Odsłuchy Canton Reference GS w Q21!

Mamy okazję zaprosić wszystkich na wyjątkowe wydarzenie. Już od 15. do 24. lutego będziecie mieli okazję sprawdzić w naszym salonie niezwykłe kolumny Canton Reference GS, czyli kompletny flagowiec od cenionego producenta. Przez ponad tydzień będzie można posłuchać ich z elektroniką wysokiej klasy, z wybraną przez siebie muzyką, wszystko w przyjemnej atmosferze i z dobrą kawą. 

Kolumny Canton Reference GS powstały dzięki obszernym badaniom, które zostały zainicjowane przez Gunthera Seitza, założyciela firmy. Postawili oni sobie za cel stworzenie najlepszych kolumn w historii marki. Pomysły i plany powstawały z pasją i energią przez długi okres, a szczególną uwagę zwracano na materiały, z których powstały kolumny, a także ich design.

Dyrektor techniczny, który był zaangażowany w projekt, działał bez ograniczeń. Dążył on do przekroczenia granic możliwości technicznych, aby wykreować najlepiej brzmiące i funkcjonujące kolumny w historii Canton. Cały zespół marki został następnie zaangażowany w projekt, by starannie przemyśleć i zrealizować każdy aspekt tego wymarzonego dzieła. W ponad 50-letniej historii firmy nie powstał nigdy wcześniej produkt o tak wysokim poziomie złożoności. Wynikiem tej intensywnej pracy są imponujące kolumny podłogowe Reference GS, które wyrażają swoją unikalność i ekskluzywność za pomocą wyjątkowych właściwości akustycznych, urzekającego designu i doskonałej jakości wykonania.

Bezkompromisowa technologia

Okrągłe przegrody zostały zaprojektowane specjalnie dla kolumn Reference GS Edition – dokładnie taki sposób, w jaki są stosowane we wszystkich innych modelach z nowej serii Reference. Mają one 81 milimetrów grubiści i są produkowane na 5-osiowej frezarce CNC, która została skonfigurowana specjalnie pod to przeznaczenie. Zakrzywione panele boczne, podstawy i pokrywy wykonane są z wielowarstwowego laminatu drewnianego o grubości 30 milimetrów, co zapewnia wyjątkową stabilność i sztywność obudów. Ponadto panele boczne, które są mocno przymocowane do ścian po bokach i mają delikatną powierzchnię fornirowaną prawdziwym drewnem, znacznie zwiększają wagę. Prowadzi to do dalszego usztywnienia obudowy i znacznie zmniejsza naturalne zachowanie rezonansowe obudowy. Zastosowane krzywizny umożliwiają akustycznie zoptymalizowaną konstrukcję obudowy, której brak krawędzi skutecznie zapobiega odbiciom krawędziowym.

GS_Edition_Detail_Seitlich_HG_beige_2023

Za reprodukcję muzyki w ważącej 155 kg 3-drożnej kolumnie odpowiada aż sześć przetworników: cztery niskotonowe BCT o średnicy 218 mm zostały strategicznie rozmieszczone na froncie, dzięki czemu zapewniają imponującą wydajność przy dużej objętości obudowy w połączeniu z wydajnym systemem prowadzenia basów. Przetwornik średniotonowy BCT o średnicy 174 mm, umieszczony wysoko, zapewnia żywą i autentyczną reprodukcję dźwięku.

Po raz pierwszy w historii Cantona zastosowano przetwornik wysokotonowy z diamentową kopułką o średnicy 25 mm. Ten materiał umożliwia przetwornikowi wysokotonowemu reprodukcję dźwięku z najdrobniejszymi szczegółami. Przetwornik wysokotonowy zachowuje dokładność i naturalność reprodukcji nawet przy najwyższych poziomach głośności – całkowicie bez wysiłku. 

Unikalna konstrukcja

GS_Edition_Partneraufnahme_Rück1_2023

Reference GS Edition są deklaracją wielkich możliwości. Są to potężne kolumny podłogowe o wysokości ponad 160 centymetrów i wadze 155 kilogramów każda, a przy tym imponują szlachetnymi materiałami i prawdziwym kunsztem wykonania. Pomimo imponujących wymiarów, Reference GS Edition, które są starannie wykonane ręcznie, mają elegancki wygląd i zachwycają znakomitym wykonaniem i imponującym wykończeniem powierzchni. Projektanci Reference GS Edition harmonijnie połączyli elementy drewna, metalu i lakieru, aby stworzyć dzieło sztuki, któremu nie można się oprzeć. Rezultatem są kolumny głośnikowe, które nie tylko spełniają najwyższe wymagania pod względem dźwięku, ale także estetyki.

Aluminiowy panel

Canton Reference GS Edition ma z tyłu obudowy panel z litego aluminium, pokrywający prawie całą wysokość. Zapewnia on odpowiednią przestrzeń dla wysokiej klasy terminali połączeniowych WBT i podkreśla szczególną wartość głośnika. Złącza nextgen™, od renomowanego niemieckiego producenta WBT z Essen, oferują najlepszą możliwą jakość dźwięku, a także długotrwały stabilny kontakt z zastosowanymi kablami głośnikowymi. Reference GS Edition można obsługiwać w trybie bi-wiring, bi-amping i single-wiring. Wysokiej jakości mostki kablowe składające się z końcówek kablowych WBT-nextgen™ i kabli CantoLink 600 (wyprodukowanych przez renomowanego producenta kabli In-akustik) wchodzą w zakres dostawy.

Reference GS Edition posiadają elementy sterujące dla technologii RC (Room Compensation) firmy Canton. Dzięki tej funkcji poziom ciśnienia akustycznego przetworników średniotonowych i wysokotonowych może być regulowany w krokach co 1,5 decybela. Dodatkowo zakres niskich tonów może być regulowany w krokach co 1,5 decybela, aby dostosować głośniki do akustyki pomieszczenia i osobistych preferencji odsłuchowych.

Zapraszamy do wizyty już od piętnastego lutego, na pewno nie pożałujecie! 

Salon Audio Q21
95-200, Pabianice
Ulica Reymonta 12

42 213 01 66
q21@q21.pl