Odsłuchy Qualio IQ z Regą i Fezzem

Qualio IQ jako kolumny, Vincent CD-400 jako źródło, a do tego porównanie dwóch wzmacniaczy — Rega Aethos i Fezz Titania EVO. Wielu z Was może dziwić dobór początku toru w tej sytuacji, ale takie było życzenie klienta — jest bardzo przywiązany do swojego odtwarzacza i na razie nie planuje jego zmiany. 

 

Regę Aethosa i Fezza Titanię EVO łączy w sumie tylko to, że oba są wzmacniaczami stereo i są wysoko umiejscowione w hierarchii obu producentów. Rega Aethos to wzmacniacz tranzystorowy w konstrukcji dual mono od brytyjskiej firmy z długą historią. Posiada duży zapas mocy, gra gęsto, ale przy tym naturalnie i dokładnie. Nie możemy również zapominać o energii, jaką wyciąga on z przeróżnych rodzajów kolumn. Co ciekawe, nie znajdziemy tu niemalże żadnych dodatków. Ani wbudowanego DACa, ani streamingu, a nawet przedwzmacniacza gramofonowego, co może dziwić w przypadku Regi. Jedynym “dodatkiem” jest wejście na zewnętrzny przedwzmacniacz, co pozwala Aethosowi służyć jako końcówka mocy. 

 

Titania EVO to z kolei wzmacniacz lampowy oparty na świetnie znanych i lubianych KT88. Jego brzmienie jednak jest bardzo nietypowe. Po lampie często spodziewamy się spowolnionego, przyciemnionego dźwięku. W tym przypadku jest neutralnie, naturalnie, dynamicznie, bardzo detalicznie i otwarcie w kwestii sceny, co oczywiście jest również zasługą samych kolumn. Bazowo Titania EVO również jest czystym wzmacniaczem, ale przy zakupie można ją doposażyć w m.in. moduł Bluetooth, wejście main-in, wyjście przedwzmacniacza i więcej. Do tego design wygrywający nagrody i polska produkcja. 

 

O Qualio wypowiadaliśmy się w filmie, który obejrzycie TUTAJ. Dla fanów treści pisanych i tak co nieco o nich opowiemy. Qualio IQ wyróżniają się trójdrożną konstrukcją open-baffle. Jest ona wyposażona w przetworniki SB Acoustics z flagowej linii Satori. Jedynie przetwornik niskotonowy o średnicy 9,5 cala został umiejscowiony w obudowie bas-refleks, co pozwala na zejście aż do 30 Hz. Ostatecznie otrzymujemy brzmienie muzykalne, przyjemne, duże, ale neutralne — zależne od reszty toru. Górę dodatkowo można dostroić rezystorami od Mundorfa. Całość prezentuje niezwykłą, szeroką scenę ze świetną holografią.

 

Chciałbyś umówić się na taki lub inny odsłuch? Zapraszamy do kontaktu, na miejscu mamy bardzo szeroką ofertę produktów, które możemy wstawić do jednej z dwóch naszych sal odsłuchowych, które na Was czekają.

 

Polecane produkty

Qualio IQ - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Qualio IQ - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Kolumna podłogowa Qualio IQ Z uwagi na prezentację wielu wariantów/opcji jednego modelu kolumny, gdy jest ona dostępna - przed zakupem pros...
Fezz Titania EVO (Big Calm) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Fezz Titania EVO (Big Calm) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Wzmacniacz stereofoniczny Fezz Titania EVO (Big Calm) 2022 Z uwagi na prezentację wielu wariantów/opcji jednego modelu urządzenia, gdy jest...
Rega Aethos - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Rega Aethos - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

Wzmacniacz stereofoniczny Rega Aethos Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20, 30 i 50 miesięcy lub specjalna...