Vienna Acoustics Liszt Reference (Biały połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Vienna Acoustics
 • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 43 000,00 zł brutto
 • szt.
 • 43 000,00 zł 27 999,00 zł / szt.

Kolumna podłogowa Vienna Acoustics Liszt Reference (Biały połysk)
Cena dotyczy 1 szt. kolumn.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20, 30 i 50 miesięcy lub specjalna oferta!

Kolumna podłogowa Vienna Acoustics Liszt Reference

Być może najbardziej zaawansowany technicznie pianista swojej epoki, Franciszek Liszt, był znany ze zdumiewających improwizacji i innowacyjnych form muzycznych. Podobnie jak jego imiennik, Liszt Reference to cud techniki – najnowsza improwizacja w oparciu o rewolucyjny projekt Vienna Acoustics, który wyznacza nowy standard dźwięku.

LISZT REFERENCE posiada sekcję górną, która jest całkowicie niezależnym modułem, który pozwala nam kontrolować i dokładnie pozycjonować "Centrum Muzyczne" (obrotowa sekcja wysoko-średniotonowa). Aby wyeliminować możliwość przedostania się zewnętrznych informacji mechanicznych z obudowy basowej, "Music Center" jest przymocowane za pomocą jednego centralnego mechanizmu obrotowego, z wysokiej jakości aluminium. Ogólnym celem tego wyrafinowanego projektu jest umożliwienie ustawienia "Music Center" pod optymalnym kątem w stosunku do wybranej pozycji odsłuchowej, przy jednoczesnym całkowitym odizolowaniu mechanicznym od obudowy basowej.

Sercem jego konstrukcji jest całkowicie nowa wersja naszego opatentowanego 15-centymetrowego przetwornika typu Flat-Spider-Cone. Wynik intensywnego projektu rozwojowego prowadzonego przez wiele lat w celu dalszego rozwoju naszego opatentowanego systemu. Ten niezrównany zespół przetworników doskonale łączy zdumiewający, nowy, płaski  średniotonowy Spider-Cone z równie niezwykłym głośnikiem wysokotonowym w rewolucyjnej konstrukcji membrany pierścieniowej, starannie wyprodukowanej w Skandynawii.

Podczas gdy "Music Center" obsługuje wysokie i średnie częstotliwości, trzy 7-calowe głośniki niskotonowe Flat X4P Spidercone z zagłębionym centralnym stożkiem z tkaniny działają w osobnej i starannie zaprojektowanej obudowie.

Obudowa basowa, w której znajdują się przetworniki, wykorzystuje siedem wsporników, które dzielą obudowę na dwie różne komory: jedną z pojedynczym głośnikiem niskotonowym, a drugą z dwoma głośnikami niskotonowymi, z których każda jest wentylowana i indywidualnie dostrojona. Dwie dolne jednostki wytwarzają najniższy bas, pracując równolegle, podczas gdy pojedynczy przetwornik zapewnia idealne przejście do przetwornika średniotonowego. Ta konfiguracja skutkuje niesamowitym rozciągnięciem basu z szybkością i płynnością.

Stożek kompozytowy Vienna Acoustics
Płaska powierzchnia stożka "pająka" oferuje zaletę precyzyjnego ruchu przypominającego tłok. Każda membrana powinna poruszać się do wewnątrz i na zewnątrz jako jedna jednostka, a nie jako drgająca masa nieskorelowanych wibracji. Płaska membrana jest wyjątkowo sztywna, ze usztywnieniami o wysokości odpowiednio 18 mm (bas) i 14 mm (mid), a jednocześnie jest odpowiednio lekka, dodatkowo wzmocniona włóknami szklanymi w naszej nowej mieszance X4P.

Każdy centymetr kwadratowy dostarcza ten sam impuls, co jego sąsiedzi, co skutkuje rewolucyjną kontrolą odpowiedzi impulsowej. Ponieważ nasza konstrukcja stożka/membrany opiera się na bardzo dużej cewce drgającej, powierzchnia promieniująca w jej środku jest duża, co czyni ją znaczącym wyznacznikiem dźwięku. Niezliczone testy odsłuchowe przyniosły nieoczekiwaną unikalną kombinację, że nadaliśmy jej nową nazwę - stożek kompozytowy. 5-centymetrowy obszar przetworników basowych LISZT REFERENCE to teraz odwrócona kopułka wykonana z tkaniny, podwójnie powlekanej z tyłu. Doskonałość została osiągnięta poprzez słuchanie różnych pozycji osiowych, z niezwykle jednorodnymi wynikami dzięki zastosowaniu cofnięcia 8 mm. Suma cech Composite Cone to niezrównana symbioza. Co więcej, jednym z powodów, dla których środkowa membrana z tkanej tkaniny tak dobrze współgra, jest jej pokrewieństwo z materiałem, z którego wykonany jest nasz jedwabny głośnik wysokotonowy.

Nowy głośnik wysokotonowy LISZT REFERENCE jest współosiową adaptacją super-tweetera zastosowanego w naszym flagowym „The Music”. Staranne dopasowanie ogólnej konstrukcji zastosowanej do układu współosiowego ma fantastyczne zalety, oprócz oczywistego ideału grania w centrum średnicy – ​​źródło punktowe. Zapewnia to niesamowitą precyzję przestrzenności, podczas gdy konstrukcja głośnika wysokotonowego z membraną pierścieniową zapewnia zapierającą dech w piersiach rozdzielczość, zachowując przy tym porywającą naturalność.

Niewidoczna dla oka jest pomysłowo ukształtowana konstrukcja usztywniająca, a także starannie dobrane oddzielne obudowy dla poszczególnych przetworników. To, co rzuca się w oczy, to ciepło ręcznie wybieranych fornirów, a także głębia i czystość prawdziwego lakieru fortepianowego.

Specyfikacja Techniczna:

 • Impedancja: 4 Ohm
 • Pasmo przenoszenia: 28 - 35 000 Hz
 • Czułość: 91 dB
 • Zalecana moc wzmacniacza: 50 - 400 W
 • Głośnik wysokotonowy: 3/4" Ring Dome Diaphragm, Phase Plug Design, Neodymium Magnet System
 • Głośnik średniotonowy: 6" Midrange Composite Cone: Flat X4P Spidercone
 • Głośniki niskotonowe: 3 x 7" Composite Cone: Flat X4P Spidercone with recessed fabric center-cone
 • System basowy: Bass-Reflex
 • Zwrotnica: 3-drożna, 6 dB i 12 dB Bessel
 • Waga: 98 kg /para
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 198 x 1148 x 435 mm (bez zestawu podstawy); 295 x 1210 x 435 mm (z zestawem podstawy)
 • Możliwe wykończenia: Premium Rosewood, Cherry (wiśnia), Piano Black (czarny połysk), Piano White (biały połysk)

*część zdjęć poglądowa

Warunki gwarancji:
Produkty Vienna Acoustics objęte są 3-letnią gwarancją w systemie door-to-door, realizowaną przez autoryzowany, centralny serwis.