Vienna Acoustics The Kiss (Czarny połysk) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Vienna Acoustics
 • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 35 000,00 zł brutto
 • szt.
 • 35 000,00 zł 23 500,00 zł / szt.

Kolumna podstawkowa Vienna Acoustics The Kiss (Czarny połysk)
Cena dotyczy 1 szt. kolumn.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20, 30 i 50 miesięcy lub specjalna oferta!

Kolumna podstawkowa Vienna Acoustics The Kiss

Po wprowadzeniu flagowego modelu naszej serii Klimt - The Music, przedstawiamy mniejszy, ale bezkompromisowy model - The Kiss.

The Kiss opiera się na tym samym rewolucyjnym i opatentowanym systemie współbieżnych przetworników Flat-Spider-Cone. Umieszcza 7 oktaw muzyki w jednej, spójnej fazowo płaszczyźnie czasowej. Z falą, która naśladuje „kamyk wrzucony do nieruchomego stawu”. Ten niezwykły przetwornik odtwarza spójność przestrzenną nieznaną nikomu. Ta innowacja techniczna nie tylko uwalnia dźwięk od praktycznie wszystkich zakłóceń mechanicznych, ale także pozwala na dużą swobodę rozmieszczania, której normalnie nie doświadcza się ani nie oczekuje się w referencyjnym systemie kolumn.

Fizyka tego opatentowanego przetwornika jest następstwem wieloletniego stosowania przez Vienna Acoustics wzmocnionych stożków zaprojektowanych w celu maksymalizacji siły przy wielokrotnościach węzłowych, przy jednoczesnym utrzymaniu masy na minimalnym poziomie funkcjonalnym. Płaskie stożki w rzeczywistości nie zapewniają sztywności, ale zmieniliśmy wadę w zaletę, zwracając się do naszej własnej opatentowanej technologii Spider-Cone. Ta technologia nie tylko zapewnia najlepszy stosunek wagi do sztywności dowolnej konstrukcji, ale także pozwala na obliczone dostrojenie dźwięku i odpowiedzi impulsowej poprzez zmianę liczby żeber, ich kształtu, grubości, orientacji promieniowej lub koncentrycznej oraz określonych rozmieszczeń w krytycznych pozycjach. Jedyną inną konstrukcją, która jest w użyciu, jest technologia kanapki lub o strukturze plastra miodu, która już okazała się zbyt ciężka dla naszego zastosowania.

Podstawą materiału stożka jest nasz X3P w zastrzeżonej mieszance z innymi materiałami, w celu uzyskania optymalnego wyniku sztywności i współczynnika tłumienia wewnętrznego, w połączeniu z lekką ramą Spider-Cone na tylnej ścianie stożka. Wszystkie membrany są produkowane przez firmę Vienna Acoustics w Austrii. Wykorzystując analizę elementów skończonych, główny projektant Vienna Acoustics, Peter Gansterer, był w stanie stworzyć promieniowo-łopatkową konstrukcję odlaną w płaski stożek, który tworzy niezwykle sztywną, płaską powierzchnię (eliminując w ten sposób specyficzne dla czasu i częstotliwości przesunięcie fazowe na powierzchni przetwornika). Jest to następnie łączone ze specjalnym, ręcznie wykonanym głośnikiem wysokotonowym z jedwabną kopułką za pomocą specjalnej struktury magnesu neodymowego umieszczonej w jego środku.

Po starannym i czasochłonnym stworzeniu nowego systemu współbieżnych przetworników Flat-Spider-Cone, konieczne było stworzenie odpowiednio współpracującego przetwornika basowego, zaprojektowanego specjalnie pod kątem wymagań rozszerzonego basu. W tym procesie ponownie zwróciliśmy się ku analizie elementów skończonych, a także odwiedziliśmy własną opatentowaną technologię Spider-Cone. Rezultatem jest stworzenie całkowicie nowego, opatentowanego, ultra sztywnego stożka NAWI o średnicy 23 cm. Ten nowy przetwornik ma wyjątkowo niską masę przy zachowaniu wyjątkowej sztywności. Tworząc tak mocny i niskomasowy przetwornik basowy, byliśmy w stanie w pełni wykorzystać nie tylko najwyższej klasy komponenty, ale także najczystszą konstrukcję zwrotnicy, wykorzystującą nowy, zastrzeżony, zmodyfikowany układ pierwszego rzędu. Nowa zwrotnica w połączeniu z nowo zaprojektowanymi przetwornikami zapewnia największą spójność fazową, co skutkuje zachowaniem największych szczegółów, a także oferuje największą moc i klarowność w najniższych oktawach. Przejawia się to dalej w tworzeniu reprodukcji przestrzeni, której do tej pory nie było w kolumnach montowanych na cokole.

Technologia obudowy niezbędna do wykorzystania tych przełomów technicznych w projektowaniu przetworników i zwrotnic wymagała starannego rozważenia. Oddzielna obudowa jednostki górnej jest oddzielona od obudowy basowej za pomocą specjalnego, zaawansowanego technologicznie, aluminiowego przegubu obrotowego, który umożliwia optymalne dostrojenie pomieszczenia, umożliwiając nie tylko regulację pochylenia, ale także zbieżność.

Z tym rewolucyjnym systemem przetworników połączona jest wentylowana obudowa basowa, w której znajduje się nasz nowo opracowany przetwornik basowy. 

Jak zawsze, fornir i jakość wykończenia kolumn są zgodne z najwyższymi standardami. Kiss jest dostępny w wersji Piano Black Lacquer, a także w pięknej wersji z naturalnym fornirem z drewna Sapele.

Specyfikacja Techniczna:

 • System: 3-drożny, wykorzystujący zintegrowane subwoofery
 • Impedancja: 4 Ohm
 • Pasmo przenoszenia: 36 - 20 000 Hz
 • Czułość: 89 dB
 • Zalecana moc wzmacniacza: 50 - 180 W
 • Głośnik średniotonowy: Tweeter Coincident 18 cm Patented Vienna Acoustics Flat-Spider-Cone midrange with 2.5 cm handcrafted neodymium center vented silk dome tweeter
 • Głośnik niskotonowy: 23 cm, Patented Vienna Acoustics Spider-Cone
 • Waga kolumny: 43 kg /szt.
 • Wymiary kolumny (szer. x wys. x gł.): 273 x 540 x 540 mm
 • Waga standu (opcja): 23 kg /szt.
 • Wymiary standu (opcja) (szer. x wys. x gł. z kolcami): 273 x 730 x 530 mm
 • Możliwe wykończenia: Piano Black (Czarny połysk), Sapele

*część zdjęć poglądowa

Warunki gwarancji:
Produkty Vienna Acoustics objęte są 3-letnią gwarancją w systemie door-to-door, realizowaną przez autoryzowany, centralny serwis.