik Specjalizowany 24-biegunowy synchroniczny
- Koło nośne Jednolity odlew aluminiowy
- Zaokrąglenie i Współosiowość < 1 Mikrona
- Pasek Precyzyjnie szlifowany neopren
- Montaż Silnika Unikalnie synchronizowane łożysko
- Napęd Silnika Zewnętrzny kontroler prędkości
- Kołysanie i Drżenie < 0.02%
- Dudnienie < -80dB
- Wymiary 450 x 370 x 115mm
- Waga 12 Kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Roksan objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.