Wilson Raptor 9 (czarny) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Wilson
  • Dostępność: Jest dostępny, dostawa 1-3 dni robocze.
  • szt.
  • 1 799,00 zł / szt.

Kolumna podłogowa Wilson Raptor 9 (czarny)
Cena dotyczy 1 szt. produktu.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20, 30 i 50 miesięcy lub specjalna oferta!

Kolumna podłogowa Wilson Raptor 9

Wilson Raptor 9 są największymi i najmocniejszymi kolumnami podłogowymi serii Raptor. Klasyczna i prosta konstrukcja kolumn Raptor 9 swoją stylistyką i dostępnością w dwóch klasycznych kolorach wykończenia – czarnym i białym, z wysokojakościowego winylu o strukturze do złudzenia przypominającej powierzchnię drewna wykończoną z lekkim połyskiem na całej powierzchni ścian bocznych, górnej i tylnej. Front kolumny został zamknięty panelem z połyskliwego tworzywa sztucznego w kolorach odpowiednio białym i czarnym.

Dodatkowo, umieszczone z przodu ujście portu systemu Bass-Reflex pozwala uzyskać znacznie większą efektywność głośnika w zakresie niskich częstotliwości i umiejscowić je znacznie bliżej ściany niż byłoby to możliwe w przypadku kolumn z portem umieszczonym z tyłu.

Wraz z dostępnymi materiałowymi maskownicami w kolorze klasycznej czerni, mocowanymi na tradycyjne kołki montażowe, całość kolumny prezentuje się atrakcyjnie i nie zakłóca wnętrza swoją obecnością.

Kolumny Raptor 9 są konstrukcją trójdrożną, a ich charakterystyka i moc sugerują ich zastosowanie w większych pomieszczeniach, gdzie będą mogły rozwinąć swoje możliwości akustyczne w pełni. Sztywność konstrukcji kolumn oraz ograniczenie podatności na wibracje została zapewniona poprzez zastosowanie grubych ścian z płyt MDF.

Zwrotnica została zestawiona w układ zapewniający spójność brzmienia wszystkich elementów w tej konstrukcji. Należą do niej 2 przetworniki niskotonowe o średnicy 16,5 cm każdy, przetwornik średniotonowy o średnicy 13 cm oraz tweeter 2,5 cm z tekstylną kopułką.

Membrany przetworników zostały zbudowane ze sprasowanej ciasno celulozy o najwyższej jakości. Dzięki temu uzyskano, przy ich nieznacznej masie, wysoce pożądaną sztywność.

Terminale głośnikowe o wysokiej jakości zapewniają pewne połączenie z kablami dzięki zarówno pokryciu elementów styku elektrycznego złotą powłoką, jak i wygodnej konstrukcji samych nakrętek.

Wielkość, moc i dobrze sprawdzona w innych konstrukcjach marki konstrukcja kolumn pozwala na uzyskanie dużej sceny muzycznej oferującej możliwość dokładnej lokalizacji poszczególnych instrumentów w przestrzeni. Brzmienie nie jest agresywne, a jednocześnie wnosi znaczny ładunek emocji przy dużej naturalności i realizmie, dobrze odwzorowującym moment rejestracji utworów w studio nagraniowym.

Kolumny Raptor 9 rozpatrywane jako całość są rozwiązaniem uniwersalnym, po które sięgną miłośnicy muzyki o nieco większych możliwościach lokalowych, wymagający bezproblemowo skonfigurowanego systemu Hi-Fi, niezależnie od posiadanego wzmacniacza dopasowanego mocą w szerokim przedziale od 50 do 220 W.

Specyfikacja techniczna:
- Zalecana moc wzmacniacza od 50 do 220W
- Pasmo przenoszenia (±3dB) 40-20 000 Hz
- Czułość (2,83V / 1m) 91 dB
- Impedancja 4-8 omów
- Przetwornik wysokotonowy 1” (25 mm) z miękką kopułką tekstylną
- Przetwornik średniotonowy 5" (130 mm), membrana celulozowa
- Przetworniki niskotonowe 2x 6 1/2" (165mm), membrana celulozowa
- Typ ubudowy Bass-Reflex
- Wymiary (wys. x szer. x gł.) 1160 x 195 x 302 mm
- Waga 16,7 kg

Warunki gwarancji:
Kolumny marki Wilson objęte są 10-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.